Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

xc 250 hakkında bilgisi olan ? (almayı düşünüyorum)

Konu, 'Kron' kısmında İrfan Yılmaz tarafından paylaşıldı.

1. İrfan Yılmaz

İrfan Yılmaz Üye

Seviye:
    Merhabalar, xc 250 modelini almayı düşünüyorum. Fiyat olarak uygun gibi görünüyor. Efor bisiklette 280$ dese de bazı sitelerde 300$ olarak gördüm fiyatını. Kullanan arkadaşların görüşlerini bekliyorum.

Sedona Borla demeyin bütçem yetmiyor:)

H.ibrahim Erdemir bunu beğendi.
  2. H.ibrahim Erdemir

H.ibrahim Erdemir Kıdemli Üye

Seviye:
    İrfan merhaba,

ben bir hafta kadar önce Kron xc250 aldım 475 TL idi 450TL 'ye verdiler. Verebileceğim maximum miktarı ödedim bu bisiklet için, çoğu kişi şunu al - bunu al dediler ama insanın imkanı biryere kadar oalbiliyor, 150-200 TL gibi rakamlara bisiklet almayı düşünürken aslında iyi bir bisikletin 400 TL gibi bir rakamdan başlamasıyla zaten alt üst olmuştum. Ama krondan memnunum, bakalım fazla kullanamadım hava koşullarından dolayı, inşallah sende kavuşursun bisikletine :)

İrfan Yılmaz bunu beğendi.
  3. İrfan Yılmaz

İrfan Yılmaz Üye

Seviye:
    Öncelikle hayırlı olsun. Fiyat ve tavsiye konusunda çok haklısın. İnsan eski bisikletimi mi toplasam yenisinimi alsam diye kararsız kalıyor.
    xc 250 yi araştırırken 2 adet komponent listesi buldum. 2 listede de parçalar aşağı yukarı aynı. Acaba senin almış olduğun bisiklet bu listedekilerden hangi donanıma sahip. Sanırım fotoğraflı olan eski modeli.

MODEL : XC 250-21 vites
    BOY :16'' 18''
    KADRO :7005- alm.
    SÜSPANSİYON :kron
    ARKA VİTES :shımano TX-35
    ÖN VİTES :shımano TX-50
    AYNAKOL :shımano FCM-131
    DİŞLİ :shımano TZ-21
    VİTES FREN KOLU : shım. STEF-40
    ZİNCİR :KMC-Z 50
    FREN :artek
    ORTA MİL :rulmanlı monoblok
    TEKERLEK GÖBEĞİ :alm. rulmaNLI
    JANT :kron/ rgida
    JANT TELLERİ :siyah tel
    LASTİK :rubenascylla sport kevlar
    GİDON :kron
    GİDON BOĞAZI :kron
    SELE BORUSU :kron
    SELE MANDALI :kron
    SELE :kron
    PEDAL :VP
    BOĞAZ YATAĞI :A-head CH-819

4. H.ibrahim Erdemir

Seviye:
    Aldığım bisiklet baştan aşağıya shimano ve kron yazılarıyla dolu, biraz dolu bi model ama resimdeki biraz eski gibi. Ben alırken önce gri bir kron250 gösterdiler, orta kısmı tam bacak arama yapıştı biraz büyük geldi, bu arada boy 180cm. Başka bir kadro deneyebilirmiyim dedim ve bu siyah-sarı olanını verdiler tam istediğim gibi rahat oldu :)

5. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Sanırım ikinci listedeki doğru, viteslerine bakmadım ama maşanın kron maşa olduğuna eminim, bir bayan arkadaşa xc 250`nin bayan modelini aldık hatta zorla aldırdık diyebilirim, ama gayet memnun bir sıkıntısı yok, sadece elcikleri çok rahatsız edici diye söyleniyor, yaklaşık olarak 60 km yol yaptı bizimle beraber, hiçbir sıkıntısı çıkmadı.

6. Can Uras

Can Uras Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar İbrahim abi Bende Ankaradayım Borla ya Bütçem yetmiyor malum Ögrencilik Bi konuda Yibada Işıl bisikletten aldıgını yazmışsın bende bu bisikleti almayı planlıyorum performans olarak nasıl ?

7. ahmet enes kasapoglu

ahmet enes kasapoglu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Bence sıfır alman şart değil 400-500 tl arası kron xc 1000 alabilirsin.
    Hemde sıfırdan farksız çok güzel kron lar var piyasada

8. H.ibrahim Erdemir

Seviye:
    Can kardeşim haftasonu bigün gel gölbaşına vereyim bisikleti sana gün boyu sür sende kalsın takıl kafana göre, bak dene düşün ona göre al. bence iyi bi bisiklet, ama elcikler sert. Ben elcik aldım henüz kargoda daha elime geçmedi, bi gelsin ona göre bakarım artık.

Ben almak isteyene sağlamlık / performans / fiyat olarak tavsiye ediyorum. Bisiklet fiyatına göre kaliteli, yibadan aldım evet. Almak istersen beraber gideriz oraya, birşeyler yaptırırız inşallah.

9. Yamaç Eşmeliler

Yamaç Eşmeliler Üye

Seviye:
    Bende 8 ay xc250 kullandım küçük ve ağır geldi. Bence biraz bekle paran biriktir iyi bi şeyler al. Ben şu an xc4000 kullanıyorum ve gayette memnunum. Arazi olsun, yol olsun gayet rahat. Xc250 kadromun üstünede tur bisikleti toplamaya başladım :D

10. İrfan Yılmaz

İrfan Yılmaz Üye

Seviye:
    Arkadaşlar iyi güzel diyosunuz. Mesela ben Aydında yaşıyorum bisiklet satın almak istediğimde en kaliteli olarak salcano astroyu bulabiliyorum. Kaldı ki xc 1000 veya aynı sınıfta bisikletlerin 2. el piyasası olsun :) ayrıca az daha kasıp daha iyi bişi almak doğru bir karar olabilir. ama bisikletin olmayıpta rüyanda vites ve fren kolları telleri görürsen o zaman az daha kasmak hakkaten akıl sağlığı açısından "kasıyor":D aklımızı bilgisayar olarak varsayarsak "makina kasıyor abi" :)

11. Can Uras

Can Uras Yeni Üye

Seviye:
    Abi bakalım mogana felan gidersem mutlaka haberleşirim seninle Şimdi ameliyatlı oldugum için binemiyorum bisiklete msn adresini mesajdan atarsan fln iyi olur
    bisiklet hoşuma gitti salcano almayı planlıodum ama bu daha cazip inşallah alırsam birlikte gideriz.

12. engin güner

engin güner Forum Demirbaşı

Seviye:
    :D :D :D bende bu bisikletin kadro maşa ayna kol ve gidonu dışında tüm parçaları neredeyse bisikletimde var :D :D elcik ve sele olarak biraz sıkıntılı onun dışında pek sorun yok sıkıntı dedim de öyle yabana atılan sıkıntı değil :D
    üzerinde shimano tourney var başlangıç için bu seviyede başka bir donanım yok
    frenler artek çok ideal denemez ama istediğimde duruyor
    kelebek vites var üzerinde
    elcikler çok rahatsız eder sele eğer değiştirilmez ise çok kötü eder kadro olarak çok güzel maddiyat el vermediği için ben alamadım sizi uzunca süre idare eder
    saygılarımla

13. kaankadir yüksel

kaankadir yüksel Yeni Üye

2011 kron xc250 aldım yeni kullanıyorum ve başlangıç için harika bence.....