Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Whistle Yuma Man hakkında

Konu, 'Whistle' kısmında ademdogan tarafından paylaşıldı.

1. ademdogan

ademdogan Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar emsallerine baktığım zaman(corratec cannondale trek) 2400 tl ye kadar çıkarken whistle yumaman 1090 tel yani yarıdan ucuz.
    Ve whistle deki donanım diğerlerinde yok
    forumda arkadaşlara soruyorum trek 7,5 öneriyorler oda nerdeyse 2500 ve parçalar aşağı yukarı aynı.Scott hakeza o fiyatta.
    Neden whistle yumaman den uzak duruluyor anlatabilrimisiniz.
    Yani aradaki farkı sadece markayamı veriyoruz yoksa benim bilmediğim başka değerlendirme kriterleridemi i var. Çünkü bisikletleri sadece parçalarına göre değerlendiriyorum.
    citybike alıcam ve 1500 tl kadar bütçemde var ne yapmamı öneririsiniz.
    fiyat/performansı da önemsiyorum 2000 tl bisiklet fiyat performan açısından iyiyse onu bile alabilirim
    yani almışken bir kere alıyım istiyorum.

2. randie

randie Aktif Üye

Seviye:
    Fiyat/performans bisiklet alımında çok önemli bir nokta. Şimdi Trek 7,5'in yurtdışında ortalama fiyatı $800-900 civarı. Bizde sanıyorum iki mislidir. Diğer büyük markalar için de durum aynı. Whistle ve Carraro İtalyan markası ancak Türkiye'de üretiliyor. Whistle esasında ABD markasıydı ancak İtalyan Bianchi markayı satın aldı. Bahsettiğiniz Whistle Yuma Avrupa'da 800 Euroya satılıyor. Bizde daha ucuz. Bu fiyat farkları ne kadro kalitesi, ne donanımla ilgili. Yani bakıyorsun Türkiye'de 1,200TL'lik bisiklet İngiltere'de kampanyayla $380'a inmiş. Bu fiyat üzerinden zarar etmediklerine göre üzerindeki donanımları çıkarırsanız kadro için $100 civarında bir rakam çıkıyor. Yani marka bisiklet, sağlam kadro diyoruz ancak alt ve orta seviye bisikletlerde kadro konusunda öyle ciddi fark olduğunu sanmıyorum. Tabi rastgele markadan da bisiklet alınmaz, sonuçta bir mühendislik işi var, tasarım var.

Whistle Yuma'nın donanımları muazzam. Ancak belirtilen bisikletlerden farklı durumda çünkü üzerinde bir dolu aksesuarı var. Bu da bisikleti ağırlaştırıyor. Ayrıca amortisörlü. Bu da bir ağırlık artışı, performans kaybı demek. F/P'de çok başarılı olmasına karşın bu yönleriyle citybike tercihinde ideal değil. Bunun yerine 12kg civarındakı Whistle Guipago düşünülebilir. Deore/alivio sistemli. WG hibrit bisiklet türünde, her türlü koşula uyumlu. Fiyatı da daha uygun, bütçeden artan miktarı da yurtdışı sitelerden (bizdekinin yarı fiyatına) aksesuarlar alımında kullanabilirsiniz.

3. Sabri Atalay

Sabri Atalay Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Merhaba,
    Aşağıdaki özellillerde ise fiyatı da 600 Euro civarındaysa hemen al.

Kadro ALLOY HYDROFORMED WHISTLE CUSTOM
    Amortisör SUNTOUR 28"SF11-NEX4610 V2 MLO MEKANİK KİLİTLİ
    Gidon BYTE ALLOY TKK
    Gidon Boğazı BYTE ALLOY AÇI AYARLI
    Sele Borusu BYTE ALÜMİNYUM DIA:27.2mm AMORTİSÖRLÜ
    Sele SELLE ROYAL 5234 HRC
    Çatal Yatağı 1 1/8"ÇELİK SİYAH YARI ENTEGRE
    Krank Takımı SHIMANO FC-M4318 48/36/26 OCTALINK
    Arka Değiştirici SHIMANO DEORE LX RD-T661
    Ön Değiştirici SHIMANO DEORE FD-M590
    Ön Göbek SHIMANO ADH3N30AL 6V/3.0W 36H QR
    Arka Göbek SHIMANO FH-M590 36H QR
    Vites Kolu SHIMANO DEORE SL-M590 9X3
    Arka Dişli SHIMANO CS-HG50 9-VİTES 11-32
    Fren SHIMANO V-FREN BR-M590 GÜMÜŞ
    Dış Lastik SCHWALBE 700X35C MARATHON REFLEKTÖRLÜ
    Jant WHISTLE TKK 4X9 SİYAH
    Pedal ALLOY TKK BS REFLEKTÖRLÜ
    Fiyat 610 €

4. hüseyin özbay

hüseyin özbay Aktif Üye

Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    hiç düşünme hemen al derim.elimdekileri çıkarırsam kesinlikle ilk tercihim olacak.selamlar.

ademdogan bunu beğendi.
  5. ademdogan

ademdogan Kıdemli Üye

Seviye:
    hüseyin bey yumaman 16 kğ arkadşin tavsiyesi üzerine 12 kğ olan guipago yu inceliyorum. arkadaşlar önümüzdeki hafta içi inşallah whistle guipago almayı düşünüyorum. bir mağaza liste fiyatı üzerinden indirim yaparak kargo dahil 850 tl ye verecek ne dersiniz son kez size danışmak istedim

6. hüseyin özbay

hüseyin özbay Aktif Üye

Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    tercihlere saygı duyarım.sele rahatlığı, amorsitör süspansiyonu, bagaj seçeneği,direksiyon rahatlığı 27 vtes v.b.mümkünse ikisinide kullan aradaki konforu daha iyi anlarsınız.ha illede hafiflik diyorsanız hayırlı olsun.selamlar.

ademdogan bunu beğendi.
  7. ademdogan

ademdogan Kıdemli Üye

Seviye:
    teşekürler hüseyin bey önerileinizi değerlendireceğim

8. randie

randie Aktif Üye

Seviye:
    Guipago ile Yuma baslangic icin guzel bisikletler. Ama Yuma agir, bu nedenle yuksek hizda uzun sure surmeniz zorlasiyor. Benim icin rahatlik cok daha onemli, bisikleti daha cok ulasimda kullanacagim diyorsaniz Yuma alabilirsiniz.

9. ademdogan

ademdogan Kıdemli Üye

Seviye:
    hocam ulaşım değil sadece spor ve tur amaçlı kullanacağım
    o yuzden guipago biraz daha cezberiyo
    donanım olaarak yumadan aşağıda olsada guipago daha çok spor ve performansa yönelikgeldi.
    balım 2 gün sonra kararım değişmezse artık whistleci olacağım

10. Serkan KURAL

Serkan KURAL Üye

Seviye:
    İleride bir dağ bisikleti alacak olursam ilk araştıracağım 3 markadan biri de Whistle olacak gibi görünüyor.

11. ademdogan

ademdogan Kıdemli Üye

Seviye:
    arkadaşlar biraz önce erdoğanlar bisikletten whistle guipagoyu sipariş ettim inşallah gelince fotoğraflarını ve ilk deneyimlerimi paylaşacağım
    öneri ve yardımlarınızdan dolayı teşekürler

randie bunu beğendi.
  12. randie

randie Aktif Üye

Seviye:
    Detayli fotograflari "Bisikletlerinizin Fotograflari" bolumuna koymayi unutmayiniz. Bir de WG'nin siyah-giri-beyaz modeli de var. Bence mavi-beyaz olanindan daha guzel gorunuyor. Ikisi de guzel ama benim tercihim siyahi olurdu.

13. ademdogan

ademdogan Kıdemli Üye

Seviye:
    randie siyah beyaz olanı tercih ettim
    umarım doğru tercihtir.Çünkü whistle marka olarak türkiye ye daha giriş aşamasında bir marka.Bu tereddütlerle birlikte verdim siparişi. umarım yanılmamışımdır.Forumda görüşlerinden faydalandığım arkadaşlarıma da teşekür ederim.

14. emre karakoç

emre karakoç Kıdemli Üye

Seviye:
    Bisikletin kalitesi konusunda sıkıntı yaşayacağınızı sanmam. Ben de tur bisikleti olarak yuma man düşünüyorum. Ağırlık konusunda eleştirilmiş yuma ama sonuçta o aksesuarlarla daha hafif olamazdı. Tura çıkarken sele, jant takmayacakmısınız. Guipagoya da eklerseniz o aksesuarları yakın ağırlığa gelecektir.

15. Rüzgar Yolgezer

Rüzgar Yolgezer Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cesur
    Seviye:
    arkadaslar whistle yuma man kullanmis birilerinden goruslerini alsak daha iyi olur. ben de yuma man almayi dusunuyorum, ama bundan once kullanmis olan varsa ve buraya yazarsa cok yardimci olur herkese. yuma man de ilgi cekici bir model, arastiran cok oluyordur zannimca.tesekkurler.

16. Ozan Demirel

Ozan Demirel Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Güncel. Kullanan birisi var mu yumayı?

17. Hakan Gun

Hakan Gun Yeni Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    O kadar aksesuarla 16 kg olması normal ...Sökersin aksesuarı binersin ben geç gördüm bisiklet aldıktan sonra şimdi olsa kesin alırdım.

18. engin huz

engin huz Aktif Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    YUMA MEN kullanan olmadı mı hiç

19. Huzur

Huzur Yeni Üye

Adı:
    Atila GÜNEY
    Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Arkadaşlar merhabalar,
    Kötü huyum; bir lafı teferruatı ile anlatmayı severim, kısaca geçersem bir sürü soru işaretleri kalır diye düşünürüm. Eleştiriler alsam'da bu huyumdan bir türlü vaz geçemiyorum. Ben gençliğimde (20-23)sadece şehir içinde kullanmak üzere peugeot marka yol bisikletim vardı performansa çıkmazdım ama başka sporlarla uğraşırdım. Yıllar yılları kovaladı 37 yaşıma geldiğimde ufak ufak spor yapma amaçlı tekrar bisiklete başlamak için ben diyeyim 20 siz deyin 25 kg ağırlığında bir bisiklet aldım. Antalyayı bilen mutlaka vardır bu bisikletle tünek tepeye çıktım. Bu iş iyice sarmaya başlayınca 48 yaşımda xt guruplu toplama bir bisan kadrolu hafif bir bisiklet aldım ve Tur'a hazırladım ve bu bisiklet ile Antalya-Alanya-Mahmutlar-kuş yuvası-Sarıveliler-Ermenek-Mut-Silifke'nin gıça köyü-kır obası-Silifke son durak olan Mersin güzergahını 7 günde tamamladım. Bu iş zevkliydi ve beni sardı. Daha sonra Antalya-Kıyı kıyı Marmaris'e kadar üç günde tamamladım daha çok sardı. 56 yaşıma gelince Geçenlerde tur yapan arkadaşlar ve tur bisikletlerini incelerken Whistle Yuma Man Dikkatimi çekti, surly alamayacağıma göre, fiyatı daha uygun nasıl olsa ama tamamı ile tesadüfen bir yuma man gördüm ve aşık oldum sanki. Vites ve fren gurubu'da Deore LX. Alma işim ayrı bir hikaye ama sizi çok sıktım zaten, sonunda sahibi oldum, temizliği hiç bir bisikletime özen göstermediğim kadar güzelce yaptım şu an hasret ve özlemle uzun tura gideceğim bir günü bekliyorum. Şu an sadece şehir içinde kullandım yılan gibi akıyor, kim bilir uzun yolda filan nasıl akar. Uzun yoldan sonra performansı anlatırım size eğer merak ederseniz. Bilinmeyen bir özelliği arka lambası seyirde dursanız da yanmaya 10-15 dk devam ediyor belki küçük ama su molasında çok gerekli bir ayrıntı diye düşünüyorum.
    Saygılarımla.
    Atila GÜNEY

Ahmet.Çetinkaya bunu beğendi.