Whistle miwok 1162 d

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Merhaba arkadaşlar. Yeni başladım ve bir süredir aranızdayım.
191 cm ve 122 kiloyum. Şu an elimde çok eskiden kullandığım 18" 26 jant bir bisikletim var. Bisikletimi işe gelip giderken kullanıyorum. Günde 6-7 km yapıyorum. Hafta sonları günde 10-11 km kadar yapabiliyorum. Seleyi yükselterek rahat bir kullanım sağlamak istediysem de pek verimli olmadı. Artık değiştirmek istiyorum. Bir arkadaşım bir süre önce aldığı ama kullanma fırsatı bulamadığı bisikletini bana satmak istedi.
WHISTLE MIWOK 1162 D modeline 500 lira istiyor. Sizler deneyimli kullanıcılar olduğunuzdan danışmak istedim. Bütçem 500 lira diyebiliriz. Daha fazlasını veremem.
Sizce almalı mıyım? Yoksa başka modellere mi bakmalıyım?

Scudo

halilgoksal

Aktif Üye
Tepki
44
Bisiklet
Merida
donanımına ve kadro özelliklerine birşey diyemem, tamamen bütçe meselesi... ama bisiklet alırken boyuna dikkat edin. MTB'den devam edecekseniz 21" kadrodan şaşmayın bence.

Tepki
43
Bisiklet
Corratec
kesinlikle xl kadro gider size. 182cm 100 kgyim large iyi geldi bana. xl(21" civarı) ancak olur bence size. bir de 29er jant alabilirseniz var ya. tam sizlik olurdu bence.tabii ki bütçe işte.. kolay gelsin..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
İlginize ve hızlı cevaplarınıza teşekkür ederim.
Fırat bey anladığım kadarıyla 21" kadro kullanıyorsunuz. Bu ebattaki bir bisikletin size maliyeti ne oldu acaba?

halilgoksal

Aktif Üye
Tepki
44
Bisiklet
Merida
Fırat Bey'i bilmem ama benim boyum 1.94. 21" (XL) kadroda sele borusunu son seviyesinde kullanıyorum. :) maliyet konusu tamamen aldığınız bisiklet ile ilgili. piyasada uygun maliyetli bisikletler de bulmak mümkün sanırım. Fırat Bey'e katılıyorum, 29er bisiklet tadından yenmiyor :)

halilgoksal

Aktif Üye
Tepki
44
Bisiklet
Merida
Uğur Bey, Salcano NG-650 29er V-fren modeli nette yok... hd modeli için de kadro boyu opsiyonu yok... gidip ölçmenizde fayda var sanırım... görüntüden anladığım (uydurduğum da denebilir) 17-19 kadro gibi ama bi bakmak lazım...