Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

whistle crow ultegra 2011

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında umur erdinc tarafından paylaşıldı.

1. umur erdinc

umur erdinc Aktif Üye

Seviye:
  2. umur erdinc

umur erdinc Aktif Üye

Seviye:
    merhabalar, bu bisikletle tumseklerden hizlica gececegimi, ufak kaldirimlari usulunce inecegimi, hatta belki cikacagimi; uygun bir bagaj uydurabilirsem 15-20 kilo yukle tura cikabilecegimi de ekleyeyim. (uygun boyunla gidonu ayarladiktan sonra)

3. umur erdinc

umur erdinc Aktif Üye

Seviye:
    2011 modelleri tukenmis, 2012 modelleri de 3000 liranin uzerinde satisa sunulacakmis. gene de ayni donanima sahip karbon bir whistle mi, yoksa 5000 liralari bulan trek vb. bisikletler mi? whistle almamak icin bir sebep var mi?

bu arada kimsenin pek fikri yok herhalde, hep kendi kendime konusmusum. ucundan da olsa fikri olan, paylasirsa mutlu olurum. tesekkurler...

4. rahmi kocaman

rahmi kocaman Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Karbon kadrolu bir yol bisikleti alıp, belki yarışlara katılmaktan, 20 kilo yük vurup tura çıkmaktan, bir de kaldırımlardan inip çıkmaktan bahsedince, okuyanlar "syntax error" verip başka bir konuya geçiyor olsa gerek.

Niyetiniz buysa en azından kadrosu karbon olmayan modellere bakın sonra üzülmeyin

5. Engin Sarı

Engin Sarı Canyon Ultimate CF SL

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    hepsini tek bisiklette çözemezsiniz :) 3000 TL ye -eğer bütçeniz buysa- bunları gayet iyi yapabileceğiniz iki bisiklet almanızı öneririm... bir dağ bisikleti alırsınız, inme çıkma arazi sürüşü için üzerideki teker setini, tur için daha ince ve hafif bir teker seti ve bagaj vs. nizi takarsınız. 1500 civarında da iyi bir yol bisikleti alırsınız....bu bütçeyle her ikisini de iyi markalardan alabilirsiniz...marka ve modeller için forumda araştırma yaparsanız fikriniz oluşur. Bahsettiğiniz modeli incelemiştim.. karbon olmakla birlikte umduğum kadar hafif bir bisiklet değildi...bütçeniz daha az ise, ikinci ellere yönelin derim...

6. koray_can

koray_can Forum Bağımlısı

Seviye:
    bence sen hbridleri denesen daha iyi dediklerine daha iyi uyuyor.bizim burdan bir abi scott sub 10 aldı..o fiyatlara

7. umur erdinc

umur erdinc Aktif Üye

Seviye:
    merhaba, su an dag bisikletim var. onu satmayi dusunuyorum. daga tasa pek vura olanagim olmayacak yakin zamanda, yol bisikletinin zevkini tatmak istiyorum.

bagaj takmak isin biraz fantezisiydi, nabiz yoklamak istedim sadece yorumlar icin, zaten en bastan uygun delik olmadigindan o ihtimal kalkiyor.

bagaj takmak icin delikleri olan aliminyum kadrolara da baktim bir ara, road touring bike'lara yani, ama daha sonra safkan bir yol bisikletinde karar kildim.

ama tumseklerden nispeten hizli gecmek (sehirlerdekinin aksine benim tumsekten kastettigim, 3 metre genisliginde, koskoca 3 metrede sadece 10 cm filan yukseklikten ibaret, tatli, hafif bir bombe, odtu'de adim basi olan tumseklerden bahsediyorum yani) ve 3-5 cm'lik hafif kaldirimlardan inmek, hala istedigim birsey. olmazsa da cok muhim degil, karbon kadro tercihim agir basar.

dedigim gibi safkan bir yol bisikleti tercihim olacaktir, tumseklerde dursam da, 2 cm'lik kaldirim icin bisikletten insem de, bagaj takamasam da :)

whistle karbon kadrosu, masasi ve jantlari hakkinda yorumlara devam diyelim oyleyse...

-alt seviye donanimli bir trek mi, yoksa whistle kadrolu ultegra donanim mi?

-whistle karbon kadronun agir olmasi, daha saglam ve dayanikli olacagi anlamina gelir mi? yoksa beceriksizlik mi?

8. Ozzgurr

Ozzgurr Bisikletkolik

Seviye:
    Ucuz olmasinin sebebi komple Ultegra olmamasi, sadece 3 parca Ultegra. Model ismini bu sekilde yazip insani yaniltiyorlar.

Iyi,saglam bir jant setiniz olsa bu sefer lastiginiz patlar, yol bisikleti her ne kadar goruldugu gibi nadir olmasada kaldirimdan inip-cikmak, hoplamak ziplamak vs icin ideal degil.

9. umur erdinc

umur erdinc Aktif Üye

Seviye:
    evet, kesinlikle dikkatimden kacmis. aynakol, ruble, zincir... icin ultegra'dan eser yok! diger marka ve modellerde en azindan aynakolunu da bisiklete adini veren modelden takiyorlar. aynakol onemli. 2800 lira civarina ne alabilirim? 105 ve tiagrayi dusunmeliyim anlasilan. aldim mi sonradan yukseltecegim birsey de almak istemiyorum... malum ucuza maledeyim derken pahaliya geliyor...

10. Cem Korkmaz

Cem Korkmaz Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    burda kadronun ağır olduğu söylenmiş bisiklet ve kadro maşa kaç kg ?