Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

xc150 modifikas yapabilirmiyim ?

Konu, 'Dağ Bisikleti / MTB / Mountain Bike' kısmında mert temiz tarafından paylaşıldı.

1. mert temiz

mert temiz Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    merhabalar
    yeni bisiklet almak istiyorum. xc250 ile xc150 ikisinden birini alıcam. şimdilik düşük donanımı olsun varsın. bi dahaki sezona kadar 2.el veya sıfır maşa, 10 lu ruble, hidrolik fren seti, arka attırıcı vs yavaş yavaş alıp yükseltmeyi düşünüyorum. acaba bu xc150 bunlar için uygunmu ? boşuna 100 lira fazla verip xc250 almak gelmiyor içimden.

2. armgn

armgn Yeni Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    kron xc 150 ile kron xc 250 arasındaki farklı olan parçalar 100lira etmez zaten.ama senin de hedefin büyükmüş 1000lira belki daha fazla tutar onlar da zaten.bunun yerine taksitli üst model bir şeyler almayı düşünebilirsin.ama illa iki model diyorsan kron xc 150 al.xc 250 ile arasındaki farkları sen zaten yükselteceksin.

3. Furkan Çınar

Furkan Çınar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    GT
    Seviye:
    O kadroya 10lu ruble takarsanız Deore'den aşağı donanım dizemezsiniz ve o bisiklete Deore fazla gelir. İleride bisikleti satıp üzerine biraz ekleyip daha üst modelini almak mantıklı olur

4. Emre Sertkaya

Emre Sertkaya Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    xc 250 al 6061 aluya gore 7075 alüminyum kadro bence daha iyi ama xc 4000 deki kadroyu bıle kıranlar var bılemıcem o kadar upgrade yapacaksanız 0 bısıklet alın daha mantıklı .

5. bkagan

bkagan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Emre beyin dediği gibi kadro farkı var XC 250 ile 150 arasında... kesinlikle XC250 öneririm daha hafif... tabi tercih sizin...keyifli pedallar..

6. mert temiz

mert temiz Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    tabiki xc250 şuan daha iyi ama benimde maddi konuda biraz sıkıntılıyım. üniversite hazırlık aşamasındayım elimiz iş tutmadı bu sene. benim niyetim zamanla 2.el parçalar alıp forumdan veya başka yerlerden yavaş yavaş toparlamak dizmek. direk 1000 liralık borca şuan malesef giremem. inşallah zamanla toparlarız bir dahaki sezona istedigim gibi girebilirim. yorumlar için teşekkür ederim iyi forumlar. kararım xc150 :asik:

bkagan bunu beğendi.
  7. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Xc 150'de kadro kulağı denen olay yok,bu dezavantaj.Normal parkur,hafif iniş(bizim arkadaşlar her türlü yola sokuyor gerçi:=)) için iş görüyor bırakın bunları her hafta uzun turlara çıkıyoruz grubumuzun çoğunda bu bisikletten var.Bir arkadaşımız yeni yeni topluyor 2,50'lik lastikler var tam jump oldu sayılır.Ama daha üst bir şeyler toplamak istiyorsanız en azından xc1000 kadrosu şart.Birde hidrolik bağlantı yeri yok.

8. mert temiz

mert temiz Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    şu arkada attırıcının üzerindeki metal parça kadro kulagı degilmi ? eger degilse bu parçanın olmayışı ne gibi dezavantajları olur ? sonradan ekleme şansımız yokmu ? ben bisikleti çok zorlucak yerlerde kullanmam zaten. izmir içinde gezdirsin beni, hafif arazi toprak yollarda sıkıntı çıkarmasın kafi. yapmak istedigimse 27 veya 30 vites ve güzel bi kilitlemeli maşa ince yol lastigi bunlara ve bana bu bisiklet yeter gibi geliyor. çok fazla bilgili degilim bisiklet konusunda bu yaz merak sardım. elimden ufak tefek işler gelir. eski bisikletimi 4-5 yıl sonra baya toplarladım ama küçük geldigi için sattım. bakalım hayırlısı artık.

9. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    XC150'lerin V Frenli olanlarında hem disk uyumu yok hem de kadro kulağı yok. Ama disk fren uyumlu olanlarda ikisi de var :)

10. mert temiz

mert temiz Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Tessekkur ederim o zaman hic sikinti yok ben disk fren almayi dusunuyorum. Ne kadar disk fren yerden yere vurulsada kuzenimde umit in sadece on diskli modeli var o kadar hor kullanmasina ragmen 4 senedir tik yok. Bu sene balatasini degistirdi hala tas gibi.

11. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    kardeşim eğer modifikasyon yapmak istiyorsan kesinlikle xc250 ile başlamalısın. eğer xc150 ile başlarsan arada kadroyu da değiştirmek zorunda kalırsın

12. mert temiz

mert temiz Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    neden kadroyu değiştirmek zorunda kalırım ? alıcagım max deore alivio dizicem ve xcm gibi veya üstü 150-200 liraya kadar maşa alırım. bu bisiklete bunlar yapılamazmı sizce ?

13. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Alacağınız parçalara Xc150 cevap verecek bir kadrodur ama ileride daha üst parçalar takmayı düşünürseniz o zaman kadronuz yetersiz kalır.

14. bkagan

bkagan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Tüm mesajları okudum Hasan beyin dediklerine kulak vermenizi öneririm.... XC250 hep upgrade olsun hep performans olsun XC150 den daha iyi ve 7005 alaşım kullanılıyor XC250 de.... iyi forumlar....

15. orhan0911

orhan0911 Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    bende xc 250 aldım dediğin herşeyi yaptım şimdidki aklım olsa biraz daha para verip daha iyi birşey almak tabi sonradan bisikekleyi yükseltmenin keyfide başka

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=109788&page=4

incele gerekirse şimdiki güncel halinide çekerim şimdi bile değişik

bkagan bunu beğendi.
  16. mert temiz

mert temiz Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    tam aslında benim düşündügümde bu. maşasını değiştirmeyi, 27 veya 30 vites yapmayı ve hidrolik fren yapıp gezmek istiyorum. daha önceki bisikletim 20-25 kilodan fazla çift amortisörlü kötü bi bisikletti. şimdi ise xc150 alayım 6061 aluminyum olsun 100 lira aşagı olsun o 100 liraylada gideyim kilitlenebilir bi suntour maşa ile ince şehir lastigi alayım diyorum. Yani kadro xc250 ile xc150 ikiside benim bu yapçaklarımı kaldırabiliyorsa xc250 ye 100 lira fazla para vermeyim. 500 gram agır olsun sıkıntı degil benim için o. 27-30 vites ve fren işini zaten bir dahaki sezona anca yapabilirim.

17. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    o zaman gönül rahatlığıyla Kron xc150 alabilirsiniz :)

18. orhan0911

orhan0911 Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    peşin alacaksan sahibindenden sıfır fiyatın çok altında alabilirsin hemde satılan bisikletler yeni

19. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Nihat bisiklette Kron xc250 550 TL olmuş. bakmanı tavsiye ederim

20. mert temiz

mert temiz Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    peşin almayı düşünüyorum ama sahibinden de takip ediyorum düzgün disk xc150 denk getiremedim :( satanlarda zaten sıfır fiyatına yakın satıyor 2.el aldım demeye degmez. doruk bisiklete sordum 480 lira disk frenlisi için fiyat verdi ve elinde olmadıgı için daha pazarlıga bile girmedik. sanırım 400-450 arası xc150 disk İzmir den bulabilirim.