Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

xc500;alu;ımpetus;sherpa;borla?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında FFGG tarafından paylaşıldı.

1. FFGG

FFGG Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba Arkadaşlar,
    Birkaç bisiklet modeli arasında gidip geliyorum; fiyatları genelde birbirine yakın eforda XC500 400 TL, Alu Bisikletcim'de 389 TL. Bisikletcim den sipariş versem herhangi bir sıkıntı yaşarmıyım. internetten alışverişten pek hoşlanmıyorum ama daha önce açtığım bir konuda maalesef bursada bisiklet satan pek bi yer yok dolayısıyle el mahkum gibi görünüyoruz. bu bisikletlerin fiyatları nette 400-500 arası. 2 tane alacağım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
    -Kron XC 500
    -Salcano Alu
    -Salcano Impetus
    -Geotech Sherpa
    -Sedona Borla

2. Semican Baydur

Semican Baydur Bisikletkolik

Seviye:
    önerim salcano alu

3. FFGG

FFGG Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba tekrar, açıkçası 2. el pek düşünmüyorum. sedona borla bencede iyi bir seçim gibi görünüyor. internet alışverişi konusunda gerçekten güvenilir olan siteler hangileridir. Bisikletcimle ilgili sorunlar varmış galiba, ama nettede alu ile ilgili en uygun fiyatı orası veriyor. sanırım en mantıklısı bayilere bi ziyaret yapıp yerinde görmek varsa ellerinde ve ciddi bi pazarlık yapmak. bu arada bütün tecrübeli arkadaşların yardımlarını bekliyorum. çok uzun süredir bisiklete binmiyorum. en son ortaokulda bırakmıştım bisiklet işini ama hep bmx e biner ve ordan burdan atlardım, şu anda da niyetim sadece asfaltta sürmek değil zaman zaman dağda taşta kullanmak istiyorum. buna dayanabilecek karakterdede olması lazım bisikletin.

Deniz bunu beğendi.
  4. yunus koç

yunus koç Kıdemli Üye

Seviye:
    bence salcano impetus ve geotech sherpayı ele.ben olsam borlayı tercih ederdim.

5. kayhan1907

kayhan1907 Kıdemli Üye

Seviye:
    2. eli niye düşünmüyorsun sıfırda 2. elde parcalar aldım ve hepsinden çok memnun kaldım deore ustu serıler çok dayanıklıdır özellikle uğraşmazsan pek bir şey yapamazsın ve yıllarca kullanılır 2 aylık parcalar yarı fiyatına bulunabılıryor bir düşün derim

6. Erdi Buyuran

Erdi Buyuran Aktif Üye

Seviye:
    bana göre 2 o fiyata 2. el alma derim. temiz salcano alu güzel bisiklet.

7. placan

placan Kıdemli Üye

Seviye:
    Kron modellerini gec. Geotech alacaksan da Neon ya da Ascent öncesine bakmaman lazim.

Sedona Borla ve Salcano Alu arasinda bir tercih yapmalısın. İkisi de o fiyattaki iyi bisikletler. Yerinde göremiyorsun ve internetten siparis edeceksin lakin bisikletler resimde göründügünden farkli olur yakindan bakinca. Bu yüzden cok iyi arastirmalisin.

Ve bisikletcim.com'dan siparis vereceklere bir tavsiye; siparis verip ödemeyi yapmadan önce mutlaka arayip ellerinde hazirda o bisikletten olup olmadigini sorun. Cünkü ellerine 1 hafta sonra gelecek bisiklet dahi sitelerinde stokta var olarak gözüküyor.

8. FFGG

FFGG Yeni Üye

Seviye:
    Tekrar merhaba arkadaşlar bir yandan sitedeki forumları inceliyorum bir yandan da bisiklet bakıyorum. daha önce dediğim gibi eforda xc500 400tl görünüyorki gayet uygun gibi. daha uygun fiyata bu istediğim modellerden bulma ihtimalim varmıdır? veya yazdığım modeller konusunda 2 tane alırsam bu yakın zamanda alanlar kaça aldılar yazarlarsa sevinirim. çünkü maksimum bütçe 900 tl bir kuruş üstüne çıkamam :) benim anladığım bu bisikletler arasında çok çok fazla fark yok ama sırasıyla sedona, kron, geotech, ve salcano şeklinde gidiyor gibi tekrar yardımcı olanlara ve olacaklara teşekkürler.

9. apocahpto

apocahpto Kıdemli Üye

Seviye:
    arazide dagda taşda kullanıcaksan kron'un kadroları bayagı dayanıklıdır...

fakat şehir içi ulaşım amacı fln diye düşünürsen sedona borla veya geotechleri önerebilirim...
    zamanında bende kron, sedona, geotech arasında kalmıştım şımdı kron xc2000 topladım gayet memnunum

10. FFGG

FFGG Yeni Üye

Seviye:
    merhaba arkadaşlar daha bugün bisikletleri aldım. Salcano Alu ve Mountaineer ng 650 ile aynı. yardımlarınız için teşekkür ederim. paylaşımda bulunurum.

11. farkın

farkın Üye

Seviye:
    alu mu aldın fena değil gibi memnunmusun? nerden aldın?

12. FFGG

FFGG Yeni Üye

Seviye:
    daha bugün aldım, 1 saat kadar kullandım. gayet keyifli tavsiye ederim. oldukça hafif. amortisör de gayet iyi. ben çok sallantı olur diye bekliyordum olmadı. bursada bayisinden aldım. mountaineer ve alu toplamda 320+420=740 12 taksitle aldım bana gayet uygun gibi geldi.

13. farkın

farkın Üye

Seviye:
    iyi almışın güle güle kullan 473 ytl sitesinde alu zaten süper fiyat seninki bence 09 model demi?

14. FFGG

FFGG Yeni Üye

Seviye:
    2008 olsa gerek. Çok incelemedim. başka forum başlıklarında dikkatimi bir konu çekti bedava bakım kuponlarının yırtılmış olması. aynı şey bendede vardı sonradan farkettim birer tane eksikti. bugün telle konuşmayı düşünüyorum.

15. FFGG

FFGG Yeni Üye

Seviye:
    konu kapatılabilir, herkese yardımlarından dolayı teşekkür eder, kazasız bisikletli günler dilerim.

16. FFGG

FFGG Yeni Üye

Seviye:
    evet gördüm ama yapacak bişey yok maalesef. Ama şöyle birşey var Treklere baktım bir tanesi benim aldıklarımın 2 tanesi fiyatına. benim bütçem maks. 900 tl idi ben işi 740a bitirdim. açıkçası birazda sabırsızlandım. Bursadada bir tane bisikletçi olmamasına kızdığım için gittim aldım. yine de çok teşekkür ederim paylaşımınız için.

Deniz bunu beğendi.
  17. Mehmet Akif MALKOC

Mehmet Akif MALKOC Forum Bağımlısı

Seviye:
    bisikletcim sağlam bir yer..sivasta..şahsen bisiklet aldım oradan..