Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Whistle Mivok 1054V Yardım

Konu, 'Whistle' kısmında a.emre tarafından paylaşıldı.

1. a.emre

a.emre Yeni Üye

Adı:
    Abdullah Emre COŞKUN
    Bisiklet:
    Whistle
    Yaklaşık altı ay önce Whistle Mivok 1054V aldım.Bugüne kadar üniversite hazırlığı sebebiyle çok kullanamadım ama sınavdan sonra daha fazla kullanabileceğim.Forumda da söylendiği gibi biraz ağır bir bisiklet.Kendim de kilolu olduğum için yaklaşık 12 yıldır yoğun biçimde bisiklet sürmeme rağmen biraz ara verince sıkıntı oluyor.Bu yaz nasip olursa zayıflamayı düşünüyorum.Bunun yanında bisikleti de hafifletmek istiyorum.Hangi parçaları değiştirebileceğim,bunları tedarik edebileceğim yer gibi konularda yardımlarınızı bekliyorum.

bahtiyar közen bunu beğendi.
  2. Mümin Zorcan

Mümin Zorcan Kıdemli Üye

Seviye:
    Bu konu hakkında konuşuldu sanırım dikkatinizden kaçtı ama kısaca açıklamakda fayda da var.
    1.Maşa (2.600;2.800 kg.) bundan hafifini elbette bulursun
    2.Aynakol deore ve üstü derim takılacaksa sonra jant seti ekonomik imkanlar dahilinde gidon, gidon boğazı, sele borusu ve sele.
    Başarılı (upgrade)ler dilerim :)

bahtiyar közen ve a.emre bunu beğendi.
  3. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    arkadaşa katılıyorum maşa ve aynakolu değiştirebilirsiniz ama iyi ve hafif bir maşa örneğin epicon filan 300tl üzeri ve aynakolda yaklaşık o civarlarda yani bisikletiniz fiyatında parça değişimi gerekebilir.eger bisikletin ağırlığı sizi çok etkilemiyorsa fazla takmayın ağırlık konusunu ;)

bahtiyar közen ve a.emre bunu beğendi.
  4. a.emre

a.emre Yeni Üye

Adı:
    Abdullah Emre COŞKUN
    Bisiklet:
    Whistle
    Üniversite hazırlığı sebebiyle çok araştırma yapamadım.Foruma girmek için de çok zamanım olmuyor.Bu yüzden konuyu kaçırmışım.İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.

bahtiyar közen bunu beğendi.
  5. a.emre

a.emre Yeni Üye

Adı:
    Abdullah Emre COŞKUN
    Bisiklet:
    Whistle
    Bundan önce Bianchi Espirit vardı.Çalındı.O bisiklet sanki daha rahat gidiyordu.Daha ağır olmasına rağmen çok zorlamıyordu.3-4 saat sürdüğümü hatırlarım.Whistle da 1 saatte yoruluyorum.Bu konuda lastiklerin önemi nedir?Lastikleri değiştirsem -yani ince lastik taksam- ne kadar faydası olur?Aynakol konusunda ise çok bilgim yok.Yani kriterlerini bilmiyorum.Zaman buldukça araştırıyorum.İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.

6. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    bisikletiniz çalınmasından dolayı öncelikle geçmiş olsun.Ayna kol konusunda yeterli teknik bilgim olmadığından bir yorum yapmak istemiyorum ama lastikler etkiler eger lastikleriniz arazi içinse asfaltta daha fazla güç tüketmenize yol açar bu sebeple semi-slick tarzı lastik alabilirsiniz, olumlu bir etksi olacağını düşünüyorum :)

a.emre bunu beğendi.
  7. a.emre

a.emre Yeni Üye

Adı:
    Abdullah Emre COŞKUN
    Bisiklet:
    Whistle
    Teşekkür ederim.Lastiklerim orjinal bisiklet üzerindeki lastik.Dişli ve biraz kalın.Kalınlığını değiştirmeden sadece semi-slick mi almam gerekir.Yoksa kalınlığını da değiştireyim mi?

8. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    klığının az olması daha iyidir çünkü hızınız artar.

a.emre bunu beğendi.
  9. a.emre

a.emre Yeni Üye

Adı:
    Abdullah Emre COŞKUN
    Bisiklet:
    Whistle
    Schwalbe Marathon 26x1.75 ile Maxxİs Kevlar Belt 26x1.75 forumda çok gördüğüm ve güzel oldukları söylenen lastiklerden.Hangisini tavsiye edersiniz.Ayrıca zannedersem şu anki iç lastiğim bu lastiklerde kullanılmaz.İç lastik için de tavsiyeniz nedir?

10. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    Maxxisi bilmiyorum ama bende schwalbe maratonu duydum.Maratonu tercih edebilirsiniz ama genede daha profosyonel arkadaşlarada dayanın.Benim kendi fikrim schwalbe maratondan yana olur.fakat her iki firmada çok iyidir.

a.emre bunu beğendi.
  11. a.emre

a.emre Yeni Üye

Adı:
    Abdullah Emre COŞKUN
    Bisiklet:
    Whistle
    İlgilendiğiniz için çok teşekkür ederim.Marathon almaya çalışacağım.