Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Wireless Bontrager Km saati Sorunu

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında Candeniz ÖZCAN tarafından paylaşıldı.

1. Candeniz ÖZCAN

Candeniz ÖZCAN Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Herkese merhaba Bontrager trip 4w km saatimin problemi bisiklet hareket etmezkende yani evde masanin uzerinde dururken,cantamda tasirkende inanilmaz yuksek suratlere cikmasi sonra tekrar inmesi yani ekranda surekli degerler degisiyor.Basina daha once boyle birsey gelen oldumu sormak istedim cozumu nedir yardimci olursaniz sevinirim.

2. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bu bir kısa devre izlenimimi verdi-ki bazen içeride sıvı sızıntısı ve pil'in oksitlenmesinden kaynaklı da olabilir.Pili çıkartıp inceleyin.Tam dolu olduğundan eminseniz pilin hemen yanındaki küçük oyuk resetleme deliğidir.Bir kalem ucuyla bastırıp resetleyin ve adımları takip ederek (saat ayarı wheel size gibi) varsa 2. bisiklet bilgileri....,bir de öyle deneyin.Bütün bunlara karşın sonuç alamazsanız faturanızla birlikte aldığınız yere ulaşın.Çünkü tüm bontrager ürünleri en az iki yıl garantilidir.

Cüneyt HOCAOĞLU bunu beğendi.
  3. Candeniz ÖZCAN

Candeniz ÖZCAN Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Pilde görünürde bir oksitlenme yok ama şunu farkettim pil ile calisan başka bir cihazin yanina koydugum zaman oluyor (bisiklet feneri,laptop,cep telefonu)dediginiz gibi pili cikarttim resetleyip ayarlarida yaptim ama maalesef degisen birsey omadi.Yardiminiz icinde tesekkur ederim.

4. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Sizinki ile benzer sorun yaşayan bir kullanıcının yorumunu okumuştum bir ara.
    Bontrager ile iletişime geçmiş. 'Kullandığınız saat analog bir kablosuz türü kullanmaktaymış bu yüzden etraftaki bazı(!) sinyal yayan araçlardan etkilenebilirmiş ve bu konuda yapılacak bir şey yokmuş' diye cevap vermiş Bontager.

Hatta yazıyı da buldum;
    http://88dave.wordpress.com/2012/10/15/throwing-rocks-bontrager-wireless-cycle-computers/

Candeniz ÖZCAN bunu beğendi.
  5. Candeniz ÖZCAN

Candeniz ÖZCAN Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Çok teşekkür ederim

6. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Çin'den alınan şarjlı aydınlatma kullanan arkadaşların bazıları bu sorunu yaşıyor.Forumda daha önce de paylaşıldı bu sorun.Telefon ya da bilgisayarın böyle bir etkisi olduğunu düşünmüyorum.En azından aydınlatmanızın güç kaynağını çekip bisikletten uzaklaştırarak bu hataya hangisinin yol açtığını öğrenebilirsiniz.