Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

WP-JOOMLA Tema Hazırlama Programı

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Mesut Dursun tarafından paylaşıldı.

1. Mesut Dursun

Mesut Dursun Kıdemli Üye

Seviye:
    Selam arkadaşlar
    Bu yazımda, WP-joomla gibi işlere tema yapmak için tasarlanmış bir programı paylaşacağım.
    Siz ilk defa duysanızda, emin olunki bir çok Türk webmaster bu programı kullanıyor fakat kimseye söylemiyor, malum çok paylaşım severdir o arkadaşlar, rabbena hep bana dan uzak kimselerdir (lafım meclisten dışarı), Neyse işte ana mesajı aldınız.

Bildiğiniz üzre, Joomla,wordpress gibi işlemlerin temalarının internette belirli bir pazarı var.
    Bu iş için siteler yapılıyor, linkler satılıyor daha aklınıza gelen gelmeyen birçok şey yapılıyor.
    Hergün 100lerce doları piyasada bu tema (template diyelim)lar yönlendiriyor.

Bu temaları yapmak, elbette bir miktar bilgi istiyor her iş gibi. CSS bilgisidir HTML bilgisidir, kimi zaman PHP bilgisine bile ihtiyacınız olabilir temayı yaparken, düzenlerken. Fakat her işin kolayının bulunduğu günümüzde bu işinde kolayını bulmuş ecnebi amcalarımız.
    Artisteer adlı programın henüz BETA olan sürümünde, WP-joomla gibi birçok iys sistemine tema yapabiliyor, yaptığımız temayı ister kullanıyor ister satıyoruz.

Programı download etmek isteyen arkadaşlar buraya tıklayabilir. Programa .NET Framework 2.0 gerekiyor.Şuradan indirebilirsiniz.

Umarım işinize yarar...Katkı sağladıysam ne mutlu bana...

ALINTIDIR

2. Talip Durmuş

Talip Durmuş Üye

Seviye:
    Çok sağol paylaşımın için indiriyorum bi deneyeceğim

3. Göker Gülay

Göker Gülay Kıdemli Üye

Seviye:
    Teşekkür ederim, uzun zamandır böyle bir program arıyordum. Paylaşım için teşekkürler.

4. Talip Durmuş

Talip Durmuş Üye

Seviye:
    Gayet kullanışlı türkçe sürümüde var internette

5. Tolga Ayla

Tolga Ayla Onursal Üye

Seviye:
    Tema dediğiniz nedir bir örnek bize?

Fransız kaldım :(

6. Talip Durmuş

Talip Durmuş Üye

Seviye:
    Hazır Web Şablonları var programda sen hiçbir kod yazmadan ayarlamalar yapıyorsun düzenliyorsun.Tema dediğimiz sitenin görünümüdür :D Bu tarz programlar sayesinde tema vb şeyler için html css bilmemize gerek kalmadı diyebilirim.

Tolga Ayla bunu beğendi.
  7. Yasin Mutlubay

Yasin Mutlubay Aktif Üye

Seviye:
    Dediginiz Gibi Benim De Kullanıp Açıklamadığım Birşey Ancak Bu Tip Programlar Açıklanınca Bizim Gibi Yazılım'cıların Yanına Çömezler Rakip Olmaya Çalışıyor Piyasayı Tabana Çekiyorlar Bu Yüzden Açıklamıyoruz ;)