Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Whistle 1054V ve Shimano Deore XT M770

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında osman s. tarafından paylaşıldı.

1. osman s.

osman s. Yeni Üye

2. bozokaydin

bozokaydin Kıdemli Üye

Seviye:
    Ben de 1053V kullanıyorum, XTR M970 taktım ve bizim orjinal üst çark 42, bu versiyonlarda (Deore, SLX, XT, XTR) en az 44. Ön vites değişimlerinde eski ön aktarıcı 44'e geçerken sorun yaratıyor maksimum 42 ile çalışmak için dizayn edilmiş. Bu yüzden ön aktarıcıyı en az Deore grubu ile değiştirmelisin.

bahtiyar közen ve osman s. bunu beğendi.
  3. Ahmet ERTAN

Ahmet ERTAN Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    selam osman bey....
    bisikletinizin üzerinde bulunan vites sistemi 7, li gibi yani 21 vites ,,görüyorum...
    sizin alacagınız xt aynakol ise 9 ,lu sistem 27 vitesli sisteme uygundur...

xt aynakol süper hg ince zincir ile calışır...7 ,li sistem zinciri kalındır...

bence sakın almayın çünkü ....zincir-vites kolları-aynakol-ruble-(göbekte dahil olabilir) degişmesi gerekecek...yani yuvarlak bir hesapla masrafınız.300-400 TL arası olabilir... bence profesyonel binen bir arkadaşa danışın...
    hoşçakalın

osman s. bunu beğendi.
  4. bozokaydin

bozokaydin Kıdemli Üye

Seviye:
    Ben de arka aktarıcı eski sistem Deore LX (yalnızca 8 li sistem uyumlu. 8 li sistem zincire uygun), ruble sram P850 (260gr lık versiyonu-8 li sistem zincire uygun), ön aktarıcı Deore LX (9 lu, 9 lu zincire uygun), Aynakol XTR (9 luya uygun). Vites kolları XTR ile aynı ağırlığa sahip Ez-Fire'lar. Bisiklet 24 vites. 8 li zincir kullanıyorum, bir problem yok ama 8li sisteme uygun ürünler varken 9 lu zincir kullanmak problem oluyor. Başka bir açıdan 8 li arka ruble varken arka aktarıcı 8 li veya 9 lu olabilir ama 9 lu arka ruble varken arka aktarıcı sadece 9 lu olabilir. Eğer 8 li arka ruble varsa varsa 8 li zincir kullanılıyor. Rubleyi de 9 lu yaparsan bütün sistem değişecek, rubleyi tutarsan ve aynakol ve ön aktarıcı değişirse bir sorun olmaz yine 8 li zincir kullanacaksın.

osman s. bunu beğendi.