Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Xc(R)

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Selim Çam tarafından paylaşıldı.

1. Selim Çam

Selim Çam Onursal Üye

Seviye:
    Kadro: KRON XC 4000

Maşa/Amortisör: ROCK SHOX RECON 351 Solo AIR/U-TURN

Vites(Zincir+Ön Vites+Arka Vites+Vites Kolları+Aynakol+Ruble+Teller): SHIMANO DEORE

Fren(Fren Bacakları+Fren Kolları+Fren Pabucu): SHIMANO DEORE

Teker(Jant+Ön Göbek+Arka Göbek+İç/Dış Lastik): SHIMANO WH-M540..SHIMANO DEORE..MICHELIN HARD TERRAIN İç lastik önerileri bekliyorum.

Sele(Sele+Sele Borusu+Sele Mandalı+Sele Kelepçesi): TRUVATIV TEAM DOUBLE CLAMP Sele+Sele Mandalı+Sele Kelepçesi önerilerini bekliyorum.

Gidon(Gidon+Boyun+Elcik+Furç): Önerileri bekliyorum.

Pedal: SHIMANO PD-M540

2. betmo

betmo Forum Demirbaşı

Seviye:
    Yine dicem ama " Sram al pişman olma:D "

3. onaran

onaran Kıdemli Üye

Seviye:
    iç lastik olarak scoot'un 125gr'lık iç lastikleri var onları öneririm selimcim...
    gayet sağlam ve hafifler erdoganlar'bulabilirsin...

gidon guzzio carbon,boyun guzzio cnc boğaz,elcek sram' tavsiye ederim çok rahat,furç olarakta cane creek vp45 modeli hem hafif hemde süper kapalı tip rumanlı harika bence...

sele olarakta velo carbon sele 190gr ağırlıkla perfonmansı harika...

Selim Çam bunu beğendi.
  4. Ozan Güven

Ozan Güven Forum Bağımlısı

Seviye:
    x9 un altında bişi değiştirceğini sanmıyorum sramın bilmiyorum başkaları ne düşünüyor ama fiyat performans oranı oldukça iyi bence bisikletin genel anlamda..

5. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Ben de tam tersini önereceğim ne yazıkki Shimano alan pişman olmaz :)

6. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Merhaba Selim,
    Kadro olarak Amoeba Scud öneririm zaten onu alırsan set olarak yanında sele borusu, gidonu, furşu vs geliyor zaten gayet güzel bir set.

Pedal seçimin çok iyi
    Maşa olarak da 80 mm Reba race veya Sl öneririm (XC yarışı koşacağını gözönüne alıyorum)

Komponent olarak da en az LX öneriyorum...

7. Bülent ÖZER

Bülent ÖZER Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    bende geotech team tavsiye ediyorum hakanında dediği gibi enaz lx kompenant ama aynakol truvativ tavsiye ederim.cant seçeneği çok fazla 16 yada 24 telli bir cant, kırmızı team kadro en az tora ,reba,mümkünse sid ile orta halli bir yarış canavarı olur .yok rüya bisiklet dersen okul harcını ,üç öğün yemek paranı falan feda ediceksin.(bence gerek yok)

8. bisikletcanavari

bisikletcanavari Onursal Üye

Seviye:
    Sramla shimano arasında bende kendi yorumumu ekliyeyim.Kendim xt arka attırıcı kullanıyorum.Ne yalan söylim oldukça memnunum.Arkadaşlarımdaki sram attırıcılarıda bayaa bi test etme imkanı bulmuştum.Sramın x.3 ü bile iyi bir ayarda muadili shimano aliviodan bile güzel vites geçişi saglayabiliyor.Ben şu an xt arka attırıcım ile dual control lx vites kollarımı satıp yerine gpipshift xo ile x.9 arka attırıcı alacagım.Neden shimanodan vaz geçip x.9 alıyosun dersen sırf gripshift yüzünden :) Yoksa shimanonun pişman olunacak bir tarafı yoktur.Ama arkadaşların dedigi gibi madem yarış koşacaksın en azından lx i öneririm.Ama yarışlarda önemli olan senin kondisyonundur.Öyle aman aman bir fark yaratacagına inanmıyorum yarışlarda.Üst gruplara nazaran biraz geç vites degişir ama bu açıgı sen kapatabilirsin ;)

9. cazgır

cazgır Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ben Shimano ya da Sram hakkında bişey söylemicem.:) Sadece fren bacaklarını LX al. Asla pişman olmazsın. Ben önde XT arkada LX kullanıyorum. LX ler çok iyi ama XT de de paralel baskı sistemi var. Birde, LX fren bacaklarının en hafifi..!;)

10. Ercan Bayram

Ercan Bayram Onursal Üye

Seviye:
    Selim ne alacağını çoook merak ediyorum ve de takip diyorum :D

bir karar veremedin yaw :)

bence parça parça topla anca kesecek seni...

11. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:

kadro olarak krondan vazgecme turkıyede bulabılecegın uygun fıyatlı en ıyı geometrıye sahıp kadro..

masa olarakta hakan abinin dedıgı gıbı yarıs kosacaksan reba reca veya sl ama duke 80 lık masalarda olur

shimano dersen lx ten asagıya inme derım ama ben bi shimano ve sram kullanıcısı olarak sana arka arkırıcıyı ve vites kollarını sramı önerririm x-9'lar fazlasıyla işini göreceklerdir..
    Diğer kompenentleri ise shimaondan yararlanabılırsın...

sele olarak sana velo carbon seleyi önerebılırım hem hafıf hemde uygun fiyatlı
    sele borusu olarakta truvativden yana kullan...

teker setinide iyi sectın ben bu jant setini kullandım WH-M540 sahimano...
    gidon:asli bisikletten scud carbonu öneırım agırlıgı 115 gr fiyatıda oldukca uygun
    gidon bogazınıda: efor bisiklette bulanan truvativlerden al derim...

12. bisikletcanavari

bisikletcanavari Onursal Üye

Seviye:
    Sakına paralel itme var diye xt v-breake almayın derim.Şu an ben kullanıyorum ve verdigim paraya nazaran hiçte memnun degilim.Tabiki bu memnuniyetsizligimin en büyük sebeplerinden biride jant yanaklarımın kalitesiz oluşu.Fakat şöyle bir degerlendirmede bulunayım.Mavic crossroc jant seti ve shimano acera fren kullanan arkadaşın freni benim weinmann da19 (v profil jant işte :)) ve xt v-breake kombinasyonundan daha iyi frenleme sagladıgını söyleyebilirim.,
    Ayrı bir degerlendirme de memleketim Ordu'daki arkadaşım Aykut'tan.Yeni aldıgı biisklette xt v-breake leri ve yine mavic cross roc jant seti varıd.xt v-breake fren bacaklarını sattı ve yerine avid single digit-7 fren ayaklarını aldı ve şu an eski xt lere nazaran daha iyi fren tuttugunu söylüyor. Bilginiz olsun ;)