Wiggle

serpol79

Aktif Üye
Tepki
181
İsim
serkan
Bisiklet
Fuji
Ayakkabı aldım küçük geldi. iade işlemi yapan oldumu bu siteye.

Ayakkabı aldım küçük geldi. iade işlemi yapan oldumu bu siteye.

Scudo

hydrocon

Forum Bağımlısı
Tepki
1.174
@Volks

Güzel rakama almışsınız güle güle kullanın. Şuanki döviz kurundan mütevellit o kadar uygun alınabilir mi emin değilim.

• Beğen
Tepkiler: Volks

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@serpol79

Hesabına giriş yap. Mesaj gönderip iade yapmak istediğini yaz. Sana ne yapacağını yazacaklar.

• Beğen
Tepkiler: serpol79

SagFan

Daimi Üye
Tepki
189
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçen Hafta yani 01.03.2017 saat 18.30 sularında verdiğim sipariş ertesi gün perşembe günü paketlenip kargolandıydı ve bugün siparişi teslim aldım. Wiggle gerçekten çok hızlı hatta takipsiz kargo ile gönderildi.

• Beğen
Tepkiler: hasanalparslang

brkykrc

Üye
Tepki
21
İsim
berkay
Bisiklet
Sedona
@SagFan şanlıymışsınız :) şubatın başında verdiğim sipariş halen gelmedi az önce ptt ye gittim gelen giden yok :( bizim binaya dağıtım yapan postacı arkadaş ile de konuştum yok yani yurt dışından gelen bütün paketlere baktık ama malesef benim sipariş yoktu. Wiggle ile 2 hafta önce irtibat kurdum 9.3.17 ye kadar gelmez ise (komşuları, postaneyi vs kontrol edin dediler tabi) başvurmam gerektiğini yenisini yollayacaklarını ya da para iadesi olacağını söylediler. Şimdi para iadesi yapmadan gene aynı ürünü istesem fakat bu sefer takipli istesem üzerine kargo ücretini ödetecekler mi yoksa mağduriyetime bir mağduriyet daha katmadan takipli yollarlar mı?

Tepki
52
İsim
Serkan
Bisiklet
Cube
Merhaba, ben wiggle dan 2 adet continental grandprix 4 season dış lastik almak istiyorum.Yurt dışı ilk siparişim olacak,bu yüzden sizden yardım rica ediyorum.
Şuan itibari ile vergi limiti 30 dolar mı yoksa 30 euro mu, lastiklerin tanesi 32 dolar, 64 dolar toplam + 20 dolar kargo ücreti toplam 84 dolar fiyat cıkartıyo karşıma wiggle + gümrük benden ne ister, bi de satıcıya şöyle mesaj atabiliyor muyuz, (dayı 30 dan düşük yaz da öğrenciyik bea vergi ödemeyek :) gibisinden.)
Bundan başka arkadaşlar satıcıya ne yazmam gerekiyor,gümrük vergisi dışında başka ekstra ücretler var mıdır,
Şimdiden teşekkür ederim...

bir de arkadaşlar wiggle adres bölümünde çok az boşluk var. benim mahalle sokak isimleri felan uzun uzun şeyler, bu adres bölümünü ingilizce mi yazmak lazım yoksa türkçe mi yazmak lazım :)

hydrocon

Forum Bağımlısı
Tepki
1.174
Aldığımız ürünlerin tl karşılığının %18 ini vergi olarak ödeyeceksiniz.

brkykrc

Üye
Tepki
21
İsim
berkay
Bisiklet
Sedona
@hydrocon bugün ptt de dağıtım yapan arkadaş anlatıyordu geçen hafta kocaman jant seti götürdüm (dt swiss'miş ucuz olacağını düşünmüyorum) vergi falan yoktu dedi. Sinpaş aqua city 2010 dan sipariş veren ve vergi ödemeyen baba yiğit burada mı acaba? Ben bu vergi olayını bir türlü anlamadım gitti. Koca kutuda jant setine vergi çıkmayıp ufacık kutuda ürünlere çıkacaksa vay halimize

CY3535

Aktif Üye
Tepki
251
İsim
Çağlar YILMAZ
Bisiklet
Lapierre
@Serkancycling

1- Wiggle dan alış verişinizde "Dayı 30 dan düşük yaz" derseniz oda size amerikanca bir cevap yazacaktır:p Aliexpress vb siteler siz istemeseniz bile gift / hediye olarak ibare düşüyor ama maalesef wiggle vb. sitelerde bu mümkün değil.

2- Vergi olarak 30Euro üstü ( Kargo Bedeli Hariç ) vergiye tabidir. Sizin yapabileceğiniz birşey yok PTT memuru teslim ederken sizden tahsil edecek.

3- Lastikler doğru tercih :) Bende aynı şekilde aralık ayında wiggle dan teslim aldım...

Güle güle kullanın....

hydrocon

Forum Bağımlısı
Tepki
1.174
30€ altında dt swiss de jant seri var mı bilemedim belki aldığı sitede fiyatını ucuz göstermiştir diyeceğim ama o da çok mümkün gözükmüyor.
Yılbaşından önce aldığım ayakkabı yılbaşı sonrası yenilenen gümrük mevzuatı gereğince 50TL vergilendirildi ürün fiyatı 240TL civarıydı. Daha heni aldığım iki forma 310TL tuttu kapıda 71TL ödedim işin özü vergiden henüz kaçamadım [emoji3]

Tepki
52
İsim
Serkan
Bisiklet
Cube
@CY3535 Çok teşekkür ederim yardımlarınız için, evet ben de çok memnunum continental gp 4 season lastiklerden :)
Peki adres kısmını nasıl doldurdunuz, ingilizce mi yoksa türkçe mi, bide benim mahalle sokak felan isimleri hep 3 er addan oluştuğu için baya uzun yani ne yaptım ettim bi türlü sığdıramadım ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz, tekrardan teşekkür ederim.

CY3535

Aktif Üye
Tepki
251
İsim
Çağlar YILMAZ
Bisiklet
Lapierre
@Serkancycling Adresi Türkçe yazın daha iyi olur. Adres tanımı için yeterli alan var, özellikle posta kodunuzu doğru yazın ki eleçleme sırasında boşa zaman kaybedilmesin.

Tepki
52
İsim
Serkan
Bisiklet
Cube
peki çok teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için...

mywashere

Daimi Üye
Tepki
479
Bisiklet
Mosso
@SagFan

27 şubatta verdiğim sipariş daha gelmedi siz şanslıymışsınız bu arada takipsiz kargoyu nasıl kontrol ediyorsunuz

turac000

Daimi Üye
Tepki
144
1 martta siparişini verdiğim ürünler bugün yani 8 mart tarihinde elime geçti. Ne olur ne olmaz takip numaralı aldım ancak ne kadar gereği var bilemedim

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Serkancycling

Boşuna takipli kargo için ekstra ücret ödemeyin. 70$ üstü kargo ücretsiz. Siparişinize 1 tane de iç lastik ekleyin ve ücretsiz kargo ile lastikleri satın alın. Takipli de alsanız aynı süre zarfında gelecek, kargo oldu da kayboldu diyelim, bu olan bir durum ama düşük bir ihtimal, firmaya durumu bildirip paranızı geri alırsınız.

Daha önceleri de yazdım, wiggle'dan takipli hiç bir şey almadım, aldığım ürünlerin geneli yüksek meblağlara sahipti. 20$, 75 TL'sı yapar. O parayı vergiye ödersiniz. 70$'lık ürün alsanız, 12$ civarı vergi çıkar.

Unutmadan, kargo süresini hafta sonlarını hesaba katmadan, ürünü satın aldıktan sonra ki ilk 2 günüde düşerek hesaplayınız.

Msgl

Forum Bağımlısı
Tepki
293
İsim
Musa
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@serpol79 hangi ayakkabıyı aldınız, kaç numara acaba ?

hasanalparslang

Daimi Üye
Tepki
241
İsim
Hasan Alparslan
Bisiklet
Trek
bende cumartesi akşam sipariş verdim pazar günü yollamışlar, tahmini hangi gün gelir istanbulda oturuyorum?
bir de kargoyu eerken gidip alma gibi bir durum olabilir mi ptt merkezinden?

Tepki
52
İsim
Serkan
Bisiklet
Cube
Acaba takipsiz kargo seçeneğini seçip, bizim ülkedeki limit olan 30 doları aşan bi miktarda sipariş versek,gümrüğe takılacağı için,bi nevi kargo güvenceye mi alınmış olur yani gümrük el koyuyo sanırım eve ptt ile yolluyolarmış gümrük vergisini ödememiz için, hal böyle olunca kargonun kaybolma ihtimali ortadan kalkıyor diye bilir miyiz ?

mywashere

Daimi Üye
Tepki
479
Bisiklet
Mosso
@Serkancycling

Aslında mantıklı bizim kargodan vergi alacaklar ceplerine para girecek bu yüzden ulaştırmaları gerekiyor fakat pttdir bu ne yapacağı belli olmaz