web sitemi sonunda bitirdim. Kıymetli yorumlarınızı bekliyorum.

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Değerli bisiklet sever dostlarım web sitemi bitirdim. Yorumlarınızı, görüş, öneri ve fikirlerinizi bekliyorum. İlginize şimdiden teşekkür ederim.

Adresim: (link) yada (link)

Scudo

tırt kaptan

Forum Demirbaşı
Tepki
640
Öncelikle bu konuda uzman değilim sadece görsel olarak fikirlerimi söyleyebilirim. Bir sitede ilk baktığım özellik olan sadelik çok iyi oturmuş. Ana sayfadaki konu zenginliği siteyi gezmenize sebep oluyor ki bence bu iyi bir özellik.
Ana sayfa biraz daha kısa olabilirdi, iki sütun arasında biraz daha fazla boşluk olsa ve fontlar çok az daha büyük olsa daha etkili olurdu diye düşünüyorum. Ancak ilk başta dediğim gibi sade görünümlü fakat zengin içerikli bir yapısı olması sebebiyle oldukça beğendim. Naçizane fikrimi sorarsan 10 üzerinden 8.5 derim. Yayın hayatında başarılar...
Not: Bence güncellemelerde en az sadelik kadar önemli bir özellik buna dikkat.

• Beğen
Tepkiler: macerakolik

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@tırt kaptan

Sitenin bir kaç renk ve tasarımı olup kullanıcı istediği temayı seçebilecek şekilde ayarlamaya çalışacağım.

Fontları biraz daha büyütmeyi düşünüyorum.

Birtakım yerlerden izinlerin alınma aşamasındayım içerik sürekli güncellenmektedir.

İlginiz ve değerli fikirleriniz için teşekkür ederim.

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
Cidden çok beğendim. Zevkle takip edebileceğim bir çalışma gerçekleşmiş. Ellerine, emeklerine sağlık abiciğim. Sık Kullanılanlarıma ekledim.

• Beğen

Pugtdeem

Daimi Üye
Tepki
229
Ellerine sağlık Soner abi tebrikler çok güzel ve devamı gelicek bir çalışma.Temiz ve düzenli bir sayfa konu ulaşımıda pratik forumu beklemedeyiz:)

• Beğen

Önder Özdoğan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.166
Soner siten hayırlı olsun,içerik olarak gayet iyi olmuş tebrik ederim..eksikleri zamanla gidersin inşallah.

Böyle nice amatörden profesyonelliğe yönelik çalışmaların devamı dileklerimle..

-Arkadaşlar Linkler ve site yönlendirmeler Forum kuralları gereği ve bildiğiniz üzere uygun değildir(Editlenir)..Bu tarz siteler Üye ler tarafından hazırlanıyor tabiki gönül ister yayın aşaması devam etsin,bizler'de yönetimce değerlendiriyoruz ve fikir alışverişi içersindeyiz karar kısa zaman içersinde uygulanır.Şimdilik Editlemiyoruz bilginiz olsun..

saygılarımla...

• Beğen

Barış Kılınç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.154
Merhaba soneryen,

Bu (link)linkteki yazı bana ait. İnceleme ve düzenleme olarak tamamen bisiklet forum için düşünüp yazmıştım. O yüzden siteden bir an önce kaldırılmasını istiyorum. Buraya koyduğum yazıyı paylaşıma açtığım doğru, ancak bunu bisiklet forum için yapmıştım. Yanlış anlaşılma olmasını istemem. İzinsiz bir durum söz konusu çünkü.

• Beğen

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Barış'a katılmamak elde değil.

Siteye ben de baktım, güzel bir girişim. Fakat birisinin saatlerini harcayarak yazdığı bir yazıyı, detaylı bir incelemeyi, sormak nezaketi bile göstermeden birebir kopyalayarak yayınlamak etik değil!

Benim de Shimano 2008 Yenilikleri yazım sitede yayında ve bundan haberdar edilmedim. Şu ana kadar mesaj yolu ile "Yazınızı yayınlayabilir miyiz?" diye soran hiç kimseye "hayır" yanıtı vermedim. Fakat önce kopyalanıp daha sonra da hiç bir şey yokmuş gibi "Bakın site yaptım" demek biraz ayıp olmuş Soner. Bir internet sitesi kurup yayınlamak, sadece kopyala/yapıştır yapmaktan öte olmalı!

İnternet siten hayırlı olsun fakat hayrını görmen için sanıyorum kendi yazılarına öncelik vermelisin... Üzgün olduğumu söyleyerek, alın terime saygı göstermediğini düşündüğümü söylemek isterim.
Gereğini yapmanı rica ediyorum...

Edit:
Sitenden bir alıntı;
Merhaba arkadaşlar,

Dün Sirkeci Efor bisikleti ziyaretim sırasında, Pro marka gözlükleri inceleme fırsatım oldu, tabi bu bilgilerden siz sevgili BisikletHaber okuyucularını da mahrum etmek istemedim...

Gözlükler bir çok çeşitli modelerde geliyor, bazıları değişebilir cama bazıları sabit cama sahip, değişebilir camlılar modeline göre siyah, sarı ve şeffaf camlılar arasında değişik opsiyonlar da sahip...

Fiyatları 10eu-33eu arası değişiyor ve belirtmem gerekirki en ucuz olanları dahi son derece güzel, kaliteli ve yüze iyi oturuyor, rüzgardan iyi bir koruma sağlıyor ben de kendime bu gözlüklerden birkaç model temin etmeye ihmal etmedim.

Gözlüklerin ergonomisi oldukça iyi...

Sonuç: Fiyatına göre oldukça iyi ergonomiye, kaliteye sahip Pro marka gözlükleri bütün bisikletçi arkadaşlarıma tavsiye ederim. Gözlükleri Efor bisikletten, Efor bayilerinden ve Pro marka ürün satan diğer mağazalardan temin edebilirsiniz.

Sevgiler, saygılar,
HAkan Yazman

Sorabilir miyim sevgili Hakan Yazman'ın bundan haberi var mı? Yazı öyle bir duruyor ki, sanki Hakan Abi sitenin habercisiymiş gibi...

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Barış Kılınç

İlginize teşekkür ederim. Özelden de cevapladığım gibi yazınızı siteden kaldırdım izin almadım özür dilerim haklısınız. Yazı kaldırılmıştır.

@HaliliOzturk

Sevgili Halil'cim Haklısın sormadım ama senin yazın Barış'ınkinden biraz farkklı. Önce kopyalayıp-yapıştır yapmak sonrada hiçbirşey olmamış gibi ben site yaptım demek demek ayıp kaçmış olabilir ama bu kadar problem olacağını düşünmemiştim. Ayrıca yazının altında Arkadaşlar o kadar uğraştım yazdım, eğer olur da bir alıntı yaparsanız en azından altında "www.bisikletforum.com" adresini ekleyin. demişsin diye bende aynen altına bisikletforum yazmakla beraber Halil Öztürk diye belirttim. Profesyonel sitelerde senin yazın gibi altında kaynak gösterek alınta yapabilirsiniz dediklerinde tekrar her yazı için ayrı ayrı izin alınmadığı için öyle düşüntüm. Eğer yazında bu yazıyı yayınlamak için ayrıca özel mesaj atacaksınız deseydin onuda yapardım. Ben bu ibareye istinaden aynen bisikletforumu kaynak göstererek söylendiği yaptım ama bu kadar problem olacağını sanmadım. Neyse onuda hemen kaldırıyorum. Eline emeğine sağlık. Yinede senin emeğin kul hakkı hepinizin yazısını kaldırdım.

Hepinize fikirlerinizi bildirdiğiniz için teşekkür ederim. Yazılarınızı eklediğimden dolayı razı olmayıp haber vermeseydeniz daha kötüydü böylesi benim için daha iyi oldu. :)

Sitede haberler bölümünde eski tarihli haberler olmasına rağmen site eski bir site değildir. Çok yeni ve eski haberler eski arşivlerden eklenmiştir. Ufak tefek problemler olacaktır. Çok sevdiğim ve severek girdiğim her türlü emek ve gayret vermeye ve kendimde bilgi edinmeye çalıştığım bisikletforum yönetimi ile mail yoluyla zaten irtibata geçecektim. Önce başlık açarak hata ettim özür dilerim. İsterseniz konu kilitlenebilir. Görüş ve önerilerini bildirin herkese sonsuz teşekkürlerimi sunarım. :)

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@tuninger_haa

Teşekkür ederim. 1 ay gibi bir vaktimi aldı ama henüz çok eksikleri var.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
@soneryen

Soner aslında konuyu uzatmak niyetinde değilim, fakat bu olaya senin yaklaşımın aşağıdaki alıntıdaki gibi ise, ben de aynı hassasiyeti beklerim. Olay bundan ibaret. Anlayışlı olduğun için teşekkürler...

Copright 2007 - 2008 BikeHaber.com | Bisiklethaber.Net
Bu site Soner Yenimol tarafindan yapilmis olup, tum Haklari Saklidir.
Izinsiz resim ve haber alinti yapilmasi yasaktir.

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
Evet benim de bazı yazılarım sorulmadan alıntı yapılmış, ama beni daha da üzen, uzantısı .com (bisiklethaber.com) olan ve bir senedir proje halindeki üzerinde çalıştığım ve çok yakında kullanıma açacağım sitemin ismi aynen kopyalanmış, Soner yenimol isminin burdaki Soneryen kardeşim olduğu aklıma gelmemişti açıkçası, ama taklit etmek yerine orjinal bir fikirle gelmen iyi olurdu Sonerciğim, zira bu tür denemeler herzaman hüsranla sonuçlanmaya mahkumdur...

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@HaliliOzturk

Halilcim ben baştan o ibareyi yazdım ama sen baştan kaynak göstererek alabilirsiniz deyip sonra kızıyorsun inan hiçbirşey anlamış değilim. Bazı yaptığım sitelerde kaynak göstererek her türlü alıntı yaparsınızda dediğimiz oluyor. Madem kızacaksın neden yukarıda ki mesajımda ki gibi ibare yazdın anlayamadım. Neyse herkesin fikri başka.

@Hakan Yazman

Hakan abicim özelime bir takım ayıplayıcı ve ithamlarda bulunmuşsun oraya cevap yazdım ama buradaki cevabını görünce burayada yazayım.

Sevgili Hakan Yazman Abicim,

Benim sitemi kopya çekmişsin derken. Ben araştırmalarım sonucu kafama yatan isimler içinde denediğim zaman birçok domain daha önce alınmış olduğu için alamadım. Daha sonra kafama ve yapmış olduğum siteye en uygun ve daha önce alınmamış ismi seçmiş bulunmaktayım. Yani anlayacağın senin sitenden kopya çektiğim yok. Kızacak birşeyde yok. Şimdiye kadar yapmış olduğum sitelerin bir kaç ay sonra aynı ismin başka uzantıları veya yakın ismi alındığı görüyorum ama ne yazık kı herhangi bir mail atmadığım gibi kızmıyorumda çünkü hakkım yok. Ayrıca web tasarım ile uğraşanlar ve ben benzer isimlerin yada başka uzantılarının alınmasını istemediğimiz sitelerin tüm uzantılarını ve alınabilecek benzer isimleri kendi adımıza tescil ettiyoruz. Çünkü bu tip problemler çok sık yaşanıyor. Taklitçilik yapmadığm için Allah'ın izniyle bir yere varırız ve hüsranla sonuçlanmaz. Bende senden böyle ayıplayıcı, taklitçi gibi ithamlarda bulunan bir mesaj hiç beklemezdim doğrusu. Bu sana taklitçilik gibi geliyor ama bana sanki senin bisikletin aynısı toplayana, senin elbisenin aynısı alıp giyene benim bisikletimin aynısını toplamışsın, benim elbiselerimin aynısını giymişsin gibi düşünüyormuşsun gibi geliyor.

Başlığın kilitlenmesini değerli yönetimden arz ederim. Yoksa böyle uzayıp gidecek.

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
Selam soner, sitemi taklit etmişsin demiyorum site ismimi taklit etmişsin diyorum, benim 1 sene önce aldığım isim, (link) sitem genelde test amaçlı açık oluyor, yazıları da zaten ordan aldığını belirtmişsin yani benim sitemin varlığından isminden haberin var, senin aldığın isimler bikehaber.com, bisiklethaber.net bu basbayaa taklitçiliktir benim gözümde, birinin bulduğu beğenilen orjinal bir ismi bangır bangır taklit etmektir, benim algılamam bu şekilde, tabii ki alınmayan isimleri herkesin alma hakkı var ancak söylediğim gibi bu şekilde davranan hiç kimsenin bir yere vardığını görmedim hayatımda, kusura bakma benim algılamam bu şekilde. Bana demişsin ya senden beklemezdim diye, sen sevdiğim bir insansın aramızda bir samimiyet bir sevgi var aslında ben senden böyle bir hareket beklemezdim, ne diyim Allah kolaylık versin ...

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.