Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Web Sayfasi icin yardim

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Ahmet Mumcu tarafından paylaşıldı.

1. Ahmet Mumcu

Ahmet Mumcu Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaslar,
    Yaptigim ve yapacagim turlari sizinle paylasmayi cok istiyorum.
    Web sayfasi konusunda sizlerin yardimina ihtiyacim var. Su andaki ucretsiz web sayfam pek hizli degil ve belirli bir ziyaretci sayisindan sonra kilitleniyor hemde kapasitesi dusuk.:boese157: Yeni bir web sayfasi duzenlemek istiyorum, yardimci olacak arkadaslara simdiden tesekkurler.
    Selamlar

Hasan Hakan Koç bunu beğendi.
  2. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Ne gibi ve nasıl yardım istiyorsunuz daha açık söylerseniz daha iyi yardımcı olabilirim. Sana ücreti bir hosting alıp birde domain adresi almamız gerekiyor .

Belirli bir ziyaretçiden sonra web sayfanın açılmamasının sebebi şu: Hostinglerde (Yani web sitesini barındıran yer) size ayrılan ufak bir alan vardır mesela 10 MB ve birde bandwith (trafik) denilen kısıtlama vardır mesela 1 GB bandwith olabilir. Bunlar bu şekilde MB.'lar artıkça fiyatı da artar. Ücretsiz sitelerde ise bu bandwith dediğimiz olay çok kısıtlıdır ve site ziyaret edildikçe trafik yükselerek daha ayın ortasındayken (aylık hesaplanır) sitenin bloke olmasına sebep olur. Ortalama bir site için 100 MB web alanı 4 GB trafik yeterli gelecektir diye düşünüyorum fakat şu şekilde satışlar her zaman daha iyidir özellikle çok rağbet gören bir site için mesela; 300 MB alan sınırsız trafik ve sınırsız e-mail diye satılanlar. Birde ücretsiz site aldığınız yerin adresini öğrenebilir miyim? Belki daha iyi bir ücretsiz site yeri tavsiye edebilirim. Mesela somee.com

3. Ahmet Mumcu

Ahmet Mumcu Kıdemli Üye

Seviye:
    Sevgili Soner,
    Benim site dedigin gibi kapasitesi dusuk bir site, adamlar once az bir kapasite verip sonra satis yapmaya calisiyorlar. Aslinda pek bir profesyonel sayfa degil. Benim sizlerden istedigim yardim acaba sayfa duzenlenmesinde bir arkadas yardimci olabilirmi?
    Benim site.
    www.freewebscom/mumju
    Tesekkurler

4. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Ben yardımcı olayım nasıl bir şey istiyorsunuz. Adamlar önce az birşey verip sonra satış yapmaya çalışmayan güzel kaliteli bir yerden alınabilir. Çünkü ücretsiz free hosting sitelerinde iletişim menüsünden size direk mail gelen sistem, bu siteyi arkadaşıma tavsiye et sistemi vb. işlevler çalışmıyor. Hatta bazen ziyaretçi defteri bile hata verebiliyor. Çünkü freehost sisteminin sadece web sitesini barındırma özelliği vardır mail hizmeti yoktur. Yok onlar benim için farketmez. Ben mail adresimi veririm xxxxx@hotmail.com adresinden bana mail atabilirsiniz vs. diye açıklama yaparak bu tip işlemleri halledersiniz o zaman freehost sitesi işinizi görecektir. Tam olarak nasıl bir site yapmayı düşündüğünüzü açıklarsanız elimden gelen birşey olursa ben yardımcı olurum. www.freewebscom/mumju bu adrese baktım ama site açılmadı. www.freewebscom/mumcu olarakta denedim ama açılmıyor.

Ahmet Mumcu bunu beğendi.
  5. Özgür!

Özgür! Bisikletkolik

Seviye:
  6. bisikletci

bisikletci Bisikletkolik

Seviye:
  7. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    com dan önce nokta olduğunu biliyorum. Güleceğine noktayı unutmuşsunuz desen daha hoş olurdu. Yinede çok teşekkür ederim.

8. Ahmet Mumcu

Ahmet Mumcu Kıdemli Üye

Seviye:
    Sonercigim,
    Kusura bakma aceleyle ben noktayi koymamisim, dedigin gibi site bazen cok gec aciliyor veya hic acilmiyor, reklamlarda cabasi, ben sana ornek bir site gondereyim ve nelere ihtiyacim oldugunu yazayim yardimci olursan sevinirim.
    Selam.

9. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Tabiki neden olmasın yardımcı olurum. Birde sitenin geç açılmasının sebebi işte freehost herkese ücretsiz verdikleri için serverlarının çok yoğun olduğu zamanlar vardır. Birde yapılan sitenin anasayfası mümkün olduğu kadar boş ve rahat açılacak şekilde tasarlanması lazım çünkü evdeki yemek masasının üstü gibi düşünün ne kadar dağınık ise o kadar kötü görünür. Hele amatör tasarımlarda ana sayfayı böcek, kuş, çiçek ve tam canlı renk tonları ile tasarım, ne var ne yok doldururlar bunun böyle olması site tasarımında dağınık ve hoş gözükmeyecektir ve sitenin açılmasını yavaşlatacaktır. Neyse siz gönderin en iyi şekilde yardımcı olurum.