whistle vites takımı değişimi

Tepki
48
ön artırıcı tourney,arka artırıcı acera 3 ay oldu bisiklet kullanmaya başlayalı artık beni vites geçiş ,performans tatmin etmemeye başladı .sizlerden uzun süre değiştirmeden sorunsuz kullanabileceğim vites takımları tavsiyesi ve ortalama maliyet rakamları.

Scudo

yaminkutlu

Forum Demirbaşı
Tepki
748
Alacağın en düşük model deore olması gerek. Biraz daha kasıp xt alman tavsiyemdir.400 tl'yi aşan bir masraf da seni bekliyor olacak tabi.500 ü bile aşabilir...

Burak AŞIK

Forum Bağımlısı
Tepki
392
Bisiklet
Salcano
*Vites kolları
*Ruble
*Zincir
*Ön aktarıcı
*Arka aktarıcı
bazı durumlarda aynakol'da bu listeye eklenebilir...

Tepki
48
şuan acera da kullandığım vites kolu ve ön vites kollarını değiştirmeden işi çözme şansı varmı,ayrıca 8 li dişli sistemi varken yaprak ekleyerek mi 9 luya geçeceğiz ,ayna kol değiştirmeden (FC M 191 AYNA KOL)çözebilirmiyim.

Burak AŞIK

Forum Bağımlısı
Tepki
392
Bisiklet
Salcano
@serhan erdoğrucular

Kullandığın vites kollarıyla işi halletmen mümkün değil. Bisikletininin üzerindekileri sonuna kadar çekersen sadece 7 kere çıt sesi geldiğini duyacaksın, bu da 7 kez tel çekiyor anlamına geliyor. Yeni alacaklarında ise aynı çıt sesinden 8 kez duymalısın. Kasette dişli ekleyerekte işin olmaz onu da maalesef yeni alman gerekecek. Aynakol konusunda kesin birşey söyleyemeyeceğim, bazı değişikliklerle 8'liye uygun aynakolun 9'luya çevrileceği gibi bir yazı okumuştum sanırım ama detaylı olarak bilmiyorum...

Burak AŞIK

Forum Bağımlısı
Tepki
392
Bisiklet
Salcano
@serhan erdoğrucular

En son dişli için ses çıkarmaz zaten mekanizma orada sabitleniyor. Bu yüzden 8'li sistemde 7 kez çıt sesi duyarsın;)