XCM maşa yardım

guneeymurat

Aktif Üye
Tepki
86
Arkadaşlar selamlar scott aspect bisikletimin üzerindeki (xcm) marka kilitlemeli maşa bastırıp kitlediğimde kilitlenen mesafede kalmıyor malesef yavaş yavaş yükseliyor ve belli bir zamanda eski halini alıyor :( bu xcm maşaların özelliğimi kullanan arkadaşım varmı ? geçenler de axon da denedim kitlediğiniz noktada kalıyor maşa saygılar değerli yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar

Scudo

guneeymurat

Aktif Üye
Tepki
86
Arkadaşlar yokmu ya bilgisi olan acaba xcm de mesafe kilitleme özelliği yokmu ? neden kaynaklanır bu durum

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
XCM in hiçbir modelinde böylr bir özellik duymadım ki ildiğim kadarıyla xcmler mekanik kilitlenemeli yani sizin nasıl daha alt seviyelerde kilitlediğinizide anlayamadım açıkcası:rolleyes: benim eski xcm 1 cm bile oynasa kilitlenmezdi..

Can Sonbay

Forum Bağımlısı
Tepki
315
Bisiklet
Giant
Hayır bende sr suntour xcm masa kullanıyorum ole bır ozellığı yok.hatta ben bısıkletın ustundeyken masaya ağırlık bınmese bıle kıtlenmıyor.ancak ınmek gerekıyor.acıkcası bende nasıl kıtledığınızı anlamadım..

Nail USANMAZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.175
Bisiklet
Specialized
@güneysanat

Murat Bey Selam.
Ben bu maşayı daha önce kullandım. Suntour Xcm maşa da böyle bir özellik yok. Sadece Lock Out özelliği vardır. Kilitlersin yaylanmaz, kilidi açarsın yaylanır olay bu. Axon modelinde ise, belli bir mesafede bastırıp kilitler bırakırsın. Yani Axon alman gerekecek bunun için.
Bence maşanı daha fazla zorlama.
Hoşçakal.

ottoman70

Üye
Tepki
4
Scott aspect 50 lerde kullanılan maşa sr suntour XCM-H modelinde istediğiniz seviyede kiltlemek mümkün. Kilitlediğiniz yerde durmuyorsa servise götürmenizi tavsiye ederim. Benim ki kilitlediğim yerde duruyor.

• Beğen
Tepkiler: Atahan Akıllı