Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Whistle Miwok 1161D Hakkında Bildikleriniz???

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Alper Kemal tarafından paylaşıldı.

1. Alper Kemal

Alper Kemal Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Arkadaşlar yaptığım araştırmalar sonunda Whistle Miwok 1161D yi almaya karar verdim. Fakat Whistle hakkında pek bilgiye sahip değilim. Bu bisikleti kullanan veya hakkında bilgi sahibi olanlardan yardım itiyorum. Miwok 1161D nin artıları-eksileri nelerdir?? Bütçem yaklaşık 1000 TL idi fakat Miwok u görünce bütçeyi biraz daha artırmaya karar verdim. :) Beni adeta cezbetti. :D Fakay yine de verebildiğim kadar az para vermek istiyorum.. En az kaç TL ye alabilirim? Yapacağınız yorum ve cevaplar için şimdiden teşekkür ederim. :)

2. Oguzhan.Pilgir

Oguzhan.Pilgir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    1161D gerçekten çok yakışıklı bir bisiklet, donanımı da fiyatına göre iyi ama 1161D 2011 yılına ait bir model ve Accell bisiklet 2012 den itibaren Whistle markasını ithal etmeyeceğini açıklamış. Dolayısı ile bundan sonra TRde yenisi olmayacak bir bisiklet ile ilerde yaşayabileceğiniz muhtemel bir kadro probleminde garanti açısından karşınızda muhatap bulmanız güçleşebilir.

Alper Kemal bunu beğendi.
  3. Gazel Girgin

Gazel Girgin Aktif Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Garanti açısından bir problem yaşanacağını zannetmiyorum parça temini devam edecek dendi

1162 sahibiyim henüz ekstra bir artısını göremedim bisikletin ama eksi olarak çok ağır olduğunu söyleyebilirim.

4. ASinanB

ASinanB Kıdemli Üye

Seviye:
    V frenli modelini kullanıyorum, ağırlık dışında hiç bir şikayetim yok, çamurda ve çok ağır arazide kullanmayacaksan v fren öneririm.

5. Gokalp Gokmenler

Gokalp Gokmenler Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Whistle Miwok 1161D'yi yaklaşık bir yıldır kullanıyorum, köy yolu, patika, şehir içi her yola girdim yaklaşık 1500 km yol devirdim 1161D ile daha tık demedi. Whistle Miwok 1161D 1000 TL civarı bir bütçe ile alınacak en iyi bisiklettir hiç şüphen olmasın. Şu anda bu bisikleti 1000 TL'ye piyasa'da bulabilirsin. Küçükyalı Tandem Bisiklete bir sor belki bu bisikletten hala ellerinde kalmış olabilir. Olmadı Saraçhane Haşim İşcan geçidini bir dolaş orda da bulabilme ihtimalin yüksek. Hiçbir yerde bulamazsan son tercihin Sirkeci İleri Ticaret olsun, burada çok büyük ihtimalle vardır ama bu dükkandan alışveriş yaparken çok dikkatli olmak lazım, çünkü İleri Ticaret karşısındaki insanın bu işten anlamadığını hissetiği anda 3 liralık malı 5 liraya kakalamaya çalışan bir dükkan. Çok iyi pazarlığını yap, 1000 TL'den 1 lira fazla vermem de, mırın kırın ederlerse direk dön arkanı çık. Bu bisikletin piyasası 1000 TL, fazlasını söyleyen kazık atıyor demektir.

6. Vedat METİN

Vedat METİN Kıdemli Üye

Seviye:
    Bisiklet ağırlık konusunda abartılacak kadar ağır değil.kadrosunun ağırlığı 2050 gr.Birçok üst seviye kadro karbon kadrolar hariç 1650-1900 arasında.aradaki farkın hiçbir zararı yok.fakat ileride komponent değişikliğne gidersen hafifletebilirsiniz.en önemlisi maşa ağır sayılır en azından ilerde uygun fiyatli epicon havalı maşaya geçerseniz ciddi oranda ağırlık azalacaktır.ben jant telbaşlarında sıkıntı yaşadım kısa zamanda pas tuttu.imkanınız olursa telbaşlarını dtswiss paslanmaz telbaşlarıyla değiştirirseniz çok faydası olacaktır.iyi forumlar..

7. Ferhat Taze

Ferhat Taze Üye

Seviye:
    1162D modelini ben çok aradım lakin beyazını hiç bi yerde bulamadım ve bana 1100TL fiyat çektiler. Euro yükselmiş dediler ama 2011 model bir bisikletin bu fiyat olması çok saçma geliyor bana.

8. Gokalp Gokmenler

Gokalp Gokmenler Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    1162D için 1100TL fiyatı hangi bisikletçi çekti çok merak ettim? Euro yükselmiş falan, yalan bunlar inanma. 1161D'nin fiyatı bile 1000 TL iken.

9. Mutlu Köksal

Mutlu Köksal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    1100 Tl ye eğer sıfır olsun takıntın yoksa çok güzel ikinci el daha üst seviye bisikletler bulabilirsin

Alper Kemal ve ProfessionaL bunu beğendi.
  10. Ferhat Taze

Ferhat Taze Üye

Seviye:
    Aradığım 3 bisikletçi vardı. Biri ne kadar eleştiri alsada İleri bisiklet; fiyatları gelip görmemi istediler.
    Tandem bisiklet; 1100TL dediler. Ellerinde siyah varmış.
    XXX (ismini hatırlamıyorum). Ellerinde bulunmadığını söylediler.