Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

wd-40 kir pas-birikmis pis yag-camur sokucu:)

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında murty tarafından paylaşıldı.

1. murty

murty Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    merhabalar dun aksam yani size gore oglen:) DECATHLON isimli bir magazada bisikletlere bakarken bu spreyi gordum,hemen eve donup benim eski emektar bisikletin ,once zincirine sonra da on suspansiyon kismina uyguladim,hatta olayi abartip paslanmis jant tellerine uyguladim,cok ayip ettim ve lastiklerin yanlarina da puskurttum..
    SONUC:yani bu paraya(tl yaklasik 3-4 ytl arasi ) bu kadar mukemmel bir sonuc ,sabahleyin okul icin bisikleti alicakken bir gordumki bisikleti koydugum yerin tabani tamamen ,pislik dolu ,sabaha kadr akmis,ama benim simsiyah zincirim eski orjinal rengine kavusmus,carklar arasindaki birikmis yag ve camur artiklari hepsi yere akmis,artisi jant telleri uzerindeki pas ta yok olmus ,lastiklerim yeni almis gibi tertemiz ...
    ilacin fotsunu koyucam birazdan ismini tekrar veriyim wd -40 amerikan mali....
    internet adresini veriyim cince ama ingilice versiyonu da var yan tarafinda
    http://www.wd40.com.cn/
    http://www.wd40company.com/news/

fatihgüven bunu beğendi.
  2. murty

murty Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bu da benim dun aksam aldigim o mucize sprey
    http://www.wd40.com.cn/wheretobuy.htm

3. fatihgüven

fatihgüven Onursal Üye

Seviye:
    Teşekkürler paylaşım için :)
    Ama wd 40 zaten burda da oldukça yaygın olarak kullanılıyor ama sanırım fiyatı biraz daha yüksek..

4. Barış Kılınç

Barış Kılınç Forum Bağımlısı

Seviye:
    Decathlon güzel bir mağazadır. Hani "yok yok" cinsinden. Sanırım Çin'de de var :)

5. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    WD-40 efsanedir zaten, kendisiyle yaklasik 10 yillik bir mazimiz var diye tahmin ediyorum.

Yalniz kullanilirken cok dikkat edilmesi gerekir. Ornegin amortisore uygulamak bana gore cok buyuk bir hata. Cunku WD-40 genel bir cozucudur. Yagi, kiri, pasi vs cozer, arkasinda ilk basta hafif nemli, yagli gibi bir tabaka birakir yalniz daha sonra bu tabaka da kolayca buharlasir. O nedenle uygulamanin ardindan (ornegin zinciri) yaglama yapmak cok yerinde olacaktir. Su anda amortisorunuzun icindeki tum yag asagi akmis durumda, ustelik seyrelmis bir halde... Usta bacaklarda, kayganligi saglayan kecelerde yag kalmadi...

bryant bunu beğendi.
  6. murty

murty Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    yasasin :in: o zaman sonunda basardim yaklasik iki senedir o suspansiyona kolanya dahil ne var ne yok doktum sonunda temizlendi demek
    Turkiye de fiyati nedir acaba,ben aldigim gibi butun kutugu bosallatiimda :cool:

7. murty

murty Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    ama fiyatlari cok yuksek Cin piyasasina gore ama sadece burda 45 numara spor ayakkabisi bulabiliyorum:)

8. Onur Kahraman

Onur Kahraman Bisikletkolik

Seviye: