Vuelta a Espana 2015 / İspanya Bisiklet Turu 2015

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
@Cem Unden Şöyle diyelim mi abi, ''Dopingi herkes yapar ama İtalyanlar yakalanır'' :komik::komik: Şöyle de ince bir ayrıntı var, yeni UCİ kurallarına göre bir takımdan 12 ay içerisinde 2 adet pozitif doping çıkarsa takım 15 ile 30 gün tüm yarışlardan men ediliyor, TDF'de de Paolini'nin pozitif çıktığını düşünürsek Rodriguez'in ve Katusha'nın Vuelta'sı şuanda büyük risk altında :mad:

Caruso'nun 2012 yılında alınan örneği yeni teknoloji kullanılarak geriye dönük test edildiğinde ortaya çıkmış, yani demek oluyor ki ''Pelatonda hala bolca doping kullanılıyor'' iddiaları gerçeği yansıtıyor, bu geriye dönük testler çok güzel oldu be, aklımızda soru işareti kalmaz inşallah :komik:

@Tolga Çelebi Majka'ya çok uyan bir yarış da koşulmayacak bence o yüzden ilk 10 yapması onun için çok iyi olur ama bence de çok zor, zamana karşıları da düşününce bence de etapları gidecektir :harika: Oraya Astana'yı ve Landa'yı eklemiyor musun? :p

Scudo

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
Giro'da harika performans gösterip kariyerinin derecesini yaparak 10.sırada yarışı tamamlayan Rus Yuri Trofimov, Tinkoff'a transfer oldu, yine bir sürü para verdiler etmeyecek adama :komik::komik:

• Beğen
Tepkiler: Cem Unden

Recep-Şahin

Daimi Üye
Tepki
476
Bisiklet
KTM
@taner07 bildiğim kadarıyla kokain doping sayılmıyor fakat yasaklı madde olduğundan yarış içi kontrollerde çıkarsa bisikletçi yarıştan men ediliyor.

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
@Recep-Şahin Farketmiyor ikisi de antidoping olarak geçen yasaklı maddeler :) Ama son çıkan haberlere göre kafamdaki şey açıklandı; Caruso'nun pozitif testi bu yıla ait değil yani 2012 yılında alınan bir örnek olduğu için bu kurala takılmıyor yani Katusha'ya karşı bir yaptırım uygulanmayacak :harika:

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
@Kazuya Cav şu sıralar velodromda yarışıyor Wigo ile birlikte, 2016'da da altın madalya istiyormuş :harika:

AG2R; Bagdonas, Cherel, Kadri, Gougeard, Minard, Nocentini, Montaguti, Vansummeren ve Pozzovivo :harika: Pozzo ilk 5 hedefliyormuş zor ama deneyecektir :komik:

Eren D.

Daimi Üye
Tepki
153
İsim
Eren Demirbaş
Bisiklet
b'Twin
Takımı kurdum, Quintana'yı da sıkıştıracaktım araya ama hem çok puan yiyor hem de son hafta açılıyor diye almadım. Ayrıca Valverde ile anlaşmaları vardı kendi aralarında, Valverde TdF'te Quintana'nın domestikliğini yaptı, sıra Quintana'da. All Rounder olarak Valverde ve Van Garderen'ı aldım. Tejay TdF'te yaşadığı problem yüzünden hırs yapacaktır (diye umuyorum :D). Gönlüm Valverde'den yana. Sprinter olarak da Sagan'ı sıkıştırdım araya, arka arkaya aldığı ikinciliklerden sonra başarıya ulaşsın artık :komik:

Tepki
18
İsim
Berke
Başlangıç
2022—23
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Quintana mı lider valverde mi?

Eurosport bi almanya liginin yayın hakkını aldı diye şifreliye geçmiş teledünya kullanıyorum eurosport1 duruyo hala 2nin yerinede eurosport news diye bişeyle geçiştirmiş :mad: olan bisiklet turlarına oldu usa pro challange falan izleyemiyorum bu vuealta hangisinde gösterilcek bilgisi olan var mı?

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
@amatör ruhlu Ortak lider geliyorlar, TDF'deki gibi hangisi güçlüyse o lider olacak :harika: Vuelta'yı Eurosport 1 verecek diye biliyorum...

• Beğen
Tepkiler: Cem Unden

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Çok saçma bence bu ortak lider işi Quintana yorgun olabilir keza Valverde de ama bence bir lider seçmeleri gerek. Valverde kendi ülkesinde gaza gelebilir ancak Froome'u 2 etapta mahvetmiş bir Quintana var ortada. Kariyerinin sonlarına doğru Valverde'ye bir kıyak geçebilirler belki. :)

Bertan T.

Daimi Üye
Tepki
65
Fotoğrafta Quintana on planda ama? Evet ortak lider olarak konusuluyordu ama bu bende suphe yaratti Quintana'nin gizli lider olabilecegine dair.

Okan A

Aktif Üye
Tepki
293
Quintana gizli lider olmasa bile geleceği olan bir yıldız adayı. Gücünü de TdF finalinde gösterdi. Normal şartlar altında Vuelta'yı Valverde'nin önünde tamamlaması büyük bir olasılık. Movistar'da gelecekteki liderine ufaktan bir jest yaparak eşitler arasında birinci olarak görüyordur Nairo'yu.

• Beğen
Tepkiler: Ali Demir

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Eğer valverde gerçek bir domestik olabilseydi , bugün tdf şampiyonu olarak quintana'nın adı yazacaktı. Ama valverde kendini feda etmedi. Bu turda da ikisinden biri lider olur demek güç. Duruma göre Unzue bir talimat verecektir ama kim dinler orası meçhul . Zamanında contador , bruyneel'i takmamıştı.

• Beğen
Tepkiler: sabitkamera

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
@Cem Unden Valverde çok yüksek egolu bir adam ve İspanya'da ve Movistar'da ''Ben ne dersem o olur'' havasında ağırlığı olan bir abimiz, ben de TDF'de Quintana'ya hiç yardım edeceğini sanmıyordum ama beklediğimden çok daha fazla yardım etti. Evet, kendini feda etmedi çünkü podyum söz konusuydu ama Quintana son 2 etapa kadar da kendi atak yapmaya cesaret edemedi, o atak yapmak istese Movistar ona destek olabilecek adamlara sahipti (bknz. Alp D'huez), yani iş Quintana'da bitti :harika:

Valverde sorun yaşamadığı sürece Quintana öne çıkıp, ''Ben bu takımın lideriyim'' diyemez, hele hele İspanya'da hiç diyemez, pirenelerde o yokuşlardan aşşağı iterler valla onu :ssrtcbya::ssrtcbya:

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
İlk gün koşulacak olan TTT etabı hakkında büyük tartışmalar dönüyor, dar bir sahil yolu ve çok çeşitli zeminler var; plastik, zift, beton ve hatta kumlu bölümler varmış...

http://keyassets.timeincuk.net/inspirewp/live/wp-content/uploads/sites/2/2015/08/CM12Qy-WgAAnXTR-630x419.jpg

https://pbs.twimg.com/media/CMxZ75RWwAAC_gy.jpg

https://pbs.twimg.com/media/CMxOnolWIAA3Yqm.jpg

https://pbs.twimg.com/media/CM2Kw7ZWUAAOpZJ.jpg

https://pbs.twimg.com/media/CMyjXZ8WwAEsw5o.jpg

https://pbs.twimg.com/media/CM2EBg3WgAA8O5S.jpg:large

Oğuzhan Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.795
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Felt
TDF'te olması gereken sertliği ve zorluğu Vuelta yapıyor her sene. Etapları düzenleyen kişi TDF'i zorluk olarak etkileyebilirsek ne mutlu bize demiş. Kesinlikle aynı düşüncedeyim, ders almaları gerekir.