Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Whistle 1052 V Artı ve Eksileri

Konu, 'Whistle' kısmında serkan yıldız tarafından paylaşıldı.

1. serkan yıldız

serkan yıldız Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar geçtiğimiz pazar yepisyeni bir 1052V aldım. Bu bisikleti almayı düşünenler için faydası olabilir diye düşünerek bu başlığı açmayı uygun gördüm.

Eğer artı ve eksilerini kullanıcılar olarak yazarsak bir yararımız dokunabilir kanaatindeyim. Ben kullanmaya başlayalı çok kısa bir süre oldu ama buna rağmen;

Artıları;
    -Şekil şemal gayet güzel (zaten en çok ona takıldım :))
    -İki gün kullandım yaklaşık 120km yapabildim lastikler epey sağlam, bir kere cam kırıklarının tam ortasından geçtim patlamadı, hatta birkaç kırığı bir de ben kırdım.

Eksileri;
    -Yorum yapabilmek için daha çok erken.

Selamlar...

bkartal ve bahtiyar közen bunu beğendi.
  2. Coşkun Çağlan

Coşkun Çağlan Aktif Üye

Seviye:
    Teşekkürler bilgiler için Serkan. En kısa zamanda bende 1054 v modelini alacağım. Fotolarıyla beraber eklerim heralde alınca. Hayırlı olsun güle güle kullan.

bahtiyar közen ve serkan yıldız bunu beğendi.
  3. Volkan ULUÇ

Volkan ULUÇ Aktif Üye

Seviye:
    1500 km den fazladır 1052V kullanıyorum. Genel olarak memnunum ve tavsiye edebilirim.

+ Artıları
    Fiyatına göre üzerinde kullanılanparçalar mükemmel diyebilirim.
    Gidondan kilitlenebilir maşa.
    24 Vites
    Full shimano set olması
    Dayanıklılığı (kötü arazi şartlarında test ettim, ki yaklaşık 100 kiloyum)
    dişli sistemi uyumu
    tasarımı kontrol etmeye elverişli
    gönürünümünden bahsetmesek olmaz bir çok dağ bisikletine göre gerçekten görüntüsü al benili bir tasarım.
    üzerindeki parçalar yüksek fiyatlı parçalara göre yakın performans gösteriyor

- Eksileri
    -Ağırlığı... Evet biraz ağır 14 kg
    -Dış lastiğini ben övemeyeceğim yanında verilen dış lastikleri ıslak zeminde güven vermiyor. Islak zeminde kızaklama ve kayma yapıyor. Fakat kuru zeminde kendini belli ediyor ...Yinede 25 TL lik lastik... Fazla verim beklenemez. Salcano bisikletilerinde mishlen marka lastik takılı olarak teslim ediliyor. güzel bir dış lastik daha iyi olurdu...
    Bunların dışında öyle sorun yaşadığım bir özelliği yok. Şimdilik beni hiç yarı yolda koymadı sıkıntı yaşatmadı.
    Uludağın zirvesinden, Aydının düz ovalarına, çamurlu yollardan asfalt yola her yere gittik hala da ilk 1 aylık bakımı ile duruyor. (Kendi yaptığım ufak tefek bakımlar hariç)

Bursadan selamlar.

4. oguzhanzed

oguzhanzed Kıdemli Üye

Seviye:
    bende alalı daha 2 gün oldu ve çok memnunum(erken karar versemde) ve bu modeli almayı düşünenlere şiddetle tavsiye ederim.

bahtiyar közen bunu beğendi.
  5. serkan yıldız

Seviye:
    Hayırlı olsun, bar-end almayı düşünüyorum ben de ama karar veremedim hala. Metal değil de dış kısmı kauçuk olanlardan düşünüyorum. Var mı senin de bar-end arayışın?

6. oguzhanzed

oguzhanzed Kıdemli Üye

Seviye:
    şuan için düşünmüyorum.belki ilerliyen zamanda olabilir.çünkü asıl aksiğim kask.halen kasksız kullanıyorum ve açıkçası tırsıyorum.:eek: .ama bisikleti yeni alınca cep delindi ve kaska harcırah kalmadı.:( bu sene bu şekilde idare edicem.seneye nasipse yola çıktıkça eksikleri tammamlıycam.ama ilk kask:in:
    bu arada bisikleti ağırlığı sitesine göre 14,30 kg.

bahtiyar közen ve serkan yıldız bunu beğendi.
  7. serkan yıldız

Seviye:
    Ben de aldığımda bilmiyordum ağırlığını. Sonra hemen orda dükkanda tarttım. Ağırlığı doğru. Kask ben de almadım bakalım ne zaman kısmet.

8. oguzhanzed

oguzhanzed Kıdemli Üye

Seviye:
    ilk olarak ucuz yollu bişeylerde alabilirsin.hiç yoktan iyidir.diyeceksin sen neden söylediğini yapmıyorsun.işte onu alabilecek metelik dahi kalmadıda ondan.:D

9. serkan yıldız

Seviye:
    Sponsor bir kask firması mı bulsak :)

10. oguzhanzed

oguzhanzed Kıdemli Üye

Seviye:
    bulduğunda haber vermeyi ihmal etme.yanlız özelden atbilgiyi ki bizden önce birileri gidip sponsoru kapmasın

11. serkan yıldız

Seviye:
    Dün Bostancı-Belgrad ormanı turu yaptım. Yolda her türlü hava koşulunu da yedim. Her türlü yol koşulunu da gördüm (asfalt, toprak yol, deniz (tabi ki vapur üstünde :)) Hiç bir sorun yok, maşallah...

12. Coşkun Çağlan

Coşkun Çağlan Aktif Üye

Seviye:
    Deneyimler için teşekkürler Serkan, ben de alıcam ama sanırım 1053 v modelini 1052 pahalı sanırım. 1053 de yeter bana diye düşünüyorum.

13. serkan yıldız

Seviye:
    680 tl'ye aldım. Benim bir de Bianchi Speed vardı, onu da 220'ye satınca 400tl'ye geldi bana. 1053 v ne kadar ki?

14. Coşkun Çağlan

Coşkun Çağlan Aktif Üye

Seviye:
    1053 568 tl - 1052 668 tl peşin. 1052 alırdım ama onda beyaz-yeşil renk yok sanırım bu yüzden 1053 alıcam. Keşke bende de değerlendirecek bişeyler olsaydı.

15. serkan yıldız

Seviye:
    Kardeş 100tl için biraz daha bekle sonra keşke bisikletimde şu da bu da olsaydı deyip üzülmezsin bence. Farklı parçaları daha sonra tamamlarım dersen o da daha pahalıya gelir, yine de sen bilirsin. Çanakkale'desin anladığım kadarıyla. Orada nerden bulursun bilmiyorum ama İstanbul'da Tandem Bisiklet var, Gürkan abidir sahibi. Ben siyahını alırken yeşil-beyaz renkli olanlar da vardı. Sitesi var, irtibata geçmende fayda olabilir derim.

16. Coşkun Çağlan

Coşkun Çağlan Aktif Üye

Seviye:
    1053 ve 1052 arasındaki farklar, maşa,fren ve vitesler. Çok farklı kalitede ürünler de değil, birinde acera birinde alivio var fark yok, birinde shimano fren var diğerinde markasız ama fark olacağını düşünmüyorum, maşanında xcm olanı ile v2 olanı arasında fark olacağını düşünmüyorum, ağırlık farkı da yok.

Ama aradaki 100 tl sonuçta artırılabilecek bir miktar ama en önemlisi beyaz-yeşil renk yok 1052'de, niye acaba, o da olsaymış dört dörtlük bisiklet olacakmış, dört üçlük olmuş. :D

17. serkan yıldız

Seviye:
    Fren deyip geçme, benim bir önceki bisikletim Bianchi Speed'di. Frenleri markasız birşeydi. Yağmurda frenleri kilitleyecek kadar sıkmama rağmen tekerleri tutamıyordu. Diğer parçalar konusunda problem değil diyorsan sorun yok ama fren konusunda ufak bir masrafı ihmal etme derim.

18. Coşkun Çağlan

Coşkun Çağlan Aktif Üye

Seviye:
    Teşekkürler Serkan uyarı için. Bisikleti aldığım zaman bakarım frenlerde bir problem yaşarsam shimano set alırım.

19. serkan yıldız

Seviye:
    Arkadaşlar yeni birşey farkettim de. 1052v ile Bianchi Sauk aynı bisikletler mi?

20. Coşkun Çağlan

Coşkun Çağlan Aktif Üye

Seviye:
    Benziyor ama sanırım Sauk'un özellikleri biraz daha üstün.