Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Xc 250 Vs Carraro 419 grunge

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Mert.d tarafından paylaşıldı.

1. Mert.d

Mert.d Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar aranıza yeni katıldım.Haziran'da bir bisiklet alacağım.Daha önce bunun konusu açılmış ama tartışmalar beni tatmin etmedi.Şimdi benim isteklerime göre sizce hangisi daha iyi olur?

.Genellikle uzun yol(30-40 km) amaçlı kullanılacak.
    Boy:1,78 ?(kasıktan aşağı 100 cm)
    Bütçe:500-550.
    Yardımlarınız için teşekkürler

2. Mert.d

Mert.d Yeni Üye

Seviye:
    Bu arada bütçe Max 600-620

3. Tarik.Ünlü

Tarik.Ünlü Yeni Üye

Seviye:
    Arkadasım sen Kron xc 500 alabılırsın.Dün 3 tane KRON aldık.620 ye bıraktı xc 500 ü 6 taksit...Sana tavsiyem, bisikletleri denemen.Denedikten sonra karar ver.XC250 çok giden bir ürün ama ben olsam xc 500 alırdım.Özellikleri daha iyi ve arada fiyat farkı çok yok zaten.XC250 550 lira Xc500 620 lira, özelliklerine bak anlarsın.

4. Oguzhan.Pilgir

Oguzhan.Pilgir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Ben olsam Carraro 419'u alırdım. Carraro'nun maşası Kron'a göre çok daha iyi..

5. Ömer Soykan

Ömer Soykan Kıdemli Üye

Seviye:
    Carraro 419'un donanımı XC250 ve XC500'den daha iyi.

6. Mert.d

Mert.d Yeni Üye

Seviye:
    Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar,peki dediğim gibi 30-40 km mesafelik bir yolda mtb mı yoksa şehir bisikletimi daha iyi olur?Yolun %80 inin asfalt olduğunu da düşünürsek Bu tür bisikletleri daha mı iyi olur?Cevabınız evetse bisiklet önerirseniz memnun olurum :)

7. Ömer Soykan

Ömer Soykan Kıdemli Üye

Seviye:
    Mtb alıp ince lastik takabilirsin, veya takmayabilirsin de. İstersen bütçene uygun şöyle bir şehir bisikleti var. http://www.salcano.com/Urunler.aspx?idurun=996 pazarlıkla 620'ye indirebilirsin sanırım. Benim tercihimi soracak olursan, mtb'lerin tipi hoşuma gidiyor, çok da ağır değilller, ince lastik takıp devam ederim. :)

8. Ersin Erbeden

Ersin Erbeden Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Asfaltta yol yapmak için MTB yle kendini yormaya gerek yok bence.Şu Scott benzeri tur bisikletleri daha mantıklı olur.

9. Mert.d

Mert.d Yeni Üye

Seviye:
    Yahu bu tur bisikletleri genelde tipsiz mı bana mı Oyle geliyor?Ya tamam donanim daha önemli ama sekilleri falan hic hoşuma gitmedi.Zaten Erzurum'da her ne kadar asfalt da olsa illa ki çakırlı çukurlu yolla karsilasabiliyorsunuz.Tur bisikleti alırsam cok masraf çıkarır gibime geliyor.Bu bakımdan mtb alacağım galiba.Carraro 419'a 600 dedi adam Normalede 650 de sana 600 olur dedi ama o sahte pazarlık ben daha da düşürürüm onu :)

10. Yiğit Dikici

Yiğit Dikici Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Dostum ben de Erzurum'dayım:) Kron xc250 aldım 1 ay önce. Tavsiyem dağ bisikleti alman :) Malum buralar dağlık ve çok güzel dağlık yollar var. Bi palandöken yaparız:) Tavsiyem ise kesinlikle Carraro alman. Diyeceksin neden sen Kron aldın. Malum öğrenci adamız zaten sonuna kadar zorladım bütçemi:) Ama bütçe sıkıntın yoksa dediğim gibi Carraro alman. Maşası ve vites sistemi kesinlikle daha iyi

11. Mert.d

Mert.d Yeni Üye

Seviye:
    Hele bir alayım sonra toplanırız :)

12. Ömer Soykan

Ömer Soykan Kıdemli Üye

Seviye:
    Carraro 419 tam senlik, başka bir şey arama. :)

13. teymen55

teymen55 Yeni Üye

Seviye:
    Xc500 hafif bir bisiklet Fakat carrraro 419 u al derim...

14. Oguzhan.Pilgir

Oguzhan.Pilgir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Aslında asfaltta yol, arazide dağ bisikleti kullanmak daha mantıklı ama çoğumuzun bütçesi her kullanım alanına göre ayrı bisiklet almaya yetmeyeceğinden, en çok verimi alabileceğiniz bisiklet almanız en doğrusudur. ama 30-40 km mesafede MTB sizi kesinlikle yormaz...Kendimden örnek verecek olursam, bisikleti %70-80 asfaltta, kalanını hafif arazide kullanıyorum. Ama MTB aldım, nedenlerini şöyle sıralayım ki siz de tercihinizi yaparken aklınızın bir köşesinde bulunsun.

1-150-200 km'lik turlara katılmıyorum en fazla 50-60km. Ve bu mesafede MTB beni hiç yormuyor, hatta bi o kadar km daha çok rahat yapabilirim.
    2-Bulunduğum yerde şehir içi yol koşulları resmen arazi gibi, büyük çukurlar ve tümsekler, sıkışan trafikte kaldırıma çıkıp-inmeler, geniş aralıklı mazgallar...
    3-Kalın ve dişli MTB lastikleri her ne kadar hız olarak yavaş ve uzun kullanımlarda yorucu olsa da bir o kadar güvenli ve yol tutuşu daha iyi, özellikle ıslak ve tozlu zeminlerde güven veriyor. Patlama riski de daha az.

muratt35 ve Sait Hislioğlu bunu beğendi.
  15. muratt35

muratt35 Kıdemli Üye

Seviye:
    Erzurum'da iseniz mutlaka mtb hemde bütçe ona yeter zaten :D bende aynı bütçeye sahibim :D

16. Mert.d

Mert.d Yeni Üye

Seviye:
    Evet iyice araştırmamdan sonra carraro 419 grunge da karar kıldım.Eğer kullanan varsa artısını eksisini yazarsa memnun olurum :)

17. Ersin Erbeden

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    419 un emsal bisikletlere ve pahasına göre tek eksik yanı fren sistemi baya bi dandik.Accell Bisiklete bir şikayette bulundum, böyle bir bisklete binerken tedirgin olmak istemiyorum diye, sağolsunlar yeni fren seti yolladılar.Onun harici herşey güzel,çok yi bisikletler kullananlara tatminkar, yeni başlayanlara muhteşem.

18. Mert.d

Mert.d Yeni Üye

Seviye:
    Yorum icin teşekkürler.Fren setinin dandik olduğunu ben de duydum.Siz iletişim formunu İstanbul bayisine mı bulundunuz?Biraz daha detaylı yazarsanız -Eger buraya yazamıyorsanız pm'den-memnun olurum.

19. Ersin Erbeden

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Yok neden yazamayım, böyle müşterisine değer veren firmanın reklamını yaparım.Accell bisiklet le bianchi aldığımdan beri haşır neşirim.Ufak sorunlarımı bile dikkate aldılar.Mesela en basitinden Bianchi için zincir kadroyu aşırı derecede yaralıyor diye bir şikayette bulunmuştum 1-2 gün içinde kadro koruyucu gönderdiler.Bu tür sorunları firmalara yazıyorum.Geri bildirimler ürün geliştirmede etkilidir çünkü.Bianchi'nin sayfasında iletişim kısmından öneri ve şikayetlerini bildirebilirsin.Bu direk genel müdürlükle bağlantıya geçirir.

20. Çağlar Arslan

Çağlar Arslan Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Aynı model fren seti mi yolladılar? Yoksa başka marka model mi?
    Başka bir ihtimal ise fren setiniz bozuk olduğu için mi yeni set yolladılar?
    çok soru sordum :) Cevabınız için şimdiden teşekkürler.