Whistle 1054v ve 10.230 gram :)

AHMET SAFA

Aktif Üye
Tepki
106
Bisikletimi hafifletmeye başladım ve temel bir kaç parçadan başladım... Aldığım zaman 13 kg olan bisikletim şuan 10230 grama düştü... Ve yaptıklarım;

1- Ne olduğu belirsiz aynakolu çıkarıp temiz kullanışmış bir abimin deore aynakolunu aldım ve taktık...
2-9lu sisteme ilk adımımı attım ve rubleyi 9lu sisteme uygun LX ruble aldım.
3-Bisikletimin üzerinde gelen seri dışı Quantum jantlarımı çıkarıp yerine deore jant seti aldım.
4-Ağırlığı 2.200 gr olan sasuntour xct v2 maşayı çıkarıp yerine MOSSO (600gr) maşayı taktım(esas hafifliği sağlayan malzemem)
5-Performans açısından üzerinde gelen byte 195 lastikleri çıkarıp yerine 125 ince yolla lastiği kullanıyorum...(telli olmaması bakımından ordanda 150 gr kazandım)
ve fotolar;

DAHA JANTLARI ALMAMIŞTIM...

AMA ARTIK ELİMDEE :)

HAFİFLETMELERİM DEVAM EDİCEK... :)

DESTEKLERİNDEN DOLAYI RAHMAN KARATAŞ ve GÖKHANERDUĞAN'A TEŞEKKÜRLER...

Scudo

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Çok güzel olmuş.Bende alacağım 13 kg carraroya aynı şeyi düşünüyorum.Ama düz maşa dağda garip duruyor ben sevmiyorum havasını bozuyor.

• Beğen
Tepkiler: umutkahraman

Mansur KHASSANOV

Daimi Üye
Tepki
111
Maşallah.. Baya hafifletmissiniz.
Lütfen kızmayin, bir sorum olacak: yol bisikleti sizin için daha uygun olmaz mi?
P.S bu whistle kadroları çok şık duruyo..

AHMET SAFA

Aktif Üye
Tepki
106
@Mansur KHASSANOV

güzel ülkemin yolları mağlesef yol bisikleti için pek uygun değil... en ufak bir mısırda lastikleri patlıyor... benim amacım tur olduğu için hafif bir tur bisikleti yapmak istedim :)

onurcan tokuş

Daimi Üye
Tepki
242
Bisiklet
Scott
Güzel olmuş.Bisikletin yeşil renkli modelinden ben de var.Aynı şekilde hafifletme işlemini lx-xt kombinasyonları,jant seti değişimi ve daha bir çok parçasını değiştirerek baya hafiflik sağladım.Üzerin de takılı olan parçalar gerçekten ağır.Örneğin ne olduğu belirsiz aynakolu 1.5 kg civarında:mad: .Güle güle kullanın...

• Beğen
Tepkiler: AHMET SAFA

AHMET SAFA

Aktif Üye
Tepki
106
@onurcan tokuş

o aynakol 1.5kg değil göbeğiyle beraber 2.330 gr tutuyor çokta fazla kullandığım deore hemen hemen yarısı kadar...
teşekkürler....

onurcan tokuş

Daimi Üye
Tepki
242
Bisiklet
Scott
@AHMET SAFA
:eek: 2330 gr? Şimdi tarttım orta göbek dahil 1400 gr geldi.Herhalde sizin bisikletin üzerinde gelen aynakol benimkin den farklı model.O zaman iyi hafifletmişsin:)

AHMET SAFA

Aktif Üye
Tepki
106
@onurcan tokuş

valla dijital tartıda gözüken ağırlık 2330 gr diğer modellerde farklı aynakol mu kullanıldı bilemiyorum...

• Beğen
Tepkiler: onurcan tokuş

Ali ERTURAN

Forum Demirbaşı
Tepki
354
Bisiklet
Whistle
herşey iyi güzel .ellerinize sağlık ama 9 lu ruble kullanmışsınız ama vites kolunuz bildiğim kadarıyla en fazla 8 destekliyor. ve attırıcınız altus bildiğim kadarıyla 7 ve 8 li sisteme uyumlu . siz 9 lu sistem ruble kullanmışsınız. bunlar sorun teşkil etmiyor mu acaba ?

• Beğen

AHMET SAFA

Aktif Üye
Tepki
106
Aktaricilar Önemlİ DeĞİldİr Onlari Vİdalarla Ayarliyabİlİyorsunuz Amacim 9lu Sİsteme Tamamiyla GeÇmek OlduĞu İÇİn AlmiŞken 9 Lu Sİstem Rublesİ Aldim Ve HİÇ Bİr Sorun Yok

Recep TOPAL

Forum Bağımlısı
Tepki
1.003
hafiflik uğruna,rahatlıktan ödün vermişsiniz.genel görünüm olarak güzel görünsede,üstüne binip gezdiğinizde aslında öyle olmadığını anlıyorsunuz:)
güzel olmuş,güle güle kullanın...

• Beğen

AHMET SAFA

Aktif Üye
Tepki
106
Valla Hocam TirmaniŞlar Olsun... DÜz Yol Olsun Baya Bİr Rahat GÜzelde Akiyor Yolda... Tek Sorun Bozuk Yolda Sarsinti Yapiyordu..
Oda O Kadr Olucak Hangİ Bİsİklet Sarsinti Yaptirmiyor Kİ...

sonEr´´

Forum Bağımlısı
Tepki
1.421
Bisiklet
Salcano
Arazi yada bozuk yola gireceğiniz zaman kalın 2.00 veya 1.90 kalınlığında semi slick (ortası kabak kenarları dişli) bir lastik takarsınız fazla zorlamadıçta idare eder...Bisikletini çok ucuza hafifletmek isteyenler için rehber kıvamında olmuş :D..Bende bir zamanlar düz maşa dusunuyodum ama yol bisikletine geçtim bacaklarımı genişletiyorum şimdi :D Gidon , boğaz ve sele borusu gibi parçalarda hafif ürünler ile değişirse 300-400 gr daha tasarrufla 9lu rakamları yakalarsınız.. :) Hayırlı olsun...

• Beğen

Cihan A.

Forum Bağımlısı
Tepki
888
Bisiklet
Kron
Bisikletinizin değişimi çok iyi olmuş.Çalışmalarınız verimli geçmiş:)Hayırlı olsun.Kazasız sürüşler...

• Beğen