Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Wolfratshausen-Starnberg gölü gezim ve eve dönüş ( mini tur)

Konu, 'Yabancı bir ülkede şehirlerarası turlar' kısmında Soner Közen tarafından paylaşıldı.

1. Soner Közen

Soner Közen Sorunsuz üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Aslında böyle bir geziyi paylaşmak istemiyordum.Sonuçta sadece 55 kmlik mini bir turdu(şimdilik sağlık durumları buna izin veriyor her ne kadar hiç yorulmasam bile) ve diğer tur hikayelerinin yanında cılız kalacak ama forumda en zevk aldığım bölüm burası ve burada paylaşım yapmak,sizlere buralardan birkaç değişik fotoğraf sunmak istedim.Hava kapalıydı ama elimden geldiğince güzel kareler yakalamaya çalıştım.
    Münihde sonbahar olmadığı için direk olarak kışa hafif bir geçiş yapıyoruz bu günlerde.Bisikletimi hazırlayıp düşüyorum yollara.Planımı son anda değiştiriyorum ve Avusturya sınırına doğru trenle gidip başlıyorum pedallamaya.
    Wolfratshausende bir şehir beklerken tam anlamıyla bir köyle karşılaşıyorum.Tabi doğa harika,Isar nehrinin bir kolunu geçip 450 metreden 1100 metreye tırmanmaya başlıyorum
    rakım arttıkça manzara ortaya çıkıyor
    güneş kendini azıcık gösteriyor ve bu fırsatı kaçırmadan fotoğrafımı çekiyorum
    Yol boyunca çiftlikler var ve doğal ortamında büyüyen bu hayvanlar burası için başlıca geçim kaynağı.
    Medeniyete! yeniden yaklaşıyorum
    1100 metrelik tepeyi aşıp inişe geçtim ve sonunda starnberg gölü gözükmeye başladı
    Uygun bir yerden göle yaklaşıyorum,kimseciklerin olmadığı parkdan ve iskeleden birkaç kare..
    Starnberg bir şehir olarak geçsede Türkiye şartlarında ancak bir kasaba büyüklüğünde.Şehirde birkaç tur atıyorum ve doğal ürünler satan bir market ilgimi çekiyor.Çiçek ve sebze satmak için çok güzel bir araba standı yapmışlar
    Evet artık farklı bir mekana geçmek ve oradan yolculuğuma devam etmek istiyorum.Tren garını yanında beklerken bu tatlı hayvanları fotoğraflıyorum
    Almanyada 9 ay önce geldiğimde kaldığım ilk evin durağında inip yeniden pedallamaya başlıyorum.Her ne kadar güzel yollar geçsemde fotoğraflamadığımı şu an hatırlıyorum.Neyse 1 tane bulabildim
    Artık münih şehir merkezine geldim,belki alakasız olacak ama 100 metre arayla gördüğüm bu güzel klasik volvolar çok hoşuma gitti
    Eve doğru yaklaşırken 1972 olimpiyatlarının düzenlendiği olimpiyat köyüne de uğramak istiyorum.
    Olimpia Tower
    Olimpiyat köyünün tepesinden bir kare
    Geçerken bir fotoğrafda BMW müzesinden.Çekilecek çok kare var ama 1 foto ile geçiştirmek durumunda kalıyorum
    ve bu günlük turumu bitiriyorum.Umarım yakında daha uzun ve içeriği dolu bir tur paylaşacağım.
    Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim
    son kare de 8 ay önceden gelsin.Marketin garajında sahibini bekleyen tatlı bir köpek var :)
    Sağlıcakla kalın

2. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Ayaklarina saglik, yine herzamanki gibi gezin cok güzel olmus. Dedigin volvolar sahane, History yani tarihi oldugu plakalarindan belli. Almanyada 30 seneyi gecen arabalar tarihi oluyor ve plakanin sonun da bir H harfi oluyor. (H = History yani Tarihi dememk)

can akıncılar ve Soner Közen bunu beğendi.
  3. Soner Közen

Soner Közen Sorunsuz üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Şimdi farkettim Murat abi.Yeni bir şey daha öğrenmiş olduk :)

4. egemen akca

egemen akca Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Ayaklariniza saglik ne guzel yerler

Soner Közen bunu beğendi.
  5. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bir önceki tur gibi buda harika kısa ve öz.Aslında 50 km kısa bir tur sayılmaz.Biz 10-20 km'lik Doğaya Pedalla turları yapıyoruz(Asfalt yolları hesaba katmadan http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=121076) normal asfalt yola gitmekten daha çok zevk alıyorum.Asfalttan giderken'de doğa manzarası olan yerlerden geçmeyi tercih ediyorum.Her halde bu dönem sizin sayenizde Avrupayı gitmeden görme imkanına sahip olacaz:D.

6. Soner Közen

Soner Közen Sorunsuz üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Teşekkür ederim Egemen bey.

Çok teşekkür ederim.
    Evet turunuzu incelemiştim,çok ama çok güzel bir rotanız var.Çoğu yerde bende doğaya karışmayı ve toprak yolları tercih ediyorum.Fakat her yerde buna imkan olmuyor.Daha doğrusu yolları öğrenmem gerekiyor.Bu tur sadece yaklaşık 10km sürebildim toprakta.En zevkli kısımlar da oralardı zaten.

can akıncılar bunu beğendi.
  7. Can Teker

Can Teker Aktif Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Çok güzel yerler. Bu yaz ben de bir müzik festivali için Dinkelsbühl'e gittim ve 1 haftalık sürede civar şehir ve kasabaları gezme imkanı buldum. Gittiğim şehir denen yerler bizde ancak kasaba olur dediğiniz gibi ancak mimari, düzen ve doğa ile iç içe oluşuna hayran kaldım. İnşallah önümüzdeki sene tekrar gittiğimde bu sefer bisiklet ile de 1-2 gün gezme fırsatı yakalamayı istiyorum.

8. Soner Közen

Soner Közen Sorunsuz üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Aynen dediğiniz gibi.Her yeri ayrı bir güzel bu kasabaların.Umarım en kısa zamanda tekrar buralara yolunuz düşer.

9. ulaş kaya

ulaş kaya Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Sayende bizde geziyoruz Soner paylaşım için teşekkürler.

10. Soner Közen

Soner Közen Sorunsuz üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Beğendiyseniz ne mutlu bana :)

ulaş kaya bunu beğendi.
  11. Sehzade43

Sehzade43 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Soner bey ayağınıza sağlık. Sayenizde belki göremiyecek olacağım yerleri gösteriyorsunuz. Turlarınız kısa gibi görünsede benim gibi sakatlıkla uğraşanlar için güzel bir mesafe. Birde "Medeniyete! yeniden yaklaşıyorum" fotosundaki bisiklet yolu bizim medeniyette yok. Volvo'lar süper. Son olarak "arabadaki köpek" camları kapalı haldemiydi ki ? Tekrardan ayağınıza sağlık. Vücudunuza sağlık.

12. Soner Közen

Soner Közen Sorunsuz üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Evet burada her yer bisiklet yolu ve ayrıca özel turlar için belirlenmiş,planlanmış çok güzel bisiklet güzergahları var.
    Açıkçası arabanın camına dikkat etmedim.Hiç aklıma gelmedi öyle bir ihmal.Burada özellikle köpekler çok seviliyor ,o yüzden kötü bir ihtimali aklıma getiremiyorum.
    Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim.Size de çok geçmiş olsun.

13. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Soner kardeşim enfes fotoğraflar bence sen resim çekmiyor zamanı durduruyorsun. Ben her zaman söylerim çekilen fotoğraflar çeken insanın ruhunun kadraja girip yansımasıdır diye.Volvo lar zaten efsane çok güzel iki efsane yakalamışsın.BMW' nin yerini de bir ara gez derim kim bilir belki geçmişten günümüze tüm modelleri sergiliyorlardır.Gezin takdire şayan ayaklarına sağlık kardeşim bu ufak ufak gezi resimlerini seni yormamak kaydı ile ilgiyle bekliyoruz...

ali ok, Soner Közen ve Murat Cömez bunu beğendi.
  14. Soner Közen

Soner Közen Sorunsuz üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Beni her zaman yüreklendiren,mutlu eden yorumların için tekrar teşekkür ederim Tolga abi.Farkında değilsin belki ama bana tahmin ettiğinden daha fazlasını katıyorsun.
    Maalesef Bmw müzesine giremedim çünkü Münihdeki festival sebebiyle inanılmaz kalabalıktı.Umarım araçlar üzerine birkaç müze gezip detaylı bir tur paylaşımı yaparım yakın zamanda.

Murat Cömez ve ERTUNGA bunu beğendi.
  15. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    İnsanlara değer verilen bir ülkede yaşamadığımızı görüyorum yine, kareler boyunca. :) Hak ettiğimiz gibi yönetiliyoruz. Çok teşekkür ederim fotoğraflar için.

Soner Közen ve Emrah ONAN bunu beğendi.
  16. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Ağlamak istiyorum. her yer düzenli, her yer pırıl pırıl. En ufak toz toprak yok, fenerbahçe stadından daha yemyeşil. Yollar kaymak gibi. bsiklet yolları cıncık gibi. ne desem boş. Ülkesini özünden çok sevmek böyle bir şey herhal.

17. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Soner, içime heyecan doldu yazını okuyunca. Belli ki geziden çok keyif almışsın ve bunu bize en güzel şekilde yansıttın, teşekkür ederiz.
    Bu arada dağ başında bile bisiklet yolu olması imrenilecek bir şey. Umarım bir gün bizim memleketimiz de bu seviyeye gelir...

18. KaanG

KaanG Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Çok güzel yerler. Bir şey dikkatimi çekti, yol kenarlarında bir tane bile çöp/moloz vs göremedim. Burada malesef her bisiklete bindiğimde (dağbaşı bile olsa) etraftaki çöplere sinirlenmekten bisikletin keyfini çıkaramıyorum. Ne kadar pis bir milletiz, bokun içinde yaşamak hoşumuza gidiyor sanki :(. Lafa gelince ama "Avrupalılara kıçını yıkamayı biz öğrettik" diye böbürleniriz :D

19. Soner Közen

Soner Közen Sorunsuz üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Öncelikle güzel düşünceleriniz için teşekkür ederim.Evet dediğiniz gibi devlet ve vatandaş olarak katetmemiz gereken çok yol var.Türkiyede yıllarca yaptığım her sporda çok zorluklar yaşadım ve haliyle bıkkınlık geldi ama diyorum ki böyle bir ülkede çok daha farklı bir gelişim yaşayabilirmişim.Ne diyelim darısı vatanımızın başına.