Whistle Miwok 1160 D VS İnsominia 273 sram

mertcan kurtcebe

Aktif Üye
Tepki
22
Bisiklet
Trek
arkadaşlar bu iki seçenek arasında kaldım whistle 2 el 950tl salcano sıfır:950 tl sizce hangisini almalıyım :asik:

Scudo
Tepki
44
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Whistle 1160 çok daha üst segment bir bisiklet bu konuda şüphen olmasın. Fakat bisikletin durumu nasıl acaba.

Tepki
8
İyi günler iki bisikleti de uzun süre inceledim ben ikisinin de üstün kısımlarını yazayım siz ona göre karar verin.

Kadro: Kadro malzemesi her iki bisiklette de aynı ağırlık olarak salcano bir bilgi vermiyor malesef.Whistle: 9 Salcano: 8
Amortisör: Amortisörler tamamen aynı.Whistle: 8 Salcano: 8
Gidon,Gidon Boğazı,Sele Borusu,Sele: Bunlarda whistle önde ancak iki selede de istediğiniz rahatlığı bulamazsınız.Whistle: 7 Salcano: 6
Aynakol ve Aynakol Dişlileri: Burada SRAM farkı ortaya çıkıyor ve bu kısımda salcano öne geçiyor.Whistle: 7 Salcano: 8
Ön vites: İkisi de sizi memnun eder hiç tasanız olmasın bu kısımda birinin diğerine üstünlüğü yok.Whistle: 7 Salcano: 7
Arka vites,Ruble,Vites Kolları: İşte burada SRAM farkı yine öne çıkıyor.Kesinlikle SRAM öneririm inanın vitesin geçtiğini sadece pedalın ağırlaşmasından anlarsınız.Ve vites ayarı Shimano'ya göre çok daha kolay yapılır.1:1 çekme oranından mütevellit.Whistle: 7 Salcano: 9
Fren: Whistle Shimano 395 kullanmış Salcano ise Avid Juicy 3 ikisi de başlangıç seviyesi diye tabir edilen disk frenler karar size kalmış.Whistle: 6 Salcano: 6
Dış Lastik: Kalite ve fiyat olarak tamamen aynı iki farklı marka dış lastik yine karar sizde.Whistle: 7 Salcano: 7
Jant Göbeği: Yine SRAM Shimano'ya göre önde.Whistle: 7 Salcano: 8
Jant: Jantlarda birazcık da olsa Mavic kalitesiyle Whistle öne geçiyor.Whistle: 8 Salcano: 7
Toplam: Whistle: 73 Salcano: 74.Puanlar 10 üzerinden değerlendirilmiştir ancak 10 puan örneğin SRAM XX1 değildir xx1 kategori olarak farklıdır.
Umarım yardımcı olabilmişimdir.Ha unutmadan ben kararımı 0 olması ve SRAM kullanılması sayesinde Salcano İnsomnia 273 SRAM'den yana kullanırdım.

• Beğen
Tepkiler: mertcan kurtcebe

ProfessionaL

Forum Bağımlısı
Tepki
700
İsim
Hasan Kılınç
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
WHistle üstün. Tabi eğer iyi kullanıldıysa.
Ayrıca Whistle kadroları ağırdır yaklaşık 2.2 kg. yani pek hafiflik beklemeyin. Salcano daha hafiftir.
Foruma bakarsanız son zamanlarda aynı yerden çatlamış 3 tane Whistle kadro var eğer sizin başınıza da böyle bir şey gelirse garantide olmadığınızdan kadro elinizde kalır.

Tepki
16
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bütçenizi salcano İnsominia 273 sram alarak kullanmanızı öneririm hemde sıfır olur ilk siz binersiniz. Hemde 2.el whistle alırsanız bir yerinde sorun çıkarsa siz üzülürsünüz moraliniz bozulur benim şahsi fikrim budur karar yine de sizde biter:)

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
@Hasan Kılınç

Oyle birsey yok eger yazilarin tamamini okusaydiniz gorurdunuz. Bianchi firmasi garantisi bitse dahi kadroyu degistiriyor. Ellerinde o kadro yoksa baska ust seviye kadro veriyor ;)

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
Salcano firmasida kadro kirilmasinda degistirmiyor kadroyu :)