Wiggle

yunuskent

Üye
Tepki
62
İsim
Yunus Kent
takipsiz kargonun ulaşmadığı durumlarda iade alabiliyor muyuz ? $32.22 ürünün vergisi olur mu olursa ne kadar olur yardımcı olabilirseniz çok sevinirim ilk defa aliexpress, ebay dışında yurtdışından alışveriş yapacağım..

Scudo

montrama

Üye
Tepki
61
İsim
Sercan AZARKAN
Bisiklet
Merida
ayın 16 sında bir çift schwalbe marathon greenguard road/city dış lastik aldım takipsiz kargo ile. kargo hariç 37.86 dolar tuttu. vergi sınırının biraz üzerinde. geldiği zaman vergi ve kargo süresini belirteceğim.

SerdarK.

Daimi Üye
Tepki
162
İsim
serdar
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@yunuskent 30 euro üzeri alısverişlerde vergi alınıyor.Suan 32.22 dolar , 28.81 euro ya tekabül ediyor.Dolayısıyla vergi uygulanmaz.

• Beğen
Tepkiler: yunuskent

montrama

Üye
Tepki
61
İsim
Sercan AZARKAN
Bisiklet
Merida
@montrama

Kargom bugün yani 23.05.2017 tarihinde geldi. Oldukça kısa sürdü aslında şaşırttı beni. Gümrükte paketi açıp bakmışlar sonra da bantlayıp geri kapatmışlar (Sanırım içindeki faturaya baktılar). 4 TL gümrüğe sunum ücreti 0,6 TL damga ve 24 TL vergi ile toplamda 28,6 TL bir masraf çıktı. Takipsiz kargo olmasına rağmen PTT görevlisi 7. kattaki evime kadar getirdi (Vergi tahsilatını yapmak için tabi yoksa site görevlisine bırakıyorlar takipsiz kargoları) ve vergiyi kapıda ödeyerek teslim aldım. Kargonun üzerine gümrük tarafından tahsil edilecek vergi tutarı ve kalemlerini gösteren de bir kağıt yapıştırılmış. İlk alışverişimdi Wiggle'dan ve oldukça memnun kaldım.

SerdarK.

Daimi Üye
Tepki
162
İsim
serdar
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@montrama Sizinki erken gelmiş ben ayın altısında sipariş verdim bekliyorum bakalım inşallah gelir.

montrama

Üye
Tepki
61
İsim
Sercan AZARKAN
Bisiklet
Merida
@serdarkoc

Haklısınız hocam bu kadar erken gelmesini ben de beklemiyordum. Arada 19 Mayıs resmi tatilinin de olduğunu düşünürsek 4. iş gününde teslim edilmiş oldu. Hızlı kargo hizmeti almışım gibi hissettim kendimi.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Benim 60 dolar değerinde kargom geçen gün geldi.İlginç olan ise hiçbir vergi vermedim.Tesadüfen evden çıkarken getirdi kargocu bana.Evde olmasam, kapıya bırakıp gidecekmiş imzasız olduğu için.İmzasız takipsiz demek herhaldei onu da anlamadım.Vergi işi dedim sonradan sürpriz olmasın, yok öyle bir şey olmaz dedi.Şans sanırım biraz da.

montrama

Üye
Tepki
61
İsim
Sercan AZARKAN
Bisiklet
Merida
@I am the Uptown R. İmzasız dediği takipsiz kargo oluyor doğrudur. Takipli kargolarda teslim edildiğine dair imza almak zorundalar. Takipsiz kargoları ise kredi kartı ekstresi gibi düşünün. Kapının önüne bırakıp gidebilir yasal olarak. Vergi olayı dediği gibi sonradan gelmez ve bazen şans eseri bazı kargolar incelemeden sıyrılabiliyor. Özellikle küçük boyutlu ise gözden kaçması kolay oluyor fakat lastik gibi büyük boyutlu şeylerde mutlaka bir kontrolden geçiriyorlar.

• Beğen
Tepkiler: The UGUR
Tepki
55
İsim
Muhammet Erarslan
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bende bi çılgınlık yapıp 23.05 tarihinde takip kodsuz alışveriş yaptım bakalım kaç güne gelecek yada gelecekmi :)

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
İki gün önce bir jant seti aldım, 5 Haziran teslim tarihi diye geçiyor. koca jantlara takip numarası vermemeleri ilginç. Aliexpress den aldığımız üç kuruşluk ürüne dahi takip numarası veriliyor. Wiggle nin Takipli gönderi seçeneği de var 20 euro, jant için gümrük vergisi çıkacağından kapıya koyamayacaklarını düşündüğüm için seçmedim bu gönderiyi.

Ali.K

Forum Bağımlısı
Tepki
488
@mfurkan

Spend and save giyim v.s gibi ürünlerde geçerli, o sepete uygulayamazsınız. Ayrıca, umarım sipariş vermediniz. Sepetinizdeki ürünlerin yarıdan çoğu yasaklı. Elinize ulaşması mucize olur.

mfurkan

Forum Demirbaşı
Tepki
551
İsim
Furkan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Ali.K Eğer kastettiğiniz enerji tabletiyse zaten almadım. Diğer yasaklılar hangileri acaba?

Ali.K

Forum Bağımlısı
Tepki
488
@mfurkan Sıvı, yağ, krem, yiyecek.. bunlar geçmez gümrükten. Mevzuatta detaylı olarak yazıyor

mfurkan

Forum Demirbaşı
Tepki
551
İsim
Furkan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Ali.K Birçok sıvı Muc-Off ürünü ve gres almıştım önceden. Bir sıkıntı yaşamadım.

montrama

Üye
Tepki
61
İsim
Sercan AZARKAN
Bisiklet
Merida
@mfurkan

Gümrükte bazen es geçilebiliyor ya da fark etmeyebiliyorlar. Benim de bir iki defa krem benzeri ürünleri getirdiğim oldu hatta elektronik sigara bile getirttim ikinci denememde. Fakat sonuç olarak ürünler yasaklı olduğu için her zaman bir risk var. Bu tarz ürünleri alırken yasaklı ve yasaklı olmayan ürünleri ayrı ayrı almakta fayda var. Tek paket içinde geldiği zaman 10 üründen 1 tanesi bile yasaklı olsa komple paketi geri gönderirler.

mfurkan

Forum Demirbaşı
Tepki
551
İsim
Furkan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@montrama Artık hayırlısı bakalım. Durumdan haberdar ederim :)

Atacan

Daimi Üye
Tepki
385
Bisiklet
Giant
@MuratHan

wiggle sipariş takip sayfasından gönderinizi takip edin, takip numarası verme ihtimallari var. yüksek fiyatlı ve büyük paketli kargolarda takipsiz alsanız bile wiggle kendi insiyatifi ile takipli yapabiliyor.

• Beğen
Tepkiler: MuratHan

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
@Atacan

Sipariş sayfam da takipsiz olduğunu belirtmişler. Takipli 20 euro idi, gümrük vergisi olacağından, kapıya koyup gitme ihtimalleri yok diye düşündüm. Ayrıca kargo da ki dağıtıcı arkadaşlar geçen siparişim de çıkan problemden dolayı telefonlarını vermişlerdi, olmazsa hafta içi arayıp uyarırım.

Atacan

Daimi Üye
Tepki
385
Bisiklet
Giant
@MuratHan zamanında wiggle'dan ben de jant sipariş etmiştim, takipsiz kargo ile aldım ama takip numarası verdiler. müşteri danışmanına sorduğumda aşağıdaki cevabı vermişti

@Atacan

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
@Atacan

Teşekkür ederim Atacan. Mail atıp sorayım.