Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

XCM Maşalar

Konu, 'Süspansiyon' kısmında Erhan Doğaner tarafından paylaşıldı.

1. Erhan Doğaner

Erhan Doğaner Bisikletkolik

Seviye:
    arkadaşlar birçok bisiklet üzerinde olan meşhur xcm maşalardan birtanede ben aldım. lütfen dayanıklılık performans ağırlık konularında bilgisi olan paylaşabilir mi?

iyi günler hepinize...

2. Serkan Taşdelen

Serkan Taşdelen Onursal Üye

Seviye:
    Ağırlığı 2,5 Kg olarak biliyorum. Ben 2 yıldır kullanıyorum henüz bir problem ile karşılaşmadım.Dayanıklılık kullanım şartına bağlı.

Sevgiler...

anildagdemir, anil26 ve ZekiAlper bunu beğendi.
  3. gabalı

gabalı Bisikletkolik

Adı:
    ertuğrul
    Seviye:
    Fiyat performans oranına göre 10 numara bir maşadır bakım gerektirmez arıza çıkaracak teferruatla bir iç yapıya sahip değildir sertlik ayarı olmasına rağmen biraz sert çalışır ve hareket halindeyken kilitleyemezsiniz giriş seviyesindeki kullanıcılar için ideal bir maşadır üst seviyedeki daha komplike maşaların kullanıcıya ne gibi sürüş rahatlığı ve avantajları sağladığı konusunda hesaplı yoldan bu maşa sayesinde fikir edinilebilir.
    Kısacası amortisör işlevini düzgün bir şekilde yerine getiren piyasadaki en hesaplı maşadır.

Sinan Ceylan, d.berkay ve Erhan Doğaner bunu beğendi.
  4. Ouz Deniz

Ouz Deniz Onursal Üye

Seviye:
    XCM giriş seviyesi için fiyatına göre çok güzel bir maşadır.Yanlış anlama ama şunuda söylemek isterim.Almışsın maşayı kullanmaya da yakın zamanda başlayacaksın kötü bir amortisör desek ne farkedecek iyi bir amortisör desek ne? O yüzden sen kullanıp iyi veya kötü olduğuna karar ver.Ama tutupta 1000liralık Foxla karşılaştırmaya kalkma...

cannn3715, ADSL ve İdris ACA bunu beğendi.
  5. Atahan Akıllı

Atahan Akıllı Bisikletkolik

Seviye:
    ben 6 aydır xcm kullanıyorum. yüksek yerlerden atlama falan yapıyorum banamısın demiyo. ağırlığı dışında güzel bir maşa. için rahat olsun.
    güle güle kullan

6. batuhany

batuhany Kıdemli Üye

Seviye:
    Bende hareket yapıyorum atlıyorum zıplıyorum maşada bir sorun yok fiyatına göre sağlam bir maşa. Ancak en yumuşak halinde bile sert geliyor. Hareket falan yapmicaksan o sertlik yeter zaten. Ben içini açıp yaylara gres sürdüm biraz daha yumuşadı ve geri tepmesi arttı ama yinede yetmiyor elime para geçince değiştiricem..

7. Ontario

Ontario Forum Bağımlısı

Seviye:
    Maşanın bence tepme sorunu var.

Darbe emişide fiyatına göre makul seviyede.

Ağırlıkta baya bi arkalarda kalıyo. 2.5 kg az değil.

Bide çok hırpalanırsa boşluk yapıyo. Yani fazla zorlamamak lazım.

Yinede 300 liralık bi maşa çok daha fazla işinizi görür. Bu yüzden 1 - 2 yıl kulanıp bırakmak en iyisi.

8. omerrrr

omerrrr Aktif Üye

Seviye:
    Bende de xcm var. Konuya başka bi boyutta bakalım. Bir bisiklete amortisör ne kadar gerekli? İlk zamanlarda konforlu geliyor, ama sonrası angarya bana sorarsanız. Evim 3. katta ve her indirip çıkarmada boşuboşuna 2.5 kilo taşıyorum. Ben biraz saçma gelecek belki ama ticari amaçla ortaya sürülmüş bi kompanent olduğunu düşünmeye başladım. Çünkü etrafa baktığımda normal maşa görmek imkansız hale gelmeye başladı!!!! Dağda bayırda günde 15, 20 km yapmadığınız sürece son derece gereksiz bişey, çünkü bi süre sonra bisikleti sizi değil , siz bisikleti taşımaya başlıyosunuz...

9. Erhan Doğaner

Erhan Doğaner Bisikletkolik

Seviye:
    bende amortisörlerin ciddi anlamda ticari birşey olduğunu düşünüyorum. bende rst omega sl vardı. sırf 700 gram hafifleticem diye gidip 600 lira verip üstüne reba sl aldım. sonra onu 450 ye satıp üstüne 200 koyup sid race aldım. HİÇBİRŞEY DEĞİŞMEDİ. sonra onuda 400 e sattım. gerçekten şimdi kendime çok ama çok kızıyorum. çünki bir ekonomist olarak BENCE amortisörler bisiklet piyasasını canlandırıp genişletmek amacını çok fazla taşıyorlar. arzı arttırarak müşteriye çok seçenek sunup ve sonuç olarak çok farklı bir yere varıcaklarını düşüşüp (müşteri psikolojisince) talebi arttırıyorlar. amortisör dediğimiz olay bir yaylı rahat sürme sonuç olarak ama 1000 lerce dolara satılanlar (ki bende iyi amortisörler kullanmış biri olarak) sizce ne yapıyor? ben gerçekten anlamıyorum. belki bana kızacak bu yazıyı okuyanlar ama biraz fazla değilmi sizcede?? bir ikinci konu ise birçok bisiklet videosu izledim youtube da adamlar neler yapıyorlar YANİ HAKKINI VERİYORLAR. peki biz hakkını veriyormuyuz? yani onlarca para ödeyerek alınan yaylı bir sistem sonuç olarak ve bunu alan kaçımız bunun hakkını gerçekten veriyor?

10. cannn3715

cannn3715 Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    işin açığı axon kullanıyordum fakat kitlemesi çalışmadığı içinkitlemeli bi xcm ile başa baş değiştim maşanın fiyata göre kalitesi güzel fakat boşluk yapıyo bi süre kullanınca ve kitlemesi üzerinde yük yokken kitlenip açıla biliyor fakat bence güzel bi maşa fiyatına göre.gelelim yay şartmı deilmi;arkadaşlar yay bazı durumlarda lazımlıdır bazende lazımsız ben uzun yok yapacağım zaman kitleyip düz maşa olarak kullanıyorum hareket yapacağım zaman yay lazımlı yerlerde de yaylanmasını kullanıyorum evet haklısınız uçuk kaçık fiyatlar bencede verilmez ama şöyle düşünün fox la xcm bir deil.birisi kalite hafiflik özellik vs açıdan üstünken diğeri fiyat açısından üstün bunuda bizim bütçemiz belirler:)senin paran vardır fox manitou vs alırsın benim yoktur iş görür bi maşa ile kullanırım önemli olan bütçemiz ve kullanım alanımız;)