Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Waimanly 1978 mi? Bisan cosmic mi?

Konu, 'Klasik Bisikletler' kısmında caesar tarafından paylaşıldı.

1. caesar

caesar Forum Demirbaşı

Adı:
    caesar
    Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Arkadaşlar herkese selamlar. Klasik bir yol/yarış bisikleti almaya karar verdim uygun fiyata. Fakat bu tarz bisikletlerden hiç anlamam. Bisan cosmic i iyi kötü biliyorum fakat waimanly nasıl bir markadır. İki bisiklet katşılaştırılınca hangisini almak daha mantıklı?
    Fiyatları aşağı yukarı aynı.

Örümböcük bunu beğendi.
  2. cnycl

cnycl Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba,

Waimanly döneminin ucuz yollu yol bisikleti kopyası idi. 1993'te sıfırını babama binbir dil dökerek aldırmıştım. Kadro oldukça vasat Tayvan imalatıdır, üzerinde alt kalite sachs huret vites aksamı, nikelaj 27" çelik jantlar ve oldukça vasat bir donanım vardı. Bu sebeplerden ötürü kesinlikle klasik değildir. Eğer ulaşım amaçlı veya basit bir haftasonu hobisi olarak çok uygun bir fiyata almayacaksanız uğraşmanıza değmez. Sıfır aldığımızda dahi o kadar çok üretim hatası vardı ki bir süre sonra ben uğraşmaktan vazgeçtim. O dönemim Bisan Cosmic'i, Beldesan Rabbit'i çok daha iyi alternatifledi en azından yol bisikleti denebilecek kıvamdaydılar.

Kolay gelsin.

caesar bunu beğendi.
  3. caesar

caesar Forum Demirbaşı

Adı:
    caesar
    Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Yorum ve tavsiye için teşekkür ederim. Bisikleti uzun zaman önce aldım maalesef ve Waimanly'i aldım. Kadro bana sağlam geldi. Jant, lastik ve donanım değişecek. Zaten bunları göze almıştım açıkçası. Şu an jant seti bekliyorum. Bakalım ne çıkacak ortaya.

Örümböcük bunu beğendi.
  4. KUTAY67

KUTAY67 Aktif Üye

Adı:
    Independent
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Kolay gelsin şimdiden, takipteyim konuyu.

Kaan T. bunu beğendi.
  5. caesar

caesar Forum Demirbaşı

Adı:
    caesar
    Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    @KUTAY67 Dostum bisikleti çoktan topladım ama açıkçası konuyu açtığımı bile unutmuşum :) Şimdi çok sevdiğim bir dostumda bisiklet. Maalesef ayrı şehirlerdeyiz. İlerleyen zamanlarda özelden birkaç fotoğraf atarım sana. Şu an için mümkün değil ama.

KUTAY67 bunu beğendi.