Würth parça temizleyici

aykut52

Forum Demirbaşı
Tepki
204
konuyu dogru yeremi actim bilmiyorum ama en uygun yer burasiydi.gelelim asil konuya.bana gore encok zorlandigimiz seylerden biri zincir ve dislideki yag ve pisligi temizlemektir.gecende denedigim bir urunu sizlerede tanitmak istedim.bu ürün alman würth markasinin fren balata ve parca temizleyici isimli ürünü.yagli pis bir parcaya sıkıldıgı an o oparcadaki yagi ve pisligi aninda atiyor ilk gunku haline getiriyor temizlik olarak.sıkıldıktan sonra temiz bir bezle silinmesi gerekiyor.ürünü herhangi bir oto aksesuar vs. seyler satan dukkanlarda bulabilirsiniz.500ml fiyati 5 ytl.kullandiginizda bana tesekkur edeceginizden eminim.denemenizi tavsiye ediyorum.:)

Scudo

Emirhan Gördebil

Daimi Üye
Tepki
75
Bisikletimi temizlemek içn birkaç kez würth ve wd40 kullanıdım.Ama ikiside yağ bazlı olduğu için en başta bisikleti tertemiz pırıl pırıl ve göz kamaştırıcı göstersede sonradan yağ bazlı olduğu için çok toz çekiyor.Zincir yağlamak için würth çok güzel zincirde daima kullanıldığı için toz diye bir şeye rastlamıyorsunuz.Ben nemli bezle güzelce temizledikten sonra temiz bi bezle kurulamayı tercih ediyorum.

Elman TEMEL

Forum Bağımlısı
Tepki
868
@aykut52

tanıttığın ürün sadece kuru olması gereken parçalarda kullanmalı.ruble veya aynakolda kullanılırsa,yatakların içine sızdığı anda problem yaşayacaksınız.çünkü bu tür yağ sökücüler yağı kurutur ve yok eder.
benim de başıma geldi yağ sökücü(yağ bazlı olmayan) ile rubleyi temizleyeyim derken body'nin(arka böbek çekiş aksamı) içine sızdı ve çok problem yarattı.o bakımdan arkadaşlar.

hangi temizleme maddesini nerde kullanacağımıza dikkat edelim;)

fren balatası ve rotorlar için çok ii bi ürün fakat yağlı kalması gereken aksamlara dikkat;)

• Beğen
Tepkiler: Mustafa_Temizel

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
Arkadaşlar

Araba servislerine gittiğiniz zaman
arabaların balatalarına kullanıp dibinde kalana bakmadan çöpe atıyorlar...

geçen babamla beraber servise gidişimizde ben kalanı istiyorum dedim ve aldım bir tüp yarısı dolu... hala kullanıyorum ve zincir ruble de gerçekten çok iyi temizliyor...

temizledikten sonra elleriniz buz gibi oluyor :)

kurulamayı unutmayın

kullanırken de hassas yerlere sıkarken dikkatli olun ;)
Elmanın dediği gibi yağlı kalması gereken yerlere dikkat

;)

Mustafa_Temizel

Daimi Üye
Tepki
70
Bisiklet
Salcano
Evet o ürünü bende kullandım.Mükemmel bir ürün.Ben onu disk fren balatalarını temizlemek için kullanmıştım mazot dökülmüştü anında faydasını gördüm.Parça temizlemede de çok etkili bir ürün.Herkese tavsiye ederim.

byalman

Üye
Tepki
3
kullandıgınız urun yag cozucu oldugu icin her zaman istenen sonucu vermiyor,balata spreyler de temizlikte kullanılır ama ustune yaglayıcı kullanmak gerekir,benim size tavsiyem CRC 5.56 dır,bu urun hem yag cozucu,hem yaglacıdır,hem de toz tutmuyor,lastikte de kullanabilirsiniz tertemiz gosteriyor..CRC nin ogrendigim kadarıyla butun volkwagen,audi,porsche yani dogus ile anlasması varmıs,ben de arabamın servisinde ustanın anlata anlata bitiremesiyle tanıstım..maalesef piyasada wd 40 gibi marketlerde kullanılmıyor..daha once wd 40 kullanıyordum,evde tertemiz yapıyordu ama dısarı cıktıgımda tozdan tanınmayacak hale geliyordu bisikletim..ben size CRC 5.56 yı kesinlikle tavsiye ediyorum..

Selim Üsel

Forum Bağımlısı
Tepki
1.464
@byalman

CRC 5.56 ürünü sadece bahsettiğiniz markaların servisinde mi mevcut?

sarıyerlibisikletçi

Forum Demirbaşı
Tepki
142
İsim
Cengiz
Bisiklet
Diğer
abicim kullandıktan sonra niye teşekkür edicemki verdiğin için teşekkür ediyim örneğin;teşekkürler gibi

Selim Üsel

Forum Bağımlısı
Tepki
1.464
@sarıyerlibisikletçi

Sırf cevap olsun diye yazmışsın gibime geldi.

Bence bu ürünü edinmeden veya biz sana bu ürünü vermeden, bu ürünü kullanmadan, ve bize teşekkür etmeden, yorum yapmaman daha akıllıca.

• Beğen
Tepkiler: mustafa akman

aykut52

Forum Demirbaşı
Tepki
204
@sarıyerlibisikletçi

verdigim icin degil.kullanip memnun kalirsan tesekkür et.belkide benim begendigimi sen begenmeyeceksin

• Beğen
Tepkiler: mustafa akman

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Wurth marka bir balata, yağ temizleyici 5 YTL. ise gayet ekonomik bir rakam, ben genelde, benzin, mazot, gaz yağı gibi maddeler ile temizliyordu. Oto yedek parçacılara bu würthü soracağım. Bulduğum zaman alıp bende deneyeceğim. Yalnız herkese kaynak olması açısından würth'ün yakından fotoğrafını çekip buraya ekler misiniz?

gurol

Forum Bağımlısı
Tepki
2.830
@elman_temelEvet doğru. Kapalı yataklara girer ve yağlamayı eksiltir.

Tabi şu deneyimimi de eklemek lazım. Geçen yaz Kapadokya'da rastladığım bir bisikletçi Xmax arka göbeğinden şikayetçiydi. Söktük baktık çok kirlenmişti. Balata temizleyici ile tertemiz ettik. Sonra da yağlayıp kapattık tüm şikayeti sona ermişti.

gurol

Forum Bağımlısı
Tepki
2.830
@byalman Aman! Çözücüler, lastik de petrol türevi olduğu için uzun vadede lastiği yıpratıyor. Deterjan, mazot, ben<in,tiner ve diğer yağ çözücüler bu gruba dahil.

• Beğen
Tepkiler: d.berkay

Mustafa_Temizel

Daimi Üye
Tepki
70
Bisiklet
Salcano
@elman_temel

Peki elman abi bu dediklerin wd 40 içinde geçerlimi yoksa würth içinmi söyledin.

Alperen KIR

Forum Demirbaşı
Tepki
77
Bisiklet
Scott
teşekkürler bende bir temizleyici arıyordum. bu açtığınız konu gerçekten yararlı oldu. teşekkürler. :)