Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Whİstle mİwok 1163 d

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında tolg... tarafından paylaşıldı.

1. tolg...

tolg... Aktif Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    http://www.whistlebisiklet.com/miwok-1163-d.aspx#

Arkadaşlar üstteki modeli almak üzereyim haftaya pazar gelicek telefon açarsam sizce nasıl bir bisiklet??

Memnun kalırmıyım.Öncelike turlara katılmışlığım var..Dağ bayır köy yollarında bayağı sürme imkanım oldu ama devam etmekte kararlıyım.Ne dersiniz alayım mı mıvok yoksa daha iyi aynı fiyat katagorisinde olmak şartıyla bir öneriniz varsa paylaşırmısınız?

2. Gokalp Gokmenler

Gokalp Gokmenler Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Ben Whistle Miwok 1163 V modelini öneririm, hem 20 Euro daha ucuz hemde V-Fren olması bir avantaj. Bende bir Whistle kullanıcısı olarak bu bisikleti kesinlikle öneririm size.

ASinanB ve tolg... bunu beğendi.
  3. Kadir.Celik

Kadir.Celik Forum Demirbaşı

Seviye:
    Disk fren olarak mekanik olanlar sorun çıkartıyor, hidrolik olanını tercih ederseniz daha iyi bir seçim yapmış olursunuz.

4. tolg...

tolg... Aktif Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    1163 V nin d'den farkı sadece v fren olması değil mi arkadaşlar?

5. Gokalp Gokmenler

Gokalp Gokmenler Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Evet aynen öyle:)

6. tolg...

tolg... Aktif Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Ben bu 1163 D yi alsam disk fren üstünde dursa V fren de eklesem nasıl olur?

Ya da Daha sonra problem yarattığı zaman söküp V takamazmıyım?

7. Cengiz ADANUR

Cengiz ADANUR Aktif Üye

Seviye:
    Disk fren üzerine V fren nasıl takacaksınız, gidonunuzda iki tane fren elciği mi olacak? Ayrıca ne gerek var buna, bisikletinizi ağırlaştırmaktan başka bir işe yaramaz. Disk fren alıp daha sonra söküp V fren takabilirsiniz elbette, ancak jantların buna uyumlu olması lazım (jantlar üzerinde v fren yanakları olmalı). Size önerim V frenli olanı almanız, bir süre sonra papuçlar eskiyince de baradine papuçlar ile değiştirmeniz. Bisikletiniz hem daha hafif olur hem de çok zorlu arazi şartlarında sürmeyecekseniz v fren son derece yeterli bence..

8. tolg...

tolg... Aktif Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    anladım Diğer model de çekici geliyor renk olarak bakalım bir gideyim ben kendim sorayım :)

9. Mümin Zorcan

Mümin Zorcan Kıdemli Üye

Seviye:
    Tolga bey acaba boyunuz ne kadar ve hangı kadro bedenını alacaksınız 2 bısıklette de yanlıs kadro secımı yapmıstım bu yuzden bende temkınlı olmak ıstıyorum ayrıca dısk her ne kadar mekanık kaliper olsana v fren ıle aynı performanı verecektır tabı ıstısnaı durumlarda disk yine önde olacak alacağınız bisikletin ortalama ağırlığı zaten 13 kilo civarı bu bisikletin hantal bir yapıda olduğunu ve hafifletme gibi bir çabanın maşa ve jant ve aynakoldan başlaması mantıklı olur. yada benim aklımda olan şu düşünce ile mekanik disk kalperlerini çıkarın yerine hidrolik sistemi takın bir tanede sadece vites kolu seti aldınız mı ortalama 200 tl harcamış olursunuz bunlar biraz rahatlık birazda fanteziden ibaret icraatler olacaktır. Mekanik disk V fren ikisinin de ergonomik açıdan bir farkı yok hatta hidrolik sistemlerde kaçak, hava gibi sorunlar var iken mekanik diskin hantal yapısından sebep bunlar yok denilebilir bence bir süre mekanik fren kullanın sonra kararı kullanıcı olarak siz verin bunlar göreceli fikirlerdir çünki. V fren sistemine sahip bir bisiklet aldığınızda ilerde bunu hidrolike çevirmek daha maliyeli olacaktır sizin için. 1164d modelinide bir gözden geçirin 325 avro buna upgrade daha uygun ve mümkün boşuna 50 dolar vermeyin derim buna vereceğiniz para ile 130 tl ye bir deore attırıcı ile ruble bulmanız mümküm yada alivio. Öneriler bizden karar sizden.

tolg... bunu beğendi.
  10. tolg...

tolg... Aktif Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    1.85 boy efenim.Tam al mı dediniz alma mı dediniz anlayamadım ama.Anladığım kadarıyla Başka modeller öneriyorsunuz.Peki bu modelin resmi ve özelliklerinin bulundugu http adresinii atarmısınız?Bir inceleyim.Büyük ihtimal bunu alıcam daha iyise neden onu tercih etmeyim tabikide bakarım.

11. Mümin Zorcan

Mümin Zorcan Kıdemli Üye

Seviye:
    810 tl şu an ki fiyatı bisikletin elbette whistle tasarımı benimden ilk bisikletimden beri beni mest etmeye yetti diyebilirim. bu modellerin sıfırını almak biraz pahalıya patlayabiliyor bu yüzden ikinci el 2011 model bir whistle size 500-600 tl maal olabilir. Tavsiyem ikinci el bulmanız olacak temiz size olgun Large kadro. Sıfırından kazanacanız para ortalama 250 tl olacak. 250 tl kar ettikten sonrada üstüne 300 tlye uygun ikinci el hidrolik fren takabilirsiniz yada biraz daha üst sınıf maşa yada jant seti veya bir deore aynakol ve hidrolik fren sıfır bisiklet almak pek kazançlı bir iş değil açıkcası

12. tolg...

tolg... Aktif Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Artık bıktırdı model seçmek bir an önce almak istiyorum.Sabrettim Sedona 711 V alıcaktm whistle miwok almaya karar verdm alıcam büyük ihtimal :)