Whistle Modoc Xenon ve Mosso Race 722 Sora Karşılaştırması

Tepki
0
Merhaba arkadaşlar.
Yol bisikleti almak istiyorum.Mosso race 722 sora ve Whistle Moodoc Xenon arasında kaldım.
Özellikle Whistle Xenon 2014 kullanmış arkadaşlar bisikletin ivmelenmesi, kadrosunun hantal olup olmadığı konusunda bilgi verebilir mi?
Mosso için de (8,75) sora setle ,
Whistle için de (9,5) xenon setle set ile ağırlıkları.
Tecrübe etmiş arkadaşlar varsa yorumlarını bekliyorum. Aşağıda incelemek isterseniz linklerini verdim. Şimdiden teşekkürler
(link)
(link)

Scudo

Ahmet AKÇA

Aktif Üye
Tepki
90
Bisiklet
Sedona
açıkcası campagnolaya karşı biraz ön yargım var belkide bisiklet modellerinde sık kullanılmamasındandır,neyse mosso ya gelirsek üstündeki sora 2013'ten de eski haberin olsun ben olsam ikisinden de vazgeçer carraro ve sedonaya yönelirdim.
Şimdiden seçimin hayırlı olsun.

Tepki
64
Bisiklet
Whistle
yaklaşık 1 aydan beri whistle modoc xenon kullanıyorum şu an memnununm artıları bnim için o donanıma göre ucuz aldım :D ayrıca frenler ve kolları harika iyi frenleme sağlıyor sorunuz varsa yardımcı olurum

MustafaNR

Daimi Üye
Tepki
78
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ben Whistle Modocu Tavsiye Ederim.Ayrıca Ahmet Kardeşim Campyi Bi Araştır İstersen En Alt Seviyesi Shimanonun Orta Sev.Eşittir,Keza Jant Setleride Öyle :)

Tepki
0
Bugün mosso bayisine gittim bulamadım, belki de isabet oldu, tamamını bir bisiklet grubu satın almış. Firma bayisine en azından bulunması için showroomda tanıtım amaçlı bile olsa modeli bulundurmalıydı.Bir gariplik var, belki de İzmir'deki bayiinin umursamazlığı ya da elindeki bisikletileri satma düşüncesidir. Whistle Modoc Xenon daha mantıklı gözüküyor bu durumda, ayrıca Sora Setlerle ilgili yabancı sitelerden okuduğum yorumlardan da biraz daha Xenon'a yöneldim. Bütçem kısıtlı olduğu için en iyisi Xenon deyip alıcam artık :)

Tepki
0
Vites geçişlerinde herhangi bir zorluk yoksa ve kadro hantal değilse zaten beklentim daha fazlası değil.(bütçem nedeniyle)
Bugün Whistle Modoc'ta bulamadım maalesef sadece 48 cm kadrolar kalmış.Ben de yarın merkezlerine gidip oradan bakıcam artık. Umarım orada bulabilirim.Artık yoksa da mtb bisikletimi satmak zorunda kalabilirim :(

Herkese yorumları için teşekkür ederim.

Tepki
0
xenon da yok hiçbir bayii de,whistle internet sitesinden kaldırsa bari, dükkan dükkan gezdim bugün.internet sitelerini aradım maalesef yok.

Tepki
0
Arkadaşlar, bişey sorucam. örnek olarak triban 3 te 51 kadro ve altında 650c lastik kullanılıyor ya , acaba diğer markalarda mesela whistle modoc ta durum nedir. 51 kadro da 700 lük mü lastik kullanılıyor?

Tepki
64
Bisiklet
Whistle
aynen whistle modoc'ta 700'lük lastik var kendim kullanıyorum