Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Web sayfalarını neden güncel tutmaz bisiklet mağazaları ve firmaları?

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında thomisus lx tarafından paylaşıldı.

1. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    firmanın birinin sitesine giriyorum, aradığım ürünü sepete at diyor, firmayı arıyorum, efendim elimizde kalmadı diyorlar. neden arama ihtiyacı hissediyorum? çünkü bir başka mağazadan bir başka ürünü siteye güvenip parasını ödedikten bir gün sonra o mağaza yetkilis beni arayıp, özür dileriz o üründen kalamış başka bir şey verelim diyor. siten öyle demiyor ama. ben o başka şeyi almak istesem zaten onu alırım. neyse para iadesi ile bir şekilde durum çözülüyor ama bir daha o mağazaya güven kalmıyor. 2012 yılının ilk çeyreğinin son ayına gireceğiz, bazı bisiklet üreticilerinin (yerli olanlar) web sayfalarında ürünleri yok.

webden satış, yüzyüze satışın önündedir. web önceliklidir.

bugün bir yere sitelerinde olduğu gözüken giant defy 4 sordum, yok elimizde defy 3 var dediler. sitelerine baktım defy 3 yok sitelerinde. biraz müneccim olmak gerekiyor.

bir başka mağazayı arattığınızda google da, site zararlı virüs içeriyor diye uyarı geliyor.

bilgisayar güvenliği ile uğraşan biri olarak, web siteleri bir firmanın prestijidir. elin gavurları 2012 modellerini 2011 son çeyreğinde duyurabilirken, ülkemizdeki üreticiler, tedarikçiler; sitelerini neden önemsemiyorlar anlamış değilim. stok bilgilerini neden güncellemiyorlar, sürekli DÜNcel stokları; bunu da çözebilmiş değilim. küreselleşen dünyada, rekabet bu kadar kızgın iken, sadece Türkiye piyasasına yönelik agresif davranan üretici ve satıcılar, bu ülkenin insanları olmalarına ve bu ülkenin tüketicileri üzerinden ticari hayatlarını sürdürmelerine rağmen, neden bu basit gibi görünen önemli ayrıntıyı atlıyorlar?

zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim.

2. Serhan Çeki

Serhan Çeki Aktif Üye

Seviye:
    Güzel bir konuya değinmişsin hocam.Ben de bu durumdan rahatsızlık duyuyorum.

3. Cengiz Gökalp

Cengiz Gökalp Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    güncelleme için ayrı elemanın tutulması gerekir. çoğu siteler yapmıyor. iyi bir konuya değindin ;)

4. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Web sitelerine yapılan yatırım kısa vadede beklene karı gerçekleştirmediği için (bilinirlik, güven, tecrübe, güncellik vb.. nedenlerden) sadece bisiklet sektöründe değil bir çok sektörde gereken önem verilmiyor. Bisiklet malzemesi gibi bir ürün satarken, gerek ürün bilgisi bulma konusunda gerekse de ürünün fotoğrafını bulma konusunda sınırsız kaynak varken, bir çok firmada "1" - "BİR" kişi bu işe ayrılmıyor nedense?
    Bu sektörde çalışan birisi olarak hala kafa olarak bir çok engel var internet satış için.
    Zaten bu işi profesyonel düşünen firmalar da "private shopping" sistemiyle piyasayı süpürmekteler.

5. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    adanadaki bir firmaya ankaradan ulaşmam zor ama web sitesi ile amerikan askeri mallarını alabiliyorum örneğin ;)
    bu işi çok iyi yapan bisiklet mağazaları da var üstelik. onlara güvenim tam. ancak geri kalanlarında bir boşvermişlik bir adam sendecilik var.

erendiz çetiner bunu beğendi.
  6. ilkcan çağdaş

ilkcan çağdaş Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bahsettiğiniz insanların çok parası ve metaneti varki,böyle davranıyorlar.İşine sahip çıkmayan insanlardan hayır gelmez.

7. Emrah Pektaş

Emrah Pektaş Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Mehmet bey siz şanslısınız.İnternetten yaptığım alışverişlerde en büyük sıkıntım, tanınmış satıcı firmanın internet sitesinde ürün ''stokta mevcut'' olmasına rağmen stokta olmadığı bahanesiyle başka ürünlerin gönderilmesi olmuştur.:mad:Bu sorunu bana yaşatanların içinde bilinen bisiklet firmaları da var.

Çalıştığım firmanın internet sitesi de güncel olmaktan uzak:eek: ne var ki biz ürün satmıyoruz.

8. ScottScale

ScottScale Kıdemli Üye

Seviye:
    1990 dan beri adanadayım amerikalılara özel amerikan mallarını satan web sitesi duymadım.benmi yanlış anladım yoksa;) bu adana firması nedir necidir bisiklet firmasımı. yoksa amerikan pazarındaki bir dükkanın kişisel internet sitesi üzerinden yaptığı satışmı kastın.

9. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    burada reklam yapmam, ama incirlikle bağlantısı olan bir mağaza.

10. ScottScale

ScottScale Kıdemli Üye

Seviye:
    bana özelden yazarmısınız rica etsem çok merak ettim