Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Windows 7 starter Klavye tuşları farklı basıyor...

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında hamibektas tarafından paylaşıldı.

1. hamibektas

hamibektas Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar şuanda konuyu başka bir pc'den yazıyorum. Sıkıntı: Klavyede ki bütün tuşların yerleri değişti. mesela g ye basınca z yazıyor bidaha basınca Z şeklinde yazıyor veya n tuşuna basınca OÖ3 yazıyor bu şekilde bir sorun forumlarda araştırdım fakat bulduklarım arasından hiç bir çözüm işe yaramadı. Çözümü bileniniz var mı?

2. Aykut Subaşı

Aykut Subaşı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    filtre tuşlarını etkınleştırmıs olabılırsın. enter ın altındakı shıfte uzunca bas.etkınlesmısse kaldır onu

3. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    q klavyeden f klavyeye de geçmiş olabilir.
    denetim masasından değiştirebilirsin.

4. YahyaVarlık

YahyaVarlık Aktif Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    klavyede bir sıkıntı olabilir başka bir klavye ile denedinmi ? başka bir klavye ile denediğindce aynısını yapıyorsa format at düzelir.

5. hamibektas

hamibektas Kıdemli Üye

Seviye:
    Sorun şurda bütün tuşlar faklı işleve sahip oldu mesela caps lock artık " h " tuşu ve enter faklı bir tuş yani bütün tuşların işlevi değişti :(

Herkes üzerine basa basa sıvı temasından söz ediyor. Klavyeye olan tek sıvı teması üzerini silmek için bilgisayar temizleyici ürünler vardır bilirsiniz onlardan sıktım ve bezle sildim daha sonra sildim suyun dibe kadar inme ihtimali de düşük bence ama ondan da olabilir. İnşallah değildir. :( Bir de bü tür sorunları bazı virüslerde yapabiliyormuş. Virüs olup olmadığını nasıl anlayabilirim i fikriniz var mı acaba ?

Ona ilk olarak bakmıştım. Maalesef orada hiç bir yanlış yok :(

Herkes üzerine basa basa sıvı temasından söz ediyor. Klavyeye olan tek sıvı teması üzerini silmek için bilgisayar temizleyici ürünler vardır bilirsiniz onlardan sıktım ve bezle sildim daha sonra sildim suyun dibe kadar inme ihtimali de düşük bence ama ondan da olabilir. İnşallah değildir. :( Bir de bü tür sorunları bazı virüslerde yapabiliyormuş. Virüs olup olmadığını nasıl anlayabilirim i fikriniz var mı acaba ?

Dışarıdan harici bir klavye bağlantıdığında hiç bir sıkıntı yok ama kendi dahili klavyesi düzelmedi bir türlü :(

6. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    alt + shift tuşlarına,( Bazı bilgisayarlarda alt gr + Shift ) basarsanız sorun çözülecektir..