Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Wizart 7.8 105 karbon

Konu, 'Mosso' kısmında Tahsin Y. tarafından paylaşıldı.

1. Tahsin Y.

Tahsin Y. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Arkadaslar basliktada bahsettigim wizart 7.8 105 full karbon olan model hakkinda neler dusunuyorsunuz.

Mossonun alu kadrolarinin iyi oldugunu duymustum fakat karbon hakkinda hic bir sey bilmiyorum. Yardimci olabilirseniz sevinirim. Almaya deger mi? Yoksa bu tarz bir butce ile daha iyi marka diye gecen markalarin 2. El bisikletlerini mi aramaliyim?

2. tolga akyol

tolga akyol "En iyi bisiklet, sahip olduğun bisiklettir."

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Karbon setli bir bisiklete göre ağır.Jant seti,lastikleri ve tamamlayıcı parçalarından dolayı olduğu söyleniyor.3000 tl ye alınabilen bir bisiklet.3000 bin TL ye alü almaktansa,mosso alınabilir.Alü olup diğer ekipmanları daha hafif olan ve yine wizart ağırlığında alü kadro olduğunu düşünürsek,karbon kadrolu tercih kendi açımdan daha mantıklı.

şöyle söyleyeyim. 3000 tl bütçe içinde 105 setli aynı ağırlıkta karbon kadro+kötü teker seti mi 105 setli alü kadro biraz daha iyi teker setli mi dersek eğer wizart olurdu tercihim.

Hafifletmek için Lastik ve jant setini upgrade edeceğim derseniz, hiç almayın mossoyu:))) ya da en azından seti eskitmeden seti almayın.

Bu arada alü mtb kullanıyorum aynı marka.Memnunum fakat karbon kadrosu hakkında hiçbir bilgim yok.

3. Tahsin Y.

Seviye:
    Tesekkur ederim Tolga bey jant setini degistirebilirim ama bunu kisa zaman icinde yapamam. Acikcasi alu almak istemedim neticede ilerleyen surecte upgradeler ile guzel hale getirilebilir diye dusunuyorum.

4. Tahsin Y.

Seviye:

5. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Dünya markaları 3500 civarı bir fiyata 105 veya hatta bir düşük sistem olan Tiagra'yı alüminyum kadroyla beraber sunuyorlar.
    Mosso 3000 liraya karbon bisikleti 105 setle veriyor. Durum böyle olunca benim aklıma şu soru geliyor "Mosso'nun kullandığı bu karbon ne kadar kaliteli?"

Chucky-1 bunu beğendi.
  6. MuhammedAAA

MuhammedAAA Kıdemli Üye

Adı:
    Muhammed
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    lapierre sensium 100'ü düşünür müsünüz? 3.500'e alınabiliyor pazarlıkla. Rengi çok hoşuma gitti benim :) Jant seti wizardan iyi fakat tiagra set var

7. Tahsin Y.

Seviye:
    Benimde aklimda o soru var o yuzden actim boyle bir konu. Ama bir diger dusuncemde su acaba dunya markasi olduklari icin marka degerini mi cok ekliyorlar fiyatlara?
    Rengi benimde hosuma gidiyor ama jant ve grupset degismek kolay onemli olan kadro diye dusunerekten karbon kadro dusunuyorum. Ne kadar mantikli bir dusunce bilemem ama sanirim dogrusu bu.

8. I am the Uptown R.

I am the Uptown R. Onursal Üye

Seviye:
    3000 TL olan karbon bisiklet? Dün de bir konuya yazdım bunu, ben o fiyata alüminyum alırdım.3000 TL'lik karbon ne kadar kaliteli olur falan.Kafanızda hiç mi soru işareti yok? Ben almazdım kesinlikle onu söyleyeyim

9. muhammed bozkurt

muhammed bozkurt Yeni Üye

Seviye:
    karbon üreten firmalar belli de demek istedigin işçilik ise bir şey diyemem ama saglam olduklarından eminim çünkü bu işi yapan adamlar belli bir testlere maruz bırakıyorlar eger geçmezse kadroyu zaten musteriye vermiyorlar @Berke K. sonuçta btwin markasıda o fiyata hatırladıgım kadarıyla karbon veriyodu 105 setli sonuçya yapılabliyor

10. Tahsin Y.

Seviye:
    Ben marka degerininde diyata ekleme yapildigini dusunuyorum birazda o yuzden diger maekalar biraz daha pahali.
    B'twin markasinda dediginiz gibi karbon bisiklet var. Neden olmasin ki diye dusunuyorum bende.

11. I am the Uptown R.

Seviye:
    @Tahsin Y. Haklı olabilirsiniz ama B'twin'e güvenirdim o fiyata ama Mosso'ya güvenmezdim.Nedense bir türlü ısınamıyorum şu markaya.Adamlar ingilizce bir kelimeyi bile yazamıyorlar bisiklet'in üstüne.Benim şahsi görüşüm, alt seviye karbon olacağına kaliteli bir alüminyum olsun derim.Elbette karar sizin ama ben almazdım :hhhhhh: Ağırlık konusundan bahsetmiyorum bile

12. Tahsin Y.

Seviye:
    Agirlik olarak yanlis hatirlamiyorsam 8.5kg olmazi lazim bunun sebebi jant seti/gidon vs olabilir hepaini kendi markasi olan kullanmis.

Acikcasi dusuncem yavas yavas modifiye ederek agirlik dusurulebilir ama aluminyum kadroda min ne kadara dusurebilirsin ki?

Ayrica bu fiyatlarda varsa bir tavsiyeniz incelemek isterim.

13. I am the Uptown R.

Seviye:
    @Tahsin Y. Merida Scultura 400 Nakit alımda 3500 yapıyordu Eminönü aslı bisiklet.Ya da Tiagla setli olan Scultura 300 var.Ben açıkçası bunlara bakardım, ancak içinize sineni yapın aklınızı çeliyormuşum gibi olmak istemem.Ben sadece almam dedim.Ayrıca alakasız olabilir belki ama Cannondale Caad10 Alüminyum olmasına rağmen parçaları değişerek 6.5 kg'ye kadar düşebiliyor.İlla karbon olsun diyorsanız Mosso tek seçeneğiniz zaten.105 setli olması güzel ama ben almazdım yine de :(

14. Tahsin Y.

Seviye:
    @Uptown Cyclist aklimi celmek degil tamamen fikir alisverisi olarak goruyorum ben bu konusmayi. Bahsettiginiz modelleri incelicem simdi

I am the Uptown R. bunu beğendi.
  15. MuhammedAAA

MuhammedAAA Kıdemli Üye

Adı:
    Muhammed
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Barış Özegemen bunu beğendi.
  16. Tahsin Y.

Seviye:
  17. NKurtuldu

NKurtuldu delann

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Mosso nun lastikler, gidon ve boğazı, sele ve borusu mosso marka. Fiyatı bu nedenle düşük tutulabiliyor. Komponentleri marka koyduğunuzda +1000 lira eklenerek Merida ve benzerleriyle aynı fiyata geliyor.
    Bisiklet var olanları eskiterek kalite komponentlere geçmelik.

uguryilmaz144 bunu beğendi.
  18. Sarper Tuncer

Sarper Tuncer Forum Demirbaşı

Adı:
    Sarper
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    mossonun kadroları güzel diyorlardı ama bu karbon biraz insanda şüphe uyandırmıyor değil.. ben birde 105 setli ve alü kadrosunu gördüm bunun(rengide hoşuma gitti hani) oda baya bi ucuzdu.

19. Tahsin Y.

Seviye:
    Bende bu sekilde duaunuyorum yani yavas yavas jant setini, gidonu, bogazi vs degiserek daha kaliteli hale getieilebilir kanisindayim ki zaten kadroyu cok ekstrem bir durum olmadigi surece degismeyi dusunmuyorum.

20. NKurtuldu

NKurtuldu delann

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    @Sarper Tuncer o bende var hocam.730 tca 105 oluyor kendileri.
    7005 alu ve karbon maşa var. İyi bir sele hemen almak gerekiyor. Diğer komp.lar güzel ancak daha hafifletilebilirler.