Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Whistle Miwok 1163 V

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Furkan Söyler tarafından paylaşıldı.

1. Furkan Söyler

Furkan Söyler Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Herkese merhabalar.
    Bir kaç aydır merak saldığım bu işte yeni sayılırım ve artık bir adım öteye geçeyim dedim.
    Öncelikle bisikletle ilgili amacım yarış veya her hangi bir şey değil tamamıyla hobidir. :) Bisiklet seçiminde Sedona 711,Kron XC 250 ve Whistle Miwok 1163v arasından birini seçeceğim.Hem fiyat aralığı olarak hemde başlangıç için yeterli diye düşündüğüm için bu tercihleri yaptım. Konuyu açmamda ki amaç Miwok 1163v hakkındaki görüşlerinizi almak. Özellikle parçalardan pek anlamadığım için yardımcı olursanız sevinirim. Bu 3 model arasında ne gibi farklar vardır ?
    Şimdiden teşekkürler...

2. divemasteronur

divemasteronur Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Merhaba bende bu ilgi alanında yeniyim fakat anladığım kadarıyla fiyatlar bisikletin hafifliği ve özellikle kullanılan parçaların hafifliği ile doğru orantılı.Bir bisiklet çok güzel görünüyor olabilir fiyat olarak çok uygunsa demekki onun hafifliği konusunda zaafı var demektir.Bunu anlamak için sıfır bisiklet fiyatlarına bakmak yeterli sanırım.Mesela en hafif bisikletler karbon gövdeli olanlar onlarda 20 bin tl ye bile var.Naçizane fikrimdir.Bende bir bisiklet alma aşamasındayım takip ediyorum şuan saygılar..

3. Eyüp Ertuğrul

Eyüp Ertuğrul Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    1163 V modelini bende biraz araştırdım, genellikle yorumlar iyi yönde yani sıkıntı çıkarmayacak kullanışlı bir bisiklet deniliyor... Ama İstanbul da bir çok yeri aradım bu modelin ellerinde olmadığını söylediler, nedeni ise Whistle'nin Türkiye'de satışı kalkacağı imiş...

4. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    2012 yılında Whiste Türkiye'de satışı kaldırıldı o yüzden elde kalanlar satıldı ve stoklar da az olduğundan nerdeyse %95'i satıldı Whistlelerin.

bisikletler hakkında konuşmak gerekirse. Kron xc250'yi eliyorum çünkü Sedona 711 ve Whistle Miwok 1163V'den düşük özelliklerde. Sedona ve Whistle arasında seçim yapman gerekirse gidip rengini beğendiğini alabilirsin çünkü ikisinde de aynı özellikler var.

*Sedona RST Gila maşa kullanıyor (Bana göre Whisltedeki Suntour XCM'den iyi)
    *Whistlelerin kadroları ağır. yaklaşık 2200 gram kadar ancak Sedona'nın 1900 gram kadar bir ağırlığı var.
    *Whistlenin iyi yanı bir kaç parça da üstün onlarda vites kolları, ön arttırıcı vs.

kısacası sana tavsiyem bu iki bisikletten rengini, şeklini beğendiğini alman.

5. Furkan Söyler

Furkan Söyler Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Tavsiyeler için teşekkürler. Sanırım Bursa'da da bulmam zor olacak. 711 daha kolay bulunulabilir.Tekrardan teşekkürler.