Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

XC 4000 Kadrom Çatladı

Konu, 'Kron' kısmında Eren Yoloğlu tarafından paylaşıldı.

1. Eren Yoloğlu

Eren Yoloğlu Forum Bağımlısı

Seviye:
    Geçtiğimiz pazar günü beş arkadaşımla birlikte Trabzon'dan Ordu'ya doğru yola çıktık,Espiye'de pide yemek için durduğumuzda lastiğimin patladığını fark ettim,değiştirirken kadronun alt borusunda çatlak oluştuğunu fark ettim,Ordu'ya kadar kalan yolu korka korka gittim,kırıldı kırılacak diye.Ordu'ya vardığmızın ertesi günü Alpem Bisiklet'e gittim,sağolsunlar baya ilgilendiler,firmayı aradılar,firma kadronun garanti kapsamına girmeyeceğini söyledi.Kadrom 2007 XC 4000,forumda çatlayan kadrolarını değiştiren arkadaşlarımız var,benimki neden değişmiyor acaba?Ayrıca ben bu kadroyu satın alırken ''Ömür Boyu Garanti'' durumunu göz önünde bulundurarak aldım,kadrosunu bu şekilde değiştiren veya konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlarımın yardımlarını bekliyorum.

sonEr´´ bunu beğendi.
  2. Aziz Özkan

Aziz Özkan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Kron ürettiği kadrolara ömür boyu garanti vermekte yalnız Efor Bisiklet yetkilileri kadronun kullanım hatasından dolayı çatladıgına kanaat getirirse dogal olarak garanti uygulamıyor.

bence Efor Bisiklet ile birde kendiniz görüşün kadronun fotograflarını yollayın . hatta belki kadronun yollanmasını bile isteyebilirler incelemek için.

adam_mustafa55 ve Eren Yoloğlu bunu beğendi.
  3. Eren Yoloğlu

Seviye:
    Şuan bayram olduğu için ulaşmak mümkün değil,dünkü görüşmeden sonra moralim bozuldu biraz,severek kullandığım bir kadroydu,umarım dediğiniz gibi olur ve kadrom değiştirilir,teşekkürler.

4. Deniz

Deniz Üyeliği iptal edildi.

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Geçmiş olsun. Ne kadar can sıkıcı bir durum olduğunu tahmin edebiliyorum. Bu aralar forumda çok sık rastlıyoruz böyle durumlara. Bakalım bu sefer firma ne diyecek. Benim bildiğim Kron, garanti konusunda kullanıcılarına sıkıntı yaşatmıyor. Forumda birkaç tane kadronun değiştirildiğini gördük.

Konuyla ilgili olarak, kadronun hangi koşullarda kullanıldığını, çatlayan kısmın fotoğraflarını paylaşabilirseniz sevinirim.
    İyi bayramlar.

Eren Yoloğlu ve Yunus YILMAZ bunu beğendi.
  5. akifberkant

akifberkant Bisikletkolik

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Geçmiş olsun, çok moral bozucu bir durum. Kron hiç kullanmadım, firma hakkında da bilgim yok. Ama arkadaşa katılıyorum. Efor bisiklet ile iletişime geçin. Benzeri benim de başıma gelmişti. Ben Bianchi kullanıyordum, bir arabanın arka tekere hafif çarpmasıyla jant yamulmuştu. Jantı değiştirdikten 1-2 hafta sonra kadronun arka tekeri tutan alt borusunda çatlak fark etmiştim. Servis 'birşey olmaz, bu boya çatlağı ' demişti. Hemen Bianchi nin fabrikasıyla iletişime geçtim, mail attım. Mailimi anında cevaplayıp sağ olsunlar bana yardımcı oldular. Dilerim Efor bisiklet te size yardımcı olur.

Bence olmalı da. Çünkü sizin gibi sıkıntı yaşayan kullanıcılara karşı tutumları artı ya da eksi puan olarak geri dönecektir. Söz gelimi ben Sedona almak istiyordum. Ama bir iki gün önce forumda, 2 yıl garantisi bitmiş bir arkadaşın, garanti süresi bittikten sonra kadrosunun çatladığını ve Sedona'nın yardımcı olmadığını, kadroyu değiştirmediğini okudum. Kafamda şüphe oldu şimdi. Yeni alacağım bisikleti seçerken ömür boyu garanti ve satış sonrası müşteri memnuniyetini önemseyen, güven veren bir firmaya yöneleceğim.

Yine formda Specıalızed kullanıcısı bir ağbimizin maşasının çatladığını okumuştum birkaç gün önce. Firma temsilcisi, kullanıcının fazla kilolu olduğunu, mıcırlı yollarda gezdiğini, tur bisikletiyle araziye girdiğini söyleyerek maşanın garantiye girmeyeceğini ama kar gütmeden, maliyetine yeni maşa temin edeceklerini söylüyordu.

Sizin durumunuza gelince eğer 2 yıl değilde ömür boyu garantiyse yardımcı olacaklarını umuyorum. Formda hekim bir ağbimiz benzer bir durumda tüketici haklarını kullanabileceğimizi, mahkemeye de gidebileceğimizi yazmıştı. Dilerim bunlara varmadan sorununuz çözülür. Ne sonuç aldığınızı da buradan yazın ki karar verecek arkadaşlar bunu da hesaba katsınlar.

Eren Yoloğlu bunu beğendi.
  6. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Ohoo, ömür boyu garantiyi neden veriyorlar o zaman...
    Bu arada, kadronun kullanıcı hatasından dolayı çatladığını söylemişler. Fakat nasıl bir hatadan dolayı? Kaza mı yapılmış, DownHill mi kullanılmış?

7. fuat çatan

fuat çatan Kıdemli Üye

Seviye:
    kardeşim gerçekten arkadaşların dediği gibi istanbulda efor bisikletle konuş

8. Eren Yoloğlu

Seviye:
    Genellikle uzun turlarda kullandım kadromu,2. el olarak almıştım ama aldığımda her tarafını titizlikle inceledim,vuruk çatlak benzeri bir şey var mı diye,temizdi.Yaklaşık 10 aydır da ben kullanmaktayım,o kadar zor koşul görmedi,en kısa zamanda da çatlak olan yerin fotoğrafını çekip koyacağım,umarım bayram sonrası firma ile görüştüğümde can sıkıcı bir durumla karşılaşmam.

9. Barış Coşkun

Barış Coşkun Yeni Üye

Seviye:
    geçmiş olsun kardeşim dikkat etmek lazım..

10. Eren Yoloğlu

Seviye:

11. Eren Yoloğlu

Seviye:
    kadroyu 9-10 ay önce Beka Bisiklet adlı kullanıcıdan aldım,aldığımda iyice inceledim,çatlak vuruk yoktu,sadece çiziği fazla olan bir kadroydu,kaynak olsa anlaşılırdı,yaklaşık 4200 km'dir kullanıyorum,önceden problemli olsa sanırım bu süre zarfı içinde çoktan kırılırdı.

Aldığım İlanın Linki : http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=52242

12. burak göktan erdoğan

burak göktan erdoğan Yeni Üye

Seviye:
    öncelikle geçmiş olsun.benimde daha önce kadrom aynı şekil olmuştu.bir kere kadro çatladıktan sonra yada kırıldıktan sonra tamiri olmuyor.illa ki kaynaklanan yerler sonradan gene çatlıyor.

13. Mustafa Volkan Koca

Mustafa Volkan Koca Forum Bağımlısı

Seviye:
    bende kron kullanıyorum inşallah değişitirirler. Bu kadro sonuçta xc kadro dağda taşta binmeniz çok normal bu tip kullanıcılar kullanıyor, kaldı ki düz yolda kullandığınızı söylüyorsunuz bu kadro değişirse 100 müşteri kazanırlar ama değişmezse kron kullanıcıları dahil hepsi bu kadrolardan soğur ve bidahaki tercihleri başka firmalar olur bu çok büyük bir reklamdır

14. Mustafa Acar

Mustafa Acar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Walla bende kronla dağa taşa çıkacam topladığımda bakalım nolacak..:)..İnş kadro elimde kalmaz..xc kadrosunun yolda ne işi var yaw..:)..Demi

Eren Yoloğlu ve umutkahraman bunu beğendi.
  15. reha genç

reha genç Bisikletkolik

Seviye:
    Öncelikle geçmiş olsun...

Kadronuz kaynaklımı anlayamadım ama kesin olan birşey var ki boyalı;

Yukarıda alıntı yaptığım resimde bir çok nokta halinde vuruklar var,(gerek zincir gerek taş çarpması vs. şeklinde)

Dikkatli bakarsanız kimisi siyah,kimisi alu. renginde...

Buradan diyebilirimki zamanında bu küçük vuruklar olmuş,boyanmış üstüne ya sizdede böyle küçük darbeler almış yada boyalar ufak ufak düşmüş...

16. Ömer Faruk MUMCUOĞLU

Ömer Faruk MUMCUOĞLU Onursal Üye

Adı:
    Ömer Faruk Mumcuoğlu
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    kadronuzun üzerine aldığı ufak taş darbelerinden boyası atmış ve bazı yerlerde bu noktalar boyalı bazı yerlerde ise metalin rengi ortada. Kadronuzun siz boyamasanız da sizden önce boyanmış olma olasılığı yüksek bu sebep ile yola çıkarak önceden oluşan bir çatlaği iyi bir işçilikle kapatıp üzerine boya yapılmış olabilir bu da garanti dışında kalmasına neden olabilir bence.

adam_mustafa55 ve Eren Yoloğlu bunu beğendi.
  17. temucin90

temucin90 Onursal Üye

Seviye:
    nasıl olur yaaa kadroda kaynak var hemde kronda !!!

yapmayın arkadaşlar piyasadaki çoğu kadroda kaynaklar görünür vaziyette. bir kaç marka kaynak üzerine macun çekip boyasını (kadrosunu) öyle yaptırıyor.

18. kron_xc4000 esk

kron_xc4000 esk Forum Bağımlısı

Seviye:
    Sorun senden kaynaklanmıyorsa eger kron kadrolarda ömür boyu garanti var efor bisikleti ara sıfırını gönderirler kaynak yapmaya çaışmayın kesinlikle yoksa sıfırını göndermezler

19. observer

observer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    2. el alınan kadrolar garanti dışı diye biliyorum.

20. Eren Yoloğlu

Seviye:
    bilemiyorum,ömür boyu garanti var diye tercih ettim,aldığımdan kırılana kadar da memnun olarak kullandım,şuan mağdur durumdayım,çatlağın olduğu yerde vuruk yok,zincir sürtmesinden kaynaklanan boya kalkması var bu da gayet normal,kadroyu firmaya gönderdim,çarşamba ya da cuma sonuçlanır diye umuyorum,birçok kron kullanıcısı var ve çoğu ömür boyu garantiyi göz önünde bulundurarak kronu tercih ediyor,umarım firma değişimi gerçekleştirir.