wd-40 kir pas-birikmis pis yag-camur sokucu:)

murty

Forum Bağımlısı
Tepki
1.185
Bisiklet
Giant
merhabalar dun aksam yani size gore oglen:) DECATHLON isimli bir magazada bisikletlere bakarken bu spreyi gordum,hemen eve donup benim eski emektar bisikletin ,once zincirine sonra da on suspansiyon kismina uyguladim,hatta olayi abartip paslanmis jant tellerine uyguladim,cok ayip ettim ve lastiklerin yanlarina da puskurttum..
SONUC:yani bu paraya(tl yaklasik 3-4 ytl arasi ) bu kadar mukemmel bir sonuc ,sabahleyin okul icin bisikleti alicakken bir gordumki bisikleti koydugum yerin tabani tamamen ,pislik dolu ,sabaha kadr akmis,ama benim simsiyah zincirim eski orjinal rengine kavusmus,carklar arasindaki birikmis yag ve camur artiklari hepsi yere akmis,artisi jant telleri uzerindeki pas ta yok olmus ,lastiklerim yeni almis gibi tertemiz ...
ilacin fotsunu koyucam birazdan ismini tekrar veriyim wd -40 amerikan mali....
internet adresini veriyim cince ama ingilice versiyonu da var yan tarafinda
(link)
(link)

• Beğen
Tepkiler: fatihgüven
Scudo

murty

Forum Bağımlısı
Tepki
1.185
Bisiklet
Giant
@murty

Bu da benim dun aksam aldigim o mucize sprey
(link)

fatihgüven

Forum Bağımlısı
Tepki
807
Teşekkürler paylaşım için :)
Ama wd 40 zaten burda da oldukça yaygın olarak kullanılıyor ama sanırım fiyatı biraz daha yüksek..

Barış Kılınç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.154
Decathlon güzel bir mağazadır. Hani "yok yok" cinsinden. Sanırım Çin'de de var :)

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
WD-40 efsanedir zaten, kendisiyle yaklasik 10 yillik bir mazimiz var diye tahmin ediyorum.

Yalniz kullanilirken cok dikkat edilmesi gerekir. Ornegin amortisore uygulamak bana gore cok buyuk bir hata. Cunku WD-40 genel bir cozucudur. Yagi, kiri, pasi vs cozer, arkasinda ilk basta hafif nemli, yagli gibi bir tabaka birakir yalniz daha sonra bu tabaka da kolayca buharlasir. O nedenle uygulamanin ardindan (ornegin zinciri) yaglama yapmak cok yerinde olacaktir. Su anda amortisorunuzun icindeki tum yag asagi akmis durumda, ustelik seyrelmis bir halde... Usta bacaklarda, kayganligi saglayan kecelerde yag kalmadi...

murty

Forum Bağımlısı
Tepki
1.185
Bisiklet
Giant
@HaliliOzturk

yasasin o zaman sonunda basardim yaklasik iki senedir o suspansiyona kolanya dahil ne var ne yok doktum sonunda temizlendi demek
Turkiye de fiyati nedir acaba,ben aldigim gibi butun kutugu bosallatiimda :cool:

murty

Forum Bağımlısı
Tepki
1.185
Bisiklet
Giant
@Barış Kılınç

ama fiyatlari cok yuksek Cin piyasasina gore ama sadece burda 45 numara spor ayakkabisi bulabiliyorum:)

Onur Kahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
853
(link)
henkelin üretmiş olduğu bir ürün.burada bauhaus var,orada %100 vardır.gayet makul bir fiyat.