Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Whistle Kadrolar

Konu, 'Whistle' kısmında Yokuscu tarafından paylaşıldı.

1. Yokuscu

Yokuscu Forum Demirbaşı

Seviye:
    Merhabalar;

Önümüzdeki 1 ay içinde bir mtb almayı planlıyorum. Şuanlık fiyat ve kalite araştırmasındayım. Ama 2. el düşünmüyorum. Whistle'ler bana uygun görünüyor. Özellikle Whistle Miwok_1053 modeli... Daha once Sedona kullanıyordum. Vites aksamları hariç pek bir sorun yaşamadım. Whistle'lerin kadrosu Sedonaya gore dahamı iyidir? Bir de Whistle'lerde kadro garantisi oluyor mu ? Oluyorsa da ne kadar ? :)

İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.
    Saygılarımla...

2. erola

erola Yeni Üye

Seviye:
    acep sedonanın hangi modelini kullanıyodun ?

3. Yokuscu

Yokuscu Forum Demirbaşı

Seviye:
    Borla 2008

4. Canturk Sabaner

Canturk Sabaner Aktif Üye

Seviye:
    bildigim kadariyla sadece kadro satisi yok,diger mesele borla 2008 whistle`in yeni kadrolarin daha iyi emin ol surus kalitesi ve hafiflik acisindan, whistle kullanicisi olmama ragmen bu seneki kadrolarini hic begenmedim..(Tabiki sahsi gorusum)

ikinci el bir mosso yada 2009 761 ve ya xc4000 almani oneririm, carrarolarin 473 race`den baslayan kadrolarinida kullandim,onlari onerebilirim.

Okan Bozkurt bunu beğendi.
  5. hasan Setbaşı

hasan Setbaşı Üye

Seviye:
    Bende 1053d kullanıorum ii bisiklet garanti 2 yıl tüm parçalar için kadroda iki yıl bilginize ...

6. Okan Bozkurt

Okan Bozkurt Kıdemli Üye

Seviye:
    Carraro kadrolar hakkında görüşleriniz neler çok uygun fiyatlı üst seviye donanımı olan modeller var, kadrolar yarış şartları vs. için uygun mu?

7. Levent Kırça

Levent Kırça Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bende de salcano assos-x var. üstündeki parçaları değiştirip iyileştirmeyi düşünüyordum ama whistle'ların fiyatları çok makul görünüyor. şimdi gidip satan adama nasıl desem haliyle ooo süper diyecek. süper olmasa satmam falan yapacak.

ama şu bir gerçek kadrolar ağır diyorlar. ki değerlerde öyle WHISTLE MIWOK 1052 D düşünüyorum mesela... ağırlık 14.92 kg....

ne yapsam kararsızım. onun yerine 2. el bir scott falan mı alsam diyorum, bir türlü karar veremedim...

2.el almanın kredi kartına taksit gibi bir seçeneği de olmadığı için çokta sıcak gelmiyor.

8. umutkahraman

umutkahraman Onursal Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    whistle kadrolar çok sağlamdır diye duymuştum.

9. Yokuscu

Yokuscu Forum Demirbaşı

Seviye:
    Öncelikle mesajımla ilgilendiginiz için size teşekkür ederim. Ben Whistle Kadroların daha iyi oldugunu duydum. Hatta sordugum kişiler bisikletçi idi cogu. Ama Whistle kadroların biraz agır oldugunu soylediler. Whistle'in Bianchi üretiminde oldugunu da dile getirdiler. Ama 2008 Borlanın Whistle kadar iyi oldugunu düşünmüyorum acıkcası. Whistle'in size ne gibi bir zorlugu oldu ? Borla da kadro esnemesi çoktu. Duz yolda bile esnemeye yapıyordu. Whistle size ne gibi sorunlar cıkardı ?

Düşünceleriniz için teşekkürler...

Saygılarımla...

10. Levent Kırça

Levent Kırça Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    yorumumdan sonra ağırlık merak ettim ve kendi salcano mu tarttım 14.5kg geldi. arkadaşta trek 4300 var hemen hemen aynı elle baktığımız zaman. o zaman bu whistle'lar bana çok ağır gelmez gibi geliyor.

11. Yokuscu

Yokuscu Forum Demirbaşı

Seviye:
    Yani ağır gelmemesi gerekiyor :)

12. Canturk Sabaner

Canturk Sabaner Aktif Üye

Seviye:
    babamin whistle miwok 721`i var bir tane,whistle`lari takip etmissen 2006 yilinin kadrosudur,agirligi 1.850 civari ve izmirde daga tasa surmeme ragmen dort yildir bir tek parcasini degistirmedim.. simdiki whistle`lari gordum,kullandimda izmirde ancak hos gelmedi hic,surus komforu yok resmen, evet sedonalarin esnemesi var, ancak dagda bayirda cilgin surusler yapicam diyorsan tabiki whistle,hatta kadro olarak satisi varsa carraro cunku daha iyi whistle gore, whistle`n bu sene fiyati bu kadar dusurmesinin sebebini arastirdiysan kendi urettikleri jantlari ve sele-gidon grubunu(byte) kullaniyorlar, yani beni bu sene tatmin etmedi whistle..

ancak onerim olarak carraroyu verebilirim, ama hala kron xc4000 yada sedona 761 bulabiliyorsan,onlarda onerimdir, mossoyu kaldiriyorum seceneklerden cunku dagda bayirda hic kullanmadim,ama duz yol keyfi gayet iyiydi..

Yokuscu bunu beğendi.
  13. Yokuscu

Yokuscu Forum Demirbaşı

Seviye:
    hmm ozaman kafamda soru işareti oldu şimdi. Carraro markasını daha önce hiç duymadım. Onun için hiç güvenemedim. Yani Ara ara piyasaya sürülen kalitesiz bisikletler gibi cıkmasından açıkcası korkuyorum. Ben dağda falan sürmeyi düşünmüyorum acıkcası... Bakalım ozaman... Araştırmalara devam :)
    Bilgiler için teşekkür ederim.

Saygılarımla

14. mertcan gölge

mertcan gölge Forum Bağımlısı

Seviye:
    kesinlikle kron diyorum 2009 kron xc1000 idealimdir veyahut xc1000 parçalarıyla xc4000 kadrolu bir bisiklet ömür boyu gider

Yokuscu bunu beğendi.
  15. Coşkun Çağlan

Coşkun Çağlan Aktif Üye

Seviye:
    Kron'lara bakmaya karar verdim. :)