Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Wii woud like to play! ;) | Wii ile evde spor keyfi

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında rochas tarafından paylaşıldı.

1. rochas

rochas Kıdemli Üye

Seviye:

Arkadaşlar merhaba,

2-3 hafta önce İstanbula arkadaşlarımızı ziyarete gittik.. yeni Wii oyun konsolundan almışlar ve nasıl olduysa 7-8 kişi kendimizi sabaha kadar Wii sports oynarken bulduk.. Bu deneyimi ve daha önce hiç farkına varmadığım bu cihazı sizlerle paylaşmak istedim.

Hayatımda oynadığım en zevkli video konsolu diyebilirim.. Diğer konsollardan farklı olarak Wii, ayakta ve spor hangi hareketi gerektiriyorsa o hareketi yaparak oynanıyor. Bihayli terliyor ve kondisyon yapıyorsunuz.. :rolleyes: Örneğin boks maçının 5-6 roundlarında artık kolunuzu kaldıracak haliniz kalmıyor.. :D

yukarıdaki resimdeki gibi aynen bazen nereye çıkacağınızı şaşırıyorsunuz.. Hatta aramızdan bir arkadaş (şimdi isim vermeyeyim :D ) bowling oynarken birkaç kez televizyonun içine girmeye çalıştı. neyseki erken müdahale televizyon kurtarıyor.. 1-2 kırık bardakla atlattık günü :D

Ayrıca Nintendo yetkilileri kitapçılarda ve açtıkları web sitelerinde sizi güvenlik konusunda uyarıyor.. Oyuna fazla kaptırısanız ve güvenlik önelmleri almazsanız, etrafınızdakileri incitebilir, cam cerçeve, televizyona girişebilirsiniz diye..

Bu nedenle www.wiihaveaproblem.com adresini kurmuşlar.. :D isminden de anlaşılacağı gibi Wii ile problem yaşayanların resim ve hikayelerini yayınlıyorlar.

Bakınız oyanış şekli...
    Tenis oynarken, son seti almanıza yakın şöyle sert bir ters vuruş denemek isterken, eliniz terliyse Wiimote elinizden kayabilir ve LCD TV'nizi güzelce kırabilirsiniz. İşte Wii faturalarından bir resim:

Televizyona yazık olmuş :eek: birde bu atraksiyonun bir benzerini aşağıda canlı olarak izleyelim..

Nasılmı güvenli olarak oynanır?
    (Wii dediğin en güvenli, full downhill korumalarla oynanır ;) )

İşte size Wii ile nasıl oyunlar oynayabileceğiniz hakkında fikir edinmenize sağlayacka bir video.. gerçi japonca ama zaten hareketlerden anlarsınız.. :D

Normal satış fiyatı 750 civarında ancak gittigidiyor gibi sitelerden 500 ytl ye temin edebilirsiniz.. Böyle bir eğlence için gerçekten çok iyi bir fiyat bence. :)

Yalnız almak isteyenler bağımlılık yarattığını bilmeliler ayrıca aşağıdaki bildirilen zarar listesinede bir göz atmalılar :D

http://www.wiihaveaproblem.com/damage.php <-224 Kaza bildirilmiş..

Şöyle düşünebilirsiniz 500+Hasar :D
    İşte Wii nin faturalarından birkaç görüntü... :rolleyes:

10-11 saat oynadıktan sonra hareket edecek hal kalmamış bir vaziyette bayılıyorsunuz.. oyunu bırakmanızın tek yolu bu.. Aşağıdaki videoda 5 gün boyunca uyumadan Wii ile oynayan biri ile röportaj yapıyorlar :) adam haliyle biraz sıyırmış.. sarhoş gibi

Ayrıca Nintendo nun güvenlik için önerilerinin bulunduğu videoyuda izleyebilirsiniz..

En kısa zamanda bir tane edinmeliyim.. daha önce Wii kullanan varsa lütfen deneyimlerini yazsın.. :) ben eşimden bir dirsek yedim mesela.. neyseki bezbol sopasını çok sert sallamıyordu! :eek:

Buda Wii nin komik reklamı :) ..

Herkese kazasız belasız eğlenceli günler dilerim!

Tugfox bunu beğendi.
  2. rochas

rochas Kıdemli Üye

Seviye:
  3. emreden

emreden Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    çok harika bi alet..:in:

çıktığı günden beri çok beğeniyorum.. fakat halen deneme fırsatım olmadı, çok yazık:( :(

rochas bunu beğendi.
  4. Tugfox

Tugfox Bisikletkolik

Seviye:
    Anlatim cok iyiydi rochas tesekkurler :D En kisa zamanda denemem lazim merak ettim simdi :D

Hemen konuyla alakali biraz once haber.gen.tr'de okudugum haberi paylasiyim. Benim de almayi dusundugum playstation3'e baya bi fark atmis Wii. Daha da merak ettim simdi :D :

Playstation3 nal topluyor

11/06/2007

Ciddi bir mali kriz içindeki Sony'nin en başarılı olduğu oyun konsolu alanında da tehlike çanları çalmaya başladı. Japon rakibi Nintendo'nun geçen sene piyasaya sürdüğü ve Türkiye'de de satılan Wii oyun konsolu her iki markanın da kalesi sayılan anavatanlarında üçe bir oranına geldi. Rapora göre mayıs ayında Sony 45 bin 321 Playstation3 satarken Nintendo Wii'nin satışı 251 bin 794 oldu. 30 milyar doların döndüğü oyun sektöründe bu ayrım ciddi bir zarar anlamına geliyor. ABD'de de durum aşağı yukarı aynı seviyede.

rochas bunu beğendi.
  5. jerry_f

jerry_f Kıdemli Üye

Seviye:
    kanyon da ve akmerkes de tanıtmlarında görev almıştım ben...sabahtan akşama kadar oyun....özellikle tenis feci sarıyodu..ama 800 milyon çok fazla geldi bana....

rochas bunu beğendi.
  6. Karakartal Platton

Karakartal Platton Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ya kardeşim sen imsan gibi oynama sonra kırıldı de.

rochas bunu beğendi.
  7. rochas

rochas Kıdemli Üye

Seviye:
    Yorumlar için teşekkürler,

Tuğberk, Wii grafik olarak playstation 3'ün yanına bile yanaşamaz o bir gerçek.. ama eğlence olarak bence ikiye katlar ;) .. fiyatıda üçte biri..

800 ytl vermenize gerek yok gittigidiyor.com'dan insanlar açılmamış sıfır, 2 yıl garantili ve faturalı olarak 500 ytl ye satıyorlar..

Birde Wii severler youtube.com'a playstatio'ın bu durumu için "Playstation 3 have a problem" adında bir video koymuşlar oda çok komik.. :D

Çarşı, birkez denemelisin.. emin ol kendini kaptırınca oyunun içinde gibi oluyorsun ve var gücünle savaşıyorsun, yarışıyorsun.. ve bazen hırs yapıp kontrolü kaybedebiliyorsun bile.. ;)

Birde bahsetmeyi unutmuşum Wii nin kolları ışıklı, sesli ve titreşimli.. mesela tenis raketini salladığınızda rüzgarın sesini duyabilirsiniz raketinizden ve titreyişini hissedebilirsiniz ;) buda oyuna ayrı bir gerçekçilik katıyor... :in:

8. Tugfox

Tugfox Bisikletkolik

Seviye:
    Bu da ilgi cekici komik bir video :) Wiidog :D

9. bedo

bedo Bisikletkolik

Seviye:
    paylaşımlar için herkese teşekkürler :) :D

10. rochas

rochas Kıdemli Üye

Seviye:
    heheh cidden iyiymiş.. bir köpeğe yenilmek ayrı biz eziklik yaratır insanda :D :D

11. SeçkinÜtükler

SeçkinÜtükler Yeni Üye

Seviye:
    :D:D:D:D:D süpermiş..