Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

whistle bianchi aynı mı?

Konu, 'Whistle' kısmında hayri77 tarafından paylaşıldı.

1. hayri77

hayri77 Üye

Seviye:
    arkadaslar whistle ve carraro markalarının aslında bianchi'nin ürünleri oldugu dogru mu?

2. onurcan tokuş

onurcan tokuş Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Doğrudur.Bildiğim kadarıyla Manisa'da üretiliyorlar.Yalnız Türk Bıanchı ayrı İtalyan Bıanchı ayrıdır.Bu olay Türkiye için geçerli...

3. akifberkant

akifberkant Bisikletkolik

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Whistle ile Carraro nun italyan olduğu söyleniyor ama bence onlar da aynı. Bianchi Aş. ürünleri

4. Mümin Zorcan

Mümin Zorcan Kıdemli Üye

Seviye:
    arkadaşlar ürünün kime ait olduğu mu ürün mü önemli ön yargı biraz bu durum whistle kullanıcısıyım tank gibi bisiklet yani bu ürünler italyada tasarlanıyor türkler kafasına göre üretemiyor alırken markaya deil kadronun kendisine bakmak lazım

5. akifberkant

akifberkant Bisikletkolik

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Ben hiçbir ön yagıda bulunmadım. Sadece arkadaşın sorusuna cevap verdim. Burada bir önyargı değil, alınganlık söz konusu. Kaldı ki benim Bianchi bisikletim de var. Benim bisikletimde Quando göbekler, byte sele borusu, gidon ve gidon boğazı, çelik ayna kol var.

Evet kadro çok önemli ve kadro kadar donanımları da. Tekrar belirtiyorum benim ifademde ya da yazma amacımda önyargı yok. Bianchi hakkında biraz bilgim olduğundan arkadaşımıza yardımcı olmak istedim. Selamlar

6. oguzhanzed

oguzhanzed Kıdemli Üye

Seviye:
    bildiğim kadarıyla whistle=bianchi . ama kadro,donanım ve servis olarak sorunsuz olduğunu söyleyebilirim.bisiklette değil herşeyde kalite önemsiyeti kadar servis yeterliliği (sadece çok olması değil çözüm üretebilirliği de önemlidir.) konusunuda gözardı etmeyin.sonuçta para veriyoruz ve aldıktan sonra karşımıza çıkabilecek her türlü sorunun çözüme ulaşması çok önemli.ama whistle almak gibi düşünceye sahipsen tavsiye ederim.

akifberkant bunu beğendi.
  7. hayri77

hayri77 Üye

Seviye:
    peki o zaman whistle ile carraronun temel farkı, kalite anlayışını nasıl gormeliyiz? aynı kalitede olsa aynu şirket tarafından farklı isimlerle piyasaya cıkarılması pek anlamlı olmazdı. yani birisi daha profesyonel bir kesime mi hitap ediyor?

8. Coşkun Çağlan

Coşkun Çağlan Aktif Üye

Seviye:
    Bence hepsi kaliteli. Sadece farklı marka isimleriyle ve farklı güzellikte bisiklet üretmişler. Çoğu sektörde bu strateji kullanılıyor. İyiki de yapıyorlar çeşit artıyor.

9. fatih cam

fatih cam Üye

Seviye:
    whistle da :monte ve bakım için bianchi servislerini vermiş. kullnma kılavuzunda şirket olarak bianchi geçiyor.

10. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    whistle=bianchi=carraro=atala bianchi gruba ait markalar. Türkiye'de durum farklı. www.bianchi.it sitesinde gördüğünüz bisikletleri Türkiye'de göremezsiniz. ha keza, bianchi nin tonkawa kadrosunu da, geçen sene whistle tonkawa adında görmüşlüğüm var.

11. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    http://whistlebikes.com/index.php siteye girdiğiniz zaman amerikada doğdu ve koşuyor diyor zaten logo renklerinden belli ;) sitede iletişim bölümüne bakarsanız atalanın disbiritörlüğü geçiyor.benim anladığım kadarıyla whistle italyan-amerikan ortaklığı gibi birşey bizdeki bir zamanlar italyan-türk ortaklığı bianchi gibi yada amerikadaki satış stratejisinden dolayı böylr birşey yapılmış olabilir.bu yazdığımdan tam olarak emin değilim ama ben böyle bir yorum çıkardım kendimce sizler ne dersiniz bilemiyorum :)

12. çağın onat

çağın onat Aktif Üye

Seviye:
    Whistle ların özü amerika, italyanlara satıldıktan sonra, amerikanın pazarlama ve görsellik taktiklerini kullanmaya devam ediyorlar. Görüntü olarak çoğu markadan daha fazla ilgi çekmesi, üretiminin Manisada ki fabrikada yapılması(montaj kısmı), dolayısı ile fiyatlarının daha makul seviyelerde olması Türkiye deki whistle a olan şüpheli yaklaşımların açıklaması olabilir.
    Şunu belirtmekte fayda var. Çok profesyonel değilim ancak, bir scott scale'e vereceğiniz parada kadronun donanımı hariç, ithal edilmesinden kaynaklanan ekstra ücretler ödüyorsunuz. Reklam harcamaları, gümrükler ve en önemlisi isme vb. ekstralara %10-20 € lar ödeniyor. Whistle lara ödenen paranın türkiye koşullarında çok profesyonel olmayan biniciler için, doğru fiyat & kalite oranına sahip olduğuna inanıyorum. Bisiklet sporunu yapan arkadaşlarımın da bildiği üzere whistle larda 7-8-9000€ kadrolarda mevcut. Türkiyede whistle dağ bisiklet modelleri 3 tanedir. 1. ve en çok kullanılan MİWOK'tur. Diğerleri HURON ve LAKOTA. Şehir bisikletleride Türkiye pazarında satılmaktadır.
    Şunu unutmamak lazım, aldığımız her ürün bu ne olursa olsun pahalı yada ucuz diye yargılamadan önce ihtiyaçlarımızı karşılayıp karşılamadığını, aynı ürünün diğer markalara göre farklarını (fiyat&kalite&KDV) iyice bilip o ürünle ilgili fikirlerimizi daha doğru vermemiz gerekir.
    Bu ülkenin artık bazı konularda ön yargılarını bırakıp etrafına bakması, şu yaşadığımız hayattan keyif alaması gerek. Bisiklet te bu düşünceye yaklaşmamıza en yakın faktör bence.
    Hepinize bol bisikletli bol gezili günler.

Serkan Akgün bunu beğendi.
  13. Alper Döker

Alper Döker Üye

Seviye:
    whistle bildiğim kadarıyla italyada üretilip türkiyede accel bisiklet tarafından testlerden geçip pazarlara sunuluyor ben böyle duydum

14. Onur Çabuk

Onur Çabuk Üye

Seviye:
    whistle galiba çok iyi bir marka şu anda araştırma yapıyordum 1000-1600 arası bir bisiklet alacağım ve üç modelde kaldım

Whistle 1164 D
    Salcano NG 030 X7
    Bianchi Mega 26'