Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Whistle Miwok 1161D veya Carraro 436 Daytona D

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Buse Evren tarafından paylaşıldı.

1. Buse Evren

Buse Evren Üye

Seviye:
    Öncelikle ben bayadır araştırma yapıyorum bu yazın başından beri.
    Bisiklet sporu nasıl olduysa birden gelişti şimdi buradayım.İlk 711 düşünmüştüm, araştırmalarımdan sonra aldık fakat acil bir nedenden dolayı satmak zorunda kaldık.O zaman dolar ve euro düşüktü tabi birazcık da bisikletle geç tanışmamdan dolayı 2012 model salcanoları beklemek zorunda kalmıştım.Salcano NG255 modeli çok hoşuma gitmişti üzerindeki donanımlardan dolayı fakat hiç bir yerde bulamadım ve ailem bunun çok pahalı olduğunu düşündü ama cahilliklerinin sonucunu geç de olsa anladılar onlara göre bisiklet çocuk eğlendirme aleti gereksiz 300tl den fazla olmayan bir şey di mi :) Neyse gün geldi salcanoların fiyatları açıklanmış 1 hafta önce falan gördüm bunu bir internet sitesinde fiyatlar geçen seneye göre tavan olmuş ben şoklardayım tabi srv 240 bile 725 tl düşünün artık :boese157: Sedona 2011 model desen onların stokları da tükenmiş...Eh be arkadaş nasıl kader bu... Şimdi sizden bu ikisini karşılaştırmanızı istiyorum ikisi de yakın özellikler aslında whistle daha çok yatıyor aklıma, almadılar ve 300-350 tl daha fazla verip aynı özellikteki bisikleti almak zorundalar çünkü 2012 modeller gerçekten orta gelirli bir aile için çok tuzlu :mad: Ben 2011 miwok da karar kıldım daha fazla vericek gücümüz yok sanırım olsaydı merida tfs 200d isterdim yani neyse miwok da kötü değildir ağır olmasının yanında zaten pro. olmadıgım için fazladan 1-2kg nin lafı olmaz ilerde alırım bir ince lastik ama İzmirde de sürülmez ki ince ve dişsiz lastikle malum yolların içine ettiler :eek:
    Yaş:17(sayılır) Boy 183 kilo 68 18''kadro düşünüyorum 185i her türlü geçicem zaten.
    İsmim garip gelebilir çünkü kardeşimle ortak kullanıyoruz :)

2. Canberk Baydar

Canberk Baydar Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bence kesinlikle Whistle daha iyi

3. özençekçen

özençekçen Kıdemli Üye

Seviye:
    slm öncelikle 2012 salcano fiyatlarından haberim yok fakat zamanında stok donanımıyla bile haylice işimi gören geotech ascent modeline yönelmenizi tavsiye ederim aile bütçenizi yormaz ve zamanla modifiye olayına son derece açık bir bisiklettir kendisi. hakeza izmir yolları istanbul gibi in çık değil düzdür nispeten. alırsanız pişman olmazsınız zamanla maşadır aktarıcıdır bütçenize göre yükseltirsiniz nacizane tavsiyem bu olur.ama izmir gibi memlekette tavsiyem city bike olur oda kendi fikrimdir mtb den ziyade

4. Hatu Helvacıoğlu

Hatu Helvacıoğlu Yeni Üye

Seviye:
    whistle carraro bianchı ve toplam 7 marka aynı fabrıkadan cıkıyor kadrolar falan sekıl olarak aynı 2012 modelerını gordum gecen bayıde cok ıyı bıs ler var ama fıyatlar baya bı ucuk markada takıntın varsa geç onu bence

5. reyhan garip

reyhan garip Yeni Üye

Seviye:
    Bence bisiklet almanın tam zamanı malum sezon sonu ve fiyatlarda ciddi indirimler var aradığın modeli ve rengi bulmakta biraz zorlanabilirsin belki ama istediğini bulduğun an hiç beklemeden almalısın... Whistle ve carraro neredeyse aynı ben whistle kullanıcısıyım 1,5 yıl oldu ve hiç problem yaşamadım... Bir diğer konuda merida ve sedonanın kadrolarını da kullandım ama en çok rahat ettiğim kadro whistle ınki tabi bu kişiden kişiye değişir... Almaya karar verdiğin bisikleti almadan önce mutlaka kullan kadro boyu konusuda biraz karışık bence sitelerde yayınlanan ölçülere bakarak kendine uygun kadroya karar verme bin kullan rahat ettiğin kadro boyunu al...Ağırlık konusuna gelince bence ağırlık sadece yarışçılar için önemli zaten mtb ile doğaya çıktığında yanına fazlasıyla eşya almak zorunda kalıyosun bende ağırlık konusunda çok takıntılıydım baktığım her parçanın ağırlığına bakardım önce, ama zamanla fark ettimki bisiklette kullandığım ışık, suluk, sele altı çanta, barend v.s. almış başını gitmiş bu sebeple ağırlıkla çok fazla meşgul etme kendini bu tarz bisikletlerde 1 - 2 kg çok önemli değil bence 3 - 4 kg olsa tamam derim ama bu fıyat aralığındaki bisikletlerin ağırlığı + - 1 2... Şimdiden hayırlı olsun...

6. Buse Evren

Buse Evren Üye

Seviye:
    Geotech ascent modelini biliyorum fiyatına göre iyi bir donanıma sahip fakat ne bileyim pek ısınamadım ona nedense :) Marka takıntım yok ama whistle olucak büyük ihtimal.
    Kredi kartıyla alırız büyük ihtimal onun yanına kask eldiven falan en fazla 200tl masraf çıkar.Yorumunuz için teşekkürler ama 18'' almam şart çünkü sürekli uzuyorum malum ergenlikteyim şu aralar baya uzadım neyse whistlenin 17'' kadrosu yok diye biliyorum zaten 16'' baya küçük gelir 18'' tam bana göre ilerisi için de kadroya fazladan para vermem.