Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Würth HHS 2000 Uygun Değil Mi?

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Batuhan Köksal tarafından paylaşıldı.

1. Batuhan Köksal

Batuhan Köksal Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Zincir yağlamak için Würth HHS2000 aldım once zinciri WD-40 ve fırça ile temizledim bezle üstünkörü durulayıp yağladım. Bugün 5 kilometre kadar bir deneyeyim dedim ve zincir bu haldeydi. Yağ zincir için uygun değil mi yoksa ben mi yanlış bir şey yapıyorum?

2. KuzuBoyz

KuzuBoyz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bu ürün kapı menteşeleri (ev, araba) için uygun. Tüpten Sıvı sprey olarak çıkar 3-5 dakika sonra bal kıvamına (gres yağ gibi) dönüşür. Dolayısıyla toz, toprak, kum yapışır. İyi bir üründür ama bisiklet zinciri için değil. Ben sadece WD40 kullanıyorum. 2 haftada bir yapıyorum.

Batuhan Köksal

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Hadi ya zincir yağlayacağımı bisikletçiye söylemiştim kaç defa.. Bir de gidip büyük boyunu aldım artık sıkıldıkça menteşe yağlarım :koptum:
    WD-40 tek başına yeterliyse öyle yapayım bari böyle toz toprak içinde kalmasın zincir.. Teşekkür ederim :harika:

4. KuzuBoyz

KuzuBoyz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ama önce zinciri sök, sonra biraz mazot bul bir yerden, zinciri mazota yatır, diş fırçasıyla her baklayı tek tek temizle, kum çıtırtıları gidene kadar. Mazot yoksa wd40 ile bol bol yıka, diş fırçası ile temizle. Zinciri çıkarmadan da olur ama kum çıtırtıları gitmiyor o zaman. Zincir baklalarının arasında kalıyor kum zerreleri.

5. hüseyingürgah

hüseyingürgah Aktif Üye

Seviye:
    wd 40 tek başına yeterli gelmeyebilir

wd 40 zinicir üstünde az miktarda yağ tabakası bırakıyor ancak bu ne kadar yeterli gelir kaç km için yeterli gelir gibi soruları da beraberinde getiriyor aslında

bisikletler için kuru zincir yağına bakın zefal prolube mesela

6. Mustafa balcı

Mustafa balcı Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Ben wd40 kullandıktan sonra zinciri iyice yıkıyorum ki zincirde hiç wd40 kalıntısı kalmasın. Daha sonra yağlama için zefalin bisiklet yağını kullanıyorum.

7. Bahadır Aktaş

Bahadır Aktaş Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Zincir yağlamak ve temizlemek konusunda forumda sayfalarca bilgi var kısaca basit yöntem benim yaptığım wurth balata spreyi ile temizlik zefal zincir yağı ile yağlama iki ürünün fiyatı 20 tl nın altında ben şahsen başka fantezi ile uğraşmıyorum :ckskc:

Batuhan Köksal

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Herkese çok teşekkürler.. Zincir yağı diye menteşe yağı veren bisikletçi utansın, ben en kısa zamanda zefal prolube veya würth drylube alayım :D

9. andjustice4all

andjustice4all science rocks

Adı:
    Doğu Mert A.
    Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Bende de HHS 2000 var. Zinciri iyice temizleyip kutuyu çok iyi çalkaladıktan sonra hem zincire hem de aktarıcıların hareketli aksamlarına uyguluyorum. 1 saat kurumasını bekledikten sonra bisikleti kullanıyorum. Henüz bir sorunla karşılaşmadım.

Düzenleme : Pardon benimki HHS DRYLUBE'muş.

Son düzenleme: 4 Şubat 2015
  10. Emre Yönlüer

Emre Yönlüer Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    QUOTE="Batsal, post: 1617691, member: 49325"]Zincir yağlamak için Würth HHS2000 aldım once zinciri WD-40 ve fırça ile temizledim bezle üstünkörü durulayıp yağladım. Bugün 5 kilometre kadar bir deneyeyim dedim ve zincir bu haldeydi. Yağ zincir için uygun değil mi yoksa ben mi yanlış bir şey yapıyorum?
    [​IMG][/QUOTE]
    Çok yanlış almışsın.Şunu alman gerekirdi;

HHS DRYLUBE-KURU ZİNCİR YAĞLAMA 400ML - Würth Türkiye - Profesyonel Montaj

11. legolas99353

legolas99353 Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Konuyu hortlatıyorum ama ikiteker bir adamın zincir bakımı videosunda da bu yağı kullanmıştı. Gerçekten bilen kullanan arkadaşlar var mı ? Memnun musunuz? Almayı düşünüyorum

12. bisikletli.net

bisikletli.net Üye

Adı:
    Özgür
    Seviye:
    @legolas99353 ben de uzun süredir hhs 2000 kullanıyorum, henüz bir problem yaşamadım. konuyu açan arkadaşınki gibi bir durum hiç olmadı. balata temizleyicisiyle güzelce temizleyip kararında bir yağlamayla çok uzun süreler kullanabiliyorum. Ha, kir topluyor mu topluyor evet ama hiçbir zaman rutin temizleme sürelerimden önce temizleme ihtiyacı doğurmadı normal bir kirlenme olarak görüyorum aktif kullandığım için. ben de bir dahakine zefal drylube'u deneyeceğim bakalım denediğim zaman bir karşılaştırma yaparım.

legolas99353 bunu beğendi.
  13. gunes1001

gunes1001 Kıdemli Üye

Adı:
    Güneş A.
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @legolas99353 ben HHS 2000’i 1 yıldır kullanıyorum. Her ay zinciri temizleyip, yağlıyorum. Yağladıktan sonra ses filan kesiliyor. Kışın daha sık zincir bakım isterken yazın pek sorun olmuyor. Elbette bisiklet için olan zincir yağlarını öneririm ama elinizde varsa sıkıntı çıkartan bir yağ değil

14. Pamuk

Pamuk •••

Adı:
    Onur
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Youtuber'lara çok inanmayın gözlemlediğim kadarıyla çoğunlukla kulaktan dolma bilgiler ile video hazırlıyorlar herhangi bir kaynakları bile yok

Ben ismini vermek istemiyorum zinciri HHS 2000 ile yağlayan bir youtuber yüzünden 55 lira zarar ettim ve bunun üzerine kaynakları olmayan youtuber'lara inanmama kararı aldım pişman değilim

Konuya gelirsek HHS 2000 gres yağı ve çok yoğun bir yağ kullanım alanları farklı zincire sıkarsanız çok çabuk kirlenip performans düşüşlerine sebep olur ve temizlenmesi oldukça zordur yoğunluğu yüzünden istenilen performansı elde edemezsiniz zaten

Zincir yağı alın 25 lira bir şey zaten gres e göre çok daha ucuz daha az kirleniyor daha yüksek performans birde zinciri yağlarken kaset ve aynakol yağlanmaz

Şimdi gres kullanıyorum memnunum diyen çıkacaktır onlar için cevabım zincire bir zararı olmaz ama yaptığınız şey hamallıktan başka bir şey değil

Son düzenleme: 2 Temmuz 2017
  15. bacobaba39

bacobaba39 Aktif Üye

Adı:
    Barış
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    zefalin zincir yağını kullanıyorum ve bırakacağımı düşünmüyorum ;)

16. oguz169

oguz169 Kıdemli Üye

Adı:
    OGUZHAN
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Silah yagı kullaniyorum. Yağın zinciri biraz karartmasi dışında bir sorun yaratmadı. Toz toprak toplamiyor memnunum.

17. QEXEC

QEXEC Aktif Üye

Adı:
    Nurettin
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    2.5 senedir haftalık (yaklaşık 100km) wd40 ile silip hhs2000 ile boca yapmadan aralıklı olarak 3/4 püskürtme şeklinde kaset ve aynakol dişlilerine hiç yağ sıkmadan zinciri içten yağlıyorum ve hiç sorun yaşamadım.