Whistle 1161D aldım,sevmedim!Lütfen yardım!...

Tepki
1
Slm..Çok ani bi kararla Whistle 1161D aldım ama pek sevmedim!Bir kez kullandım,değiştirme hakkım varmı bilmiyorum ama aynı yerden bunu verip başka bi bisiklet almak istiyorum.Aldığım yerde whistle dışında Bianchi,Marin,trek,carraro ve hılltop marka bisikletler var...
Tavsiyeniz lütfeeennn....:)

Scudo

ProfessionaL

Forum Bağımlısı
Tepki
700
İsim
Hasan Kılınç
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Öncelikle hayırlı olsun.. Değiştirme konusuna gelince değiştireceklerini sanmıyorum ama deneyin şansınızı :) Eğer değiştirme gibi bir şey olursa Marin veya Treklere bakabilirsiniz..

Ama siz en iyisi aldığınız bisiklete alışmaya bakın :)

• Beğen
Tepkiler: Abide Çamlıbel

Koray Yılmaz

Daimi Üye
Tepki
146
Bisiklet
Specialized
Değiştirme konusunda gerçekten pek şansınız olduğunu düşünmüyorum, değiştirseler bile eş değerdeki bir bisiklete karşılık bile sağlam bir fark alırlar bence. Kendinizi dükkan sahibi yerine koyun, bisikleti geri aldığında o bisiklet bir kere kullanılmış olsa bile artık ikinci el ve sıfır fiyatına satamazsın
Sizde bir defa kullanılmış olsa bile o bisikleti sıfır olarak satın almak istermisiniz heralde... siz en iyisi bisiklete alışmaya çalışın

• Beğen

Gokalp Gokmenler

Forum Bağımlısı
Tepki
348
Bisiklet
Giant
Selam, bende bir Whistle Miwok 1161D kullanıcısıyım. Bisikletinizin nesini sevmediniz, bizim yardımcı olabileceğimiz birşey varmı? Ben bu bisikleti yaklaşık 6 aydır kullanıyorum ve çok memnunum. Fiyat X Performas olarak piyasadaki en iyi bisikletlerden birisidir. Carraro, Bianchi ve Whistle birbirlerine çok yakın olan bisikletlerdir. Zaten Carraro ve Whistle, Bianchi'nin Manisadaki fabrikasında montajlanırlar. Trek çok kaliteli bir markadır ancak Whistle 1161D'ye vermiş olduğunuz paraya Trek'in ancak alt modellerini alabilirsiniz ki, bunlarda donanım olarak sizi kesinlikle şu anki bisikletiniz kadar memnun etmez. Marin ve Hilltop hakkında çok fazla bir fikrim yok açıkcası. Bisikleti geri almama ihtimalleri çok yüksek açıkcası, ama emin olun ki şu an sahip olduğunuz bisiklet o fiyata piyasada bulabileceğiniz en iyi bisikletlerden birisi, kullandıkça daha çok seveceğinize eminim ben.

emir arıca

Daimi Üye
Tepki
108
Bisiklet
Merida
beğenmeme nedeninizi yazarsanız öneriler de ona göre şekillenebilir.. (şekil, dizayn, donanım vs. gibi nedenler)

Trek iyi bir marka ancak giriş seviyesi bir donanımla satın alacağınız en ucuz trek yerine daha iyi donanıma sahip ve yaklaşık kalitede bir bisiklet alabilirsiniz...

Sizin için önemli olan donanım ise en uygun fiyatı carraro'da bulabilirsiniz.. Hilltop'u bilmiyorum.. Marin de güzel bir marka ancak fiyatlarını fazla bilmiyorum dolayısıyla fiyat/performans karşılaştırmasını kendi bilgilerim kapsamında yapamam..

• Beğen

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
whistle'ın v fren modellerinden birini kullanıyorum... son sürüşümün son dakikalarında (30 dakika kadar), hakikaten tutmadı frenler, hem ön hem arka...

her zamankinden yavaş gitme, hızlı gittiğinde ise ağırlığını iyi kullanma nezaketini gösteren tek bisiklet whistle bence ;) seviyorum kendisini :)

(zor şartlar insana baya bi'şey öğretiyomuş yahu :) )

• Beğen
Tepki
1
@CandanC

Evet sorunum yavaş gidiyor ve hızlansam bile ağır kalan bi bisiklet!..Çevik değil..Neyse..sanırım alışmaya bakmalıyım,heralde değiştirmezler...:mad: :mad:

Tepki
1
:eek: :eek: @emir arıca

Daha önce Bianchy ve Bisan kullandım.Her ikisi de üst modeller olmamasına rağmen uzun yollara çıktım ve memnun kaldım.Ama bu bisiklette bi ağırlık var,hız yapabilmek için kendimi epey zorluyorum,hızlıyken bile hala istediğim hızda değilim gibi!..Yani donanımından pek anlamıyorum ama uzun yol yapmak için güven vermedi bana...Ama alışsam iyi olucak sanırım,değiştirmeleri zor!..

Tepki
1
@Gokalp Gokmenler

Ben daha önce Bisan ve Bianchy kullandım,Adana'da uzun yollar yaptım ve çok memnun kaldım.Üstelik üst modeller de değillerdi.Ama bu bisiklet bana uzun yol için güven vermedi.Donanım ya da kompenentler hakkında bilgim yok,o yüzden bi kusur bulamam ama bisiklet bana ağır geldi.Kendimi parçalıyorum ama gene de istediğim hıza gelemiyorum sanki..Satıcı geri almaz bunu artık,üzerinde biraz değişiklik yapsam nasıl olur?Amörtisörünü çıkartsam,lastiklerini değiştirsem?
Sizin önerileriniz varsa memnun olurum...:) Sevgiler...

Gokalp Gokmenler

Forum Bağımlısı
Tepki
348
Bisiklet
Giant
@Abide Çamlıbel

Bisikletin biraz ağır olmasının sebebi üzerindeki 2,10 luk Schwalbe Black Jack lastikler. Bu lastikleri değiştirip 1,50 lik bir lastik takarsanız ciddi farkedilir bir serilik ve hızlanma hissedersiniz. Bu bisiklet bu haliyle gerçekten uzun yol yapmaya müsait bir bisiklet değil, size hak veriyorum ama, 2,10'luk lastiği hangi dağ bisikletine taksanız benzer şekilde ağır olur. Ben bisikletimi her tip yol koşulunda kullanmayı sevdiğim, araziye girdiğim ve kilomunda fazla olması sebebi ile lastiklere alıştım ve açıkcası bana güven veriyorlar. Şu an hala bisikletinizin üzerindeki lastikler sıfır sayılırlar, bence onları güzel bir fiyattan elden çıkartıp az bir para ilavesi ile ince bir lastik alın. Marka olarak size tavsiyem yine Schwalbe olacaktır, çünkü tüm lastikleri çok kaliteli.

• Beğen

Koray Yılmaz

Daimi Üye
Tepki
146
Bisiklet
Specialized
@Abide Çamlıbel

lastik kalınlığı hakkında arkadaşların önderileri olmuş. sonuna kadar katılıyorum onlara, ben 2.2 lastik kullanıyorum yakın ağırlıklarda aynı donanımda abimin bisikleti 2.1 lastiğe sahip. ikisi arasında bile lastik az da olsa fark yapıyor ki 1.5 düşünemiyorum.

hmm bişey daha lastiğin havası bile oldukça değiştiriyor bisikletin gidişini, basıncının da doğru olmasına dikkat etmelisin...

• Beğen
Tepki
1
:eek: @Gokalp Gokmenler

Biraz önce bisikletten döndüm ve sanırım siz haklısınız,lastikler ağır ve hız yapabilmek,dur-kalk yaparken hızlı olabilmek biraz zor...Tavsiyelerinizi aynen uygulamayı düşünüyorum,lastikleri sizin önerdiğiniz lastiklerle değiştirip bisikletimle barışıcam:)...
Çok teşekkür ederim...Bisikletli ve güneşli günler...

• Beğen
Tepkiler: Gokalp Gokmenler

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
@CandanC

@Abide Çamlıbel

yanlış anlaşıldım sanırım :) benim bisikletimle ilgili olumsuz hiç bi düşüncem yok...
söylemeye çalıştığım, biraz da sürücüye bağlı ne olduğu idi :) yani bi bisiklet kendi kendine ağırlık kullanıp pedal hızını ayarlamaz öyle diil mi ;)

umarım bisikletinizi sevmeye başlarsınız :)

mustafa apçin

Aktif Üye
Tepki
98
Lastik ciddi anlamda performansı çok etkiliyor. Ne kadar az yüzey yerle temas ederse , bacaktan çıkan kuvvet o kadar iyi aktarılıyor yola. Benim çakma mtb deki lastiği çıkarıp dişsiz yol lastiği takınca anladım bu farkı.

Tavsiye verecek kadar donanımlı değilim fakat tecrübelediğim bikaç şey var. Oturuş pozisyonu, koltuğun önde mi arkada mı oluşu, sele yüksekliği ,zincrin yağı, dişlilerin temizliği ve en önemlisi de motivasyon, bisiklet üzerindeki hız olayını çok etkiliyor. Ben 105 kiloyum. Bahsettiğim üzere bisikletim hi ten kadro afedersiniz eşek ölüsü. Sırtımda en az 6 kiloluk bir çantayı hiç eksik etmem. Fakat biraz kuvvetle hızlanmada sıkıntı yaşamıyorum.

Bence ihtiyacınız olan ince lastik ve motivasyon. Bu ikisini sağlayınca bisikletinize aşık olacaksınız.