Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

xc 1000 modifiye

Konu, 'Kron' kısmında İsa Mutlu tarafından paylaşıldı.

1. İsa Mutlu

İsa Mutlu Aktif Üye

Seviye:
    arkadaşlar yakın zamanda xc 1000 aldım ve gayet memnunum. bisiklet yeni diye fazla hırpalamadan kullanıyıorum. ama benim istediğim çukurlarda, tümseklerde ve bozuk yollarda hız kesmeden yol almak. fazla aşırıya kaçmadan bu sürüş tarzına uygun nasıl bir modifikasyon yapabilirim. KİLO 85. şimdiden teşekkürler...:)

2. ridvans

ridvans Yeni Üye

Seviye:
    Hayırlı olsun bisikletin. Resim var mı?

3. İsa Mutlu

İsa Mutlu Aktif Üye

Seviye:
    Teşekkürler. Henüz çekemedim resmini ama çekip eklemeyi istiyorum en yakın zamanda. eee bu arada modifikasyon hakkında yorum yok mu yaw!!!

4. serdarthenever

serdarthenever Aktif Üye

Seviye:
    Bisikletinin şu andaki donanımı standart 2007 model XC1000'lerin üzerindeki donanım ise, bisiklete aşırı yüklenmediğin sürece herhangi bir sorunla karşılaşacağını zannetmiyorum. Ama özellikle arazide daha akıcı bir sürüş için 9'lu vites sistemine geçmeyi deneyebilir, XCM ön maşayı daha üst seviyede bir maşayla değiştirebilirsin...

5. İsa Mutlu

İsa Mutlu Aktif Üye

Seviye:
    ee peki göbekler ne olacak. rulmanlı göbekler var. ama fazla mı gelir acaba. fiyat konusunda bilgisi olan varmı acaba

6. Süleyman Onur Dülger

Süleyman Onur Dülger Bisikletkolik

Seviye:
    evet 9'lu sisteme geçmesi bayağı zor oluyor mesela benim için,(sedona borla)
    değişmesi gerekenler,
    göbek,zincir,arka aktarıcı,ön aktarıcı,aynakol,vites kolları hiç yoktan para çıkıyor yani:)en azından 200 ytl gözden çıkması gerekiyor:)

7. serdarthenever

serdarthenever Aktif Üye

Seviye:
    Evet, Deore'ye geçmek için bile en az 200-YTL gibi bir maliyet söz konusu. Ancak yanılmıyorsam 9'lu sisteme geçerken aynakol, ön aktarıcı ve göbeklerin değişmesi her zaman gerekli değil...

8. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Modifiye için size şunu söylemeliyim eğer uzun ömürlü ve bir sistem istiyorsanız ve her gün arazi arazi yapmıyorsanız 8 li sistem sizin için yeterli olacaktır...

Çünkü (li sistemlerin ruble, zincir ve aynakolları daha uzun ömürlüdür ayrıca değişim maliyetleride küçüktür...

9'lu sisteme geçinde daha fazla hızlanmassınız çünkü 8'li sistemdeki en büyük oran 44-11 ken 9lu sistemdede 44-11dir... 9'lu sistemde sadece arada bir dişli fazla olduğu için ara bir orana sahip olursunuz o kadar...

Ben yarıştığım zamanlarda bile o kadar ara vites kullanmıyorum açıkçası hatta aynakolum 2 yaprak yani bisikletim 18 vites :D 9lu sistemin bana en büyük avantajı ise hafif malzeme olması...

Ayrıca şunuda söylemeliyim ki 9'lu sisteme geçerken en az LX seviyesinden başlamak çok daha mantıklı olacaktır çünkü Deoredeki işçilik kalitesi gerçeten pek iyi değil ve verdiğin paranın bir kıymetini görmediğiniz gibi masraf çıkartmış oluyorsunuz kendinize...

Ayrıca 8den 9'a geçerken eğer göbekleriniz rubleli yeni sistemse 9lu rublede takılabilir yeni model göbeklerin %99'u bunu destekliyor. Ayrıca ön viteste zincirle sürekli temazsta olmayan bir bir parça ve 8li 9lu fark etmiyor... Sadece arka vites, kollar ve aynakol-zincir ruble değişiyor...

uzunnet, mechanics, SoldieR52 ve 1 kişi daha bunu beğendi.