X-Vert Motion - XC3000

libertad

Üye
Tepki
0
Meraba arkadaşlar. Uzun süredir bisiklet almak istiyorum. Uzun bi araştırmadan sonra bu iki modelde karar verdim. Ama forumda Corratec X-Vert Motion ve Xc3000 hakkında hemen hemen ne varsa okuduğum halde bi türlü seçimimi yapamadım. Sürekli aklım diğerinde kalıyo. Bu yüzden alamıyorum. Xc3000 in 27 vites olmasının dışında pek bi fark yok gibi. Ama bu benim için pek eleyici bi kriter değil. Son olarak sizden net bi öneri bekliyorum. Siz olsanız hangisi seçerdiniz?

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Libertad, çok önemli bir noktaya gelmişsin :). Bu noktada en doğru kararı verebilmek için iki bisikletin de üzerine bir bin, yakından bir incele derim :).

hecatomber

Üye
Tepki
3
bu bisikleti ben de almayı düşünüyorum. Ama üzerine binme şansım yok. Kayseri'de olduğum ve yoğun bir ders programım olduğu için Ankara'ya bile gidecek durumda değilim. internetteki yorumlara bakılırsa oldukça iyi bir bisiklete benziyor. Fakat kafama takılan bir sorun var;

- XS, S, M, L, XL, XXL gibi seçeneklerden hangisini seçmeliyim?
- şehiriçi kullanımı daha fazla olacağı için çamurluk takma ile ilgili problemler olabilir mi? (MTB'ler ve çamurluklar konusunda pek bir şey bilmiyorum) deltabisiklet'teki katlanabilir çamurluklar hakkında fikirleriniz nedir?

Bisiklet seçiminde sanırım şu kişisel özellikler önem taşımakta;

Boyum: 173
Kilo: 60

Yaklaşık 5-6 yıldır bisiklete binmiyorum. (Yani üniversiteye başladığımdan beri) ondan önce ise 5 yıl kadar sürekli ulaşım aracı olarak kullandım. Bisiklet kullanmayı bıraktığım gibi spor yapmayı da bıraktım. Bu sebeple bisikletin benim için spora yeniden başlamam için tetikleyici unsur olacağını düşünüyorum.

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Bende 173 boyunda biri olarak s (16") olan kadrolardan kullanıyorum ama uzun yollarda ve tur larda m kadro daha iyi olur tabi bunu deneyerek görmek en iyisidr her zaman bisiklete bi oturup bakmak lazım...

hecatomber

Üye
Tepki
3
corratec'in sitesinden kadro boylarını öğrendim. Delta bisiklet'teki bisiklet seçimi bölümünden baktığımda ise şöyle bir sonuç çıktı benim için;

XS, S, M, L, XL, XXL
38, 43, 46, 49, 52, 55

Boy ölçüsü Kadro boyu (inch '') Kadro boyu (cm)

155-165 cm. 14-15" 35-38 cm.
165-170 cm. 15-16" 38-41 cm.
170-175 cm. 16-17" 41-43 cm.
175-180 cm. 17-18" 43-46 cm.
180-185 cm. 18-19" 46-48 cm.
185-190 cm. 19-21" 48-53 cm.
190-195 cm. 21-22" 53-56 cm.
195-200 cm. 22-23" 56-58 cm.

Haliyle benim için gerekli maksimum kadro boyu 43cm olmalıymış. Bu sebeple bana uygun model de S modeli oluyor sanırım. Tabi bu sefer de kafama şu takıldı :) sele yükseltme payı dahil mi yoksa hariç mi bu 43cm ye. dahil değil ise sanırım bisikletimi buldum :)

Anıl(shopar)

Forum Demirbaşı
Tepki
228
hayır değil 43 cm selenin uzunluğu alınmadan sadece selenin girdiği yer ile ota göbek arasındaki uzaklık die biliyorum

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153
@shopar

Evet öyle, yoksa "kadro boyu" diye bir kavram olmazdı..:)

hecatomber

Üye
Tepki
3
bu camiadan oldukça uzak olan birisi olarak o zaman geriye son birkaç sorum kalıyor :)

Bisikletler monte edilmiş halde mi kargoya veriliyor, yoksa gönderildiğinde kendimiz mi monte e(d)(ttir)iyoruz?

Bir de benim gözüme komik geliyor ama mtb lere çamurluk takmak abes kaçar mı? kaçmaz ise ne tür çamurlukları tavsiye edersiniz? (zira Kayseri'de ıslak zemin çoğunluğu oluşturuyor, ayrıca 5-6 sene öncesinde pantolomun kıç tarafında yoğunlaşan çamur izlerini hatırladım :) )

(link) adresindeki gibi çamurluklar ne kadar dayanıklıdır sizce?

powered

Üye
Tepki
17
Bende dün yeni bisikletim olan corratec xvert motion umu kargo yoluyla getirttim.kutudan ön lastik monte edilmemiş biçimde ve sele, pedallar monte edilmemiş biçimde geldi.seleyi pedalları falan hemen takılıyor zaten bitek ön lastik biraz uğraştırıcı ama bence kesinlikle bi bisikletçiye gitmek lazım.çünkü fren ayarları falan hazır olmadığı için gitmek daha sağlıklı olur. Ayrıca çamurlu takmanın pek abesliği bence olmaz.Ama eğer çok çamurlu ortamsa takmak daha iyi olur.yani kuru düz yollarda da çamurlukla gezmek biraz abartı olur bence

Deniz Kılıç

Daimi Üye
Tepki
101
Arkadaşlar kimsenin kalbini kırmak istemem ama bana göre kadrosu biraz kaba duruyor

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
@hecatomber

Merhaba,

İyi bir şekilde muhafaza edilerek kendi kolilerinde yollanıyor. Size kalan sadece pedalları ve ön tekeri takmak az çok bir şeyler biliyorsanız kendiniz de yaparsınız.

Ölçü konusunda size 43 cm öneririm.

görüşmek üzere