Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Windows'un 17 yıllık açığı kapatılıyor

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Mahmut Can Kaymaz tarafından paylaşıldı.

1. Mahmut Can Kaymaz

Mahmut Can Kaymaz Kıdemli Üye

Seviye:
    Microsoft, son güvenlik güncellemesinde 17 yılldır Windows işletim sistemlerinde bulunan bir açığı kapatacak.

Windows işletim sistemi için Şubat güncellemesinde yayınlanacak yama, DOS işletim sistemi zamanından kalma güvenlik açığını gidermiş olacak.

İlk olarak Windows NT 3.1 işletim sisteminde ortaya çıkan güvenlik zaafiyeti, Windows'un her yeni versiyonu çıktığında devam ederek geldi.

Microsoft'un aylık güvenlik güncellemesinde, ayrıca Windows işletim sisteminde 5'i "kritik" olarak değerlendirilen 25 güvenlik açığı kapatılacak.

Eski dönemlerden kalma bilgisayar virüsü, geçen ay Google güvenlik araştırmacısı Tavis Ormandy tarafından keşfedilmiş ve Windows işletim sisteminin yeni sürümlerinin, çok eski programları çalıştırabilmesi için kullanılan yardımcı bir yazılıma bulaştığı anlaşılmıştı.

Ormandy, güvenlik açığının Windows XP, Windows Server 2003 ve 2008 ile Windows Vista ve Windows 7'de bulunduğunu tespit etmişti.

2. ilkcan çağdaş

ilkcan çağdaş Forum Bağımlısı

Seviye:
    allaha şükürler olsun

3. Kutay Özdemir

Kutay Özdemir Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bu iyi bir haber dostum forumumuza hoşgeldin bu arada (14 gün olmuş)..
    Ayrıyeten imzamı beğenmiş olmana sevindim (alıntı yaptığına göre).

4. norveçli balıkçı

norveçli balıkçı Yeni Üye

Seviye:
    isterse hiç kapatmasın...zaten milletin ümüğüne çöküyor...aldığımız her bilgisayarda seve seve bizden yazılım parasını alıyor...beter olsun

5. nuhcan

nuhcan Onursal Üye

Adı:
    nuh can
    Seviye:
    YANİ; Microsoft'un 14 yıdır kullandığı arka kapı, başkaları tarafından daha yeni kullanılmaya başlandı... Microsoft da bu kapıyı kapatıp, başka bir kapı açacak... :):eek: :cool: