Whistle 1163v Yardım Lütfen?

koray_can

Forum Bağımlısı
Tepki
212
arkadaşlar bu bisikleti almayı düşünüyorum nasıl sizde. salcano astro 240 srv ve 242 srd den vazgeçtim en uygun fiyati nerde bulabilirim arkadaşın biri 450 euroluk bisikleri 740 a almış 1162d modelini ben bunu daha uyguna alırım diye dusunuyorum.fikir verirmisin.yoksa kron xc 500 -1000 bunlardan birinimi önerirsiniz bütçem 700-750 lira

Scudo

Veysel Yılmaz

Aktif Üye
Tepki
65
Önceki konundan devam edebilirdin.Oraya da dedigim gibi xc1000'e bütcen yetiyorsa fazlasıyla hak eden bir ürün.

koray_can

Forum Bağımlısı
Tepki
212
(link)
bu bısıkletı denedım yaklasık bır saat once okadar hosuma gıtmedı ve dıger arkadasların aldıklarından farklı geldı bana vıteslerı nekadar aynı olsada masası kadrosu yenı masalar xcm hıdrolık sanırım benım denedıgımde xct ydı adam getırırız dedı ıstedıgın ama ustune bınmeden almak bıraz gozumu korkuttu ya memnun kalmazssam dıe.
bır arkadas ankaradan 1162D modelını 740 lıra ya aldıgın soluyor ben 1163 v modelını daha dusuge alırım dıe dusunuyorum ama bakalım bır sırkecı yolu gozuktu sanırım bana

Hakan Yaş

Aktif Üye
Tepki
87
@koraycan

eğer verdiginiz linkteki gibi bir makineyse 2009 ya da 2010 model olması lazım.

http://www.eforbisiklet.com.tr/resim.php?isim=xc1000yes.JPG&en=300&boy=240

eğer aşağıdaki gibi bir makineyi denediyseniz 2011 model. Begenmeyen ilk sizi gördüm. Bu tabiki sizin görüşünüzdür. Yalnız ek olarak belirtmek isterim: Trek 6 serisi kullanan bir arkadaşım 2011 XC1000 denediginde "üç kat fiyat farkı olmasına karşın kesinlikle konfor farkı yok" demişti. 2011 modelde full alivio set 27 vites, kilitli XCM maşası ve harika bir kadrosu var.

https://lh4.googleusercontent.com/_FXtZNjJPigk/TcESDjywTbI/AAAAAAAANL8/xqbuSxY3P1U/s640/DSC08102%20%28Medium%29.JPG

1163V modelini de incelemiştim. Şekil olarak çok şahane, cezbedici. üzerindeki donanıma bakarsak, Acera 24 vites, maşa olarak aynı, kadrosunu bilemiyorum. sadece ağır olduğunu biliyorum.

Sonuçta hangisi içinize siniyorsa onu alın derim.

koray_can

Forum Bağımlısı
Tepki
212
hayır arkadaşım resımde yolladıgın bısıkletı begenmemek mumkun degıl bende ondan arıyorum.ben lınktekını gordum ve cok kaba geldı resımdekı yenı 2011 olsa kacırırmıyım:) o bısıkletın masasıda xct masaydı farklı oldugunu ordan anladım ve ıcıme sınmedı gorseydım sızın yolladıgını alır gıderdım
peki linkte olan yesıl sıyah xc 1000 kadro boyuyla 2011 kadro boyu nekadardır bılıyormurmusun arkadasım benım boyum 176-178 cıvarı

recep24ank

Forum Bağımlısı
Tepki
4.634
İsim
Recep Eşref ÇINAR
Bisiklet
Carraro
Sen bisiklet alma. sen bırak bisikleti evlenemessinde)))) bu kadar kurcalanmaz yav. hepsini at bir köşeye al kron xc 1000 yıllarca kullan başın ağırmasın ne sedona nede diğerlerini at çöpe kron hepsinden iyi bu kadar basıt yaaaa.

koray_can

Forum Bağımlısı
Tepki
212
kron alcam arkadasım kararımı verdım ama eskı modelını gorunce sasırdım bırden satan adam zaten hakkında hıc bısı bılmıyor.nasıl ıs anlamadım.getırırız dıyor ama kadro boyunu denemeden almak ıstemıyorum.

recep24ank

Forum Bağımlısı
Tepki
4.634
İsim
Recep Eşref ÇINAR
Bisiklet
Carraro
boyuna göre 16 kadro 39 cm kadro arası boyu sana tam olur. xc 1000 eski diye birşey yok modelleri 2009 da çıktı zaten yeni serileri 4000-5000 var onlarda çok tuzlu aralarındaki yeni eski varkı bu ona bakılırsa sedona borlada eski model alakası yok sen donanıma bar ürün sıfırmı ona bak gerisini boş ver.

koray_can

Forum Bağımlısı
Tepki
212
eskılıkten kastım
(link)
burdakı yesıl sıyah bısıkletle arkadasın 2011 resımdekı bısıklet arasında ufak tefek farklılıklar var

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.078
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
178 boya 16" kadro ufak gelir, 17" hatta 18" bile olabilir. Forumda kadro boyu hesaplama var, oradan bakıp hesaplayabilirsiniz.

koray_can

Forum Bağımlısı
Tepki
212
hakan bey sızın kron xc1000 ın kadro boyu kactır 800 lıraya getırırm dıyor kadro 18 olanı getırsem bana uygun olurmu yoksa ıstanbula gıdıp bır de ordanmı baksam deneyıp

koray_can

Forum Bağımlısı
Tepki
212
satıcıda dıyorkı buyuk al daha rahat edersın dıyor.bır sıtede okudum bısıkletı kontrol etmek ıcın buyuk olması sart dıl dıyor kontrol edebılcegınız yere yakın olabılcegınız kadro boyunu secın dıyor.dag bısıkletı alırken.

recep24ank

Forum Bağımlısı
Tepki
4.634
İsim
Recep Eşref ÇINAR
Bisiklet
Carraro
senin istediğin bisikleti tüm foruma açıklıyorum herkes bilsin boşuna aramasın

Arkadaşımız görsel ve ucuz bisiklet arıyor ha birde sağlam olmalı bana sorarsan sen biachi al çok sağlam bisiklet 15 kilo falan var birde motor takarsın uçar. salcano var bisiklette görüntü süper hemde. ya donanım yapma be kardeşim görüntüye ne takılıyorsun o görüntü sana performans sağlamaz. verim alamassın. çalınacak bisiklet arasında ilk sıraı alır herkesin gözü kalır 1 haftada kilidini keser alırlar sonra ah başım dersin. dış görünüşe çok önem veriyorsun. 1000 çeşit bisiklet var burda koskoca forum sana 1000 taneden 3 tane önermiş hiç arkana bakmadan seç birisini al yok o nasıl yok bu nasıl. gir dükkana abi ben bunu istiyorum de bitti bu kadar basit şey için o nasıl bu nasıl evmi alıyorsun arababı...

• Beğen
Tepkiler: Veysel Yılmaz

Hakan Yaş

Aktif Üye
Tepki
87
@recep24ank

:D kızma kızma, yaşı küçük daha ve tam karar verememiş anlaşılan, zaten para çok olsa bu kadar düşünmezdi. O kadar para verecegim hata yapmak istemiyorum diyor sanırım. Biz yine de elimizden geldiğince yardımcı olalım ;)

Boyun eğer 178 cm ise sana dağ bisikletinde 18" kadro cuk oturacaktır kanaatindeyim. Bir soru, denediğin bisikletin boyu kaçtı? Ona bir baksaydın. Ya da şöyle yap, başka bir satıcıya git Kron beğendiysen başka bir kron bayisine. bir de onda dene.

koray_can

Forum Bağımlısı
Tepki
212
evet katılıyorum.kazanıp almak bir başka oluyor:)