Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İnceleme Wedze Neopren Destekli Kar Kayağı Maskesi

Konu, 'İncelemeler' kısmında BF Okuru tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Geçen kış kullandığım ince maskeyi kaybedince yeni bir kar maskesi arayışına girdim.

Aradığım özellikler şunlardı:

-Yüzü soğuktan iyi korumalı, sıcak tutmalı
    -Kumaşı ve dikişleri kaliteli olmalı, esnekliğini yitirmemeli
    -Ter tutmamalı

Araştırırken ilk adresim Decathlon oldu. Özellikle kayak maskeleri dikkatimi çekti. Tamamen soğuk havaya yönelik olduklarından, kendimi garantiye almak istedim biraz da.

Kayak maskelerinden biri özellikle dikkatimi çekti. Neopren ağız koruması, süratli sürüşlerde daha iyi koruma sağlayabilirdi.

YARIM KAR MASKESİ - YETİŞKİN WED'ZE - Kayak Snowboard Tekstil Aksesuarları...

Ağız kısmındaki havalandırma deliklerinin tempolu sürüşte yetersiz kalabileceğini düşünsem de, bu maskeyi sipariş ettim. Elime ulaştığında, kalın kumaşının ve dikişlerinin kalitesinin tatmin edici olduğunu düşündüm. Tabii ki bunların kalitesini zaman gösterecek.

Elazığ'da havalar soğudu. Sabah sürüşünde edindiğim fikirler şöyle:

-Sıcak tutuyor
    -Ağız kısmındaki havalandırmalardan yeterli havayı alıyor. Yaklaşık 50 km/saat hızla durum böyle.
    -Burun korumasının tasarımı sayesinde, havalandırması bulunmayan düz maskelerle kıyaslayınca iç kısımda nem tutmuyor.

Akşam yaptığım tempolu sürüşte de şunlar dikkatimi çekti:

-Ağız kısmı içten kolay kolay terlemiyor. Daha uzun sürüşlerde terleyebilir. Bu durumun sorun olacağını düşünmüyorum çünkü neopren kısım yüzünüze temas etmiyor
    -Ter tutmuyor

Şimdi ise, kendi çektiğim fotoğrafları paylaşayım.

Neopren kısım

Dışı pürüzsüz olan kumaşın iç kısmı yeterli ısı yalıtımını sağlıyor

Bu maske şimdilik iyi bir izlenim bıraktı bende. Tek bir sorunu var, maskeyi takınca kendinizi ninja kaplumbağaların düşmanı Shredder gibi hissedebilirsiniz.

Sağlıcakla kalın.

Yazının kaynağı:
    Kod:
    http://www.turcubaba.com/2014/10/inceleme-wedze-neopren-destekli-kar.html
    Şu yazı da ek olarak dursun:
    Inside the lonely fight against the biggest environmental problem you've never heard of | Guardian Sustainable Business | The Guardian

Mehmet H., YüzSürKoş ve Cem Bayıll bunu beğendi.
  2. pilot

pilot Forum Demirbaşı

Adı:
    mehmet coşkun uzak
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Güzel günlerde kullanın