wheelie

mecaoz

Forum Demirbaşı
Tepki
173
baslıgı umarım yanlıs yazmamısımdır:p

bu hareketi yaparken yani arka fren kontrollu onu kaldırırken

sele yukseklıgı nasıl olmalıdır?

ben oturarak on tekeri kaldırıyorum ve sele borusu dusukken hemen yere iniyorum ama sele yuksekken daha uzun gidebiliyorum

nası yapmam daha dogrudur (fazla iyi yapamıyorum zaten yeni, yeni calısıyorum yapmaya dda:D )

Scudo

torres_9

Daimi Üye
Tepki
181
Sanırım bunlar işni görür sevgili arkadaşım
2 video koyma sebebimse bisiklette fark olmaz bi videoda adam dirt jump street bisikletyle yapmış dierinde ise 18-19 inç trekle yapıyo
1 önce kalkıp hafif frenle dokunmanız lazımdır frene sahip olabilmek en önemlisi yoksa kendinizi sırt üstü yerde bulursunuz...
2 koltuk mesafesi sorun değil videolardaki gibi
3 yapamicanız hiç bişey yoktur yeterki isteyin;)

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Sele düşükken ağrılık merkezi yere daha yakın olur...Dolayısıyla kontrol kolaylaşır...;)

• Beğen
Tepkiler: mecaoz

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
ewet kontrol kolaylaşır ama bacakların fazla sıkışmaması gerekir ki rahat pedal çevirebilesin

ujur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.215
ben wheelie de izmirin en iyisiyim 1km civarı gittim 18'' kadro ile sele yüksekkten rahat kalkar ama denge problem yaratır. sele alçakken daha çok yorulursun ama çok rahat dönüşler yapabilirsin. oldgun yerde daire çizersen yüksek selede daire çok büyür alçak selededaire 4-5 metreye kadar küçülür. ve wheelie en kolay hareketlerden biridir. öenmli olan frenleri iyi kullanmak ve sağ-sol dengesidir. sağ sol dengesinide bacaklarını pedaldan ayırmadan sağlarsın.

tektekerali

Aktif Üye
Tepki
210
Uğur artık 13'' voltage kadro aldı artık wheelie yapamıyo :D bn ondan daha cok gidiyorum.Yaklaşık 900 metre gidiyorum bnde. ''KENDİNİ SELE ALÇAKKEN YAPMAYA ALIŞTIR mecaoz daha uzun ve dengeli gidersin.

• Beğen
Tepkiler: ujur

koraymalkoc

Forum Bağımlısı
Tepki
371
Evet aynen katılıyorum sele alçakken alış ben 13 '' kadro en alçakta sele çok rahat wheelie yapıyorum artık.

Bqr_1o

Üye
Tepki
4
ßende kendi çapımda ön kaldırıorum hiç ßu kadar düşünmemiştim ßnde Balıkesirin en iilerinden ßiriyim ki heralde en iisi ßenim ama ßeni ßi qün izlemelisiniz.. we ßu yazdıkLarınızdan doLayı tşk..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Bqr_1o

bir daha düşün milli kuvvetleri baştan sona kadar gidebilien başkasını görmdim kendimden başka :D

TheCarpediem07

Forum Bağımlısı
Tepki
522
selam valla bana göre sele alçakta da aynı yüksekende aynı bir fark yok ama önemli olan kendını hangısınde daha rahat hissetiğindir kimse alınmasın bu benim kişisel fikrim yapan arkadaşlarıma kolay gelsin''';);)