Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Wellgo C27G pedalı tavsiye eder misiniz?

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında S.Emre DURMAZ tarafından paylaşıldı.

1. S.Emre DURMAZ

S.Emre DURMAZ Forum Demirbaşı

Adı:
    S.Emre
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Herkese iyi forumlar öncelikle,
    Geçen hafta Salcano Alu model bir bisiklet aldım. Severek de biniyorum. Ancak 12-13 senedir bisiklete binmediğimden dolayı, henüz ilk aldığım gün yüksek bir kaldırımdan çıkmaya çalışırken sol pedalı kaldırıma vurdum ve sanırım pedal arızalandı. Binerken zorladığını fark etmiyorum ama pedalı elimle kendi etrafında döndürmeye çalışırken zor dönüyor. Sanırım pedalın göbeği çarpmanın etkisiyle sıkışmış bir şeyler olmuş. Bisikleti kullanırken de o pedala basarken pedaldan çıtırtı sesleri geliyor. Sanırım yeni bir çift pedal almam gerekiyor. Çok da fazla bütçem yok. Bisikleti Erdoğanlar bisikletin web sitesinden almıştım. Peşin fiyatına taksit yapıyorlar. Yine aynı sitede Wellgo C27G pedal buldum. Fiyatı 25TL. Bu pedalı tavsiye eder misiniz acaba? Öyle çok fazla para veremeyeceğim. Vereceğim max fiyat bu kadar. Ayrıca af buyurun, sitede de yazmıyor. Bu fiyat çift fiyatıdır değil mi? Sonra tek göndermesinler de :) yani pedallar çift olarak satılır sanırım :)

2. Samet Şenel

Samet Şenel Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Pedalın aynısı bisikletimin üstünde geldi,oldukça kaliteli pedallar.Ama bence pedalınızı biraz kurcalayın belki yenisini alacak kadar bir arıza yapmamıştır.

S.Emre DURMAZ bunu beğendi.
  3. S.Emre DURMAZ

Adı:
    S.Emre
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Doğru söylüyorsun aslında, söküp bir bakmak lazım. Ancak bisikleti daha yeni aldım ve açıkçası küçük sinek midemi bulandırdı da diyebilirim. Gerçi kendi hatam yüksek kaldırıma çıkmaya çalıştım. E bir de ben 90 kilo olunca ve pedal da bu 90 kiloluk ağırlıkla bir de gitme hızının vermiş olduğu kuvvetle kaldırıma çarpınca kaçınılmaz bir son oldu :D Daha ilk günden rahmetli oldu pedalcağız :D Umarım aynakol göbeği falan etkilenmemiştir...
    Bir de arkadaşlar, bu pedallar tek mi satılıyor acaba çift mi? Bu konuda da bilgilendirirseniz sevinirim :)

4. Kir-pi

Kir-pi Biyomedikal Enginar

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Benim bisikletin üstündede bu pedal geldi oldukça memnunum.Sizede tavsiye ederim.

5. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Pedallar çift satılıyor.
    Sizin link verdiğiniz pedal yüzey kenarlarında kısmen sivri denebilecek çıkıntılar görünüyor. Bisiklet tam bir dağ bisikleti kıvamında kullanılmayacaksa spor ayakkabıların altı boşuna kısa sürede deforme olmazmı diye düşünüyorum.

http://www.erdoganlarbisiklet.com/store/popup_image.php?pID=1939
    Bu na benzer yapıda ama daha kaliteli modellerden tavsiye edilecek olursa değerlendirmek lazım bence

6. Güvenç Terzierol

Güvenç Terzierol Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bu pedalla tam dağ bisikleti kıvada da kullansanız:) yinede rahatsız edicektir

ayrıca evt ayakkabının altı çabuk deforme olucak ayrıca
    bu çıkıntılar ıslak kullanırken kaydığı iiçn baçağınızda ciddi yaralar oluşturucaktır...
    tecrübe ile sabittir.
    bende bunu kullanıyorum.
    ve bacağımda uzun bi izi var...
    eğerki ben genelde asfalt faln sürücem diyorsanız bence JEF in söyledğini alın ama yok ben dağada girersem diyorsanız. gösterdiğiniz pedal oldukça iyi ben kkulanyorum memnununm:)

7. S.Emre DURMAZ

Adı:
    S.Emre
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Şimdi arkadaşlar biraz kafam karıştı açıkçası. JEF arkadaşın link verdiği pedal mtb bir bisiklete pek yakışacak cinsten görünmüyor gibi geldi bana. Neticede bisikletle birlikte gelen pedallarda da bu çıkıntılardan var zaten. Bildiğim üzere zaten tüm mtb lerin pedalları bu şekilde. Belki senede 1-2 kere dağa vururum bisikleti ancak genellikle şehir içinde kullanacağım. 12-13 senedir bisiklete binmiyorum gerçi ama bindiğim zamanlar da en az 10 sene bisikletin üstünden hiç inmedim ve yine mtb bisikletim vardı ve pedallarda yine bu çıkıntılardan vardı. Ayakkabılarımı deforme edip etmediğini şu an pek hatırlayamıyorum ancak ayağım kayıp da bacaklarımı hiç yaralamadım şimdiye dek. Ayrıca JEF' in tavsiye ettiği pedalı da alsam neticede ıslak kullanımda o pedal daha çok kayar gibime geliyor. Bu almak istediğim pedalın yine çıkıntıları ayağımı biraz daha iyi tutar gibi geliyor bana ama ayakkabılarım da eskisin istemem. şimdi iki arada bir derede kaldım açıkçası :)

8. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Ben direkt bu modeli tavsiye ediyor değilim. Fazla dikensi çıkıntılar olan pedallar yerine verdiğim örnektekine benzer daha kaliteli olmak şartı ile ve yüzeyi makul desenli bir pedal alınabilir. agresif sitilde kullanmadıktan ve uygunsuz tabanlı bir ayakkabı olmadıktan sonra pedal kolay kolay kaydırmaz.

9. Güvenç Terzierol

Güvenç Terzierol Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:

benim söylediğim koşullar arazi koşullarında binerken olan şeyler ayaklarım ve pedal çamur içindeydi ve kayıyordu onu söylemek istedim.
    şehir içinde kullanıcağım demişsiniz bence ikisinden birisini alsanız bile sizin için yeterli olucaktır...
    benim yaralanmam ormanda olmuştu. iniş yaparken kaydı kesti o kadar ama iz kaldı...

şehir içi için ikiside yeterli olucaktır.:in:

10. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bu pedallardan bende de var.Fazla yüklenmeyin derim.Arkadaşım yokuşu ayakta çıkarken pedalın birini kırdı.Benim de sağ pedalın uç kısmı kırılmış nasıl oldu hatırlamıyorum.Onun dışında diğerlerine göre hafif kalıyor, 275 gram mı neydi çifti.Yine de spd'ye geçene kadar idare etti.

11. S.Emre DURMAZ

Adı:
    S.Emre
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Arkadaşlar benim pedala bir bakayım yapabilir miyim diye söktüm. Milini falan çıkarttım, bilyeleri döküldü. Güzelce dizip monte ettim. Ancak sıktığımda yine dönerken zorlanıyor. taktıktan sonra plastik kapağını takmadım arkasından mile baktım sanırım 8 çiziyor dönerken ve sorun da bundan kaynaklanıyor. yani mefta olmuş kısaca :D