Vuelta a Espana 2015 / İspanya Bisiklet Turu 2015

Scudo
Tepki
18
İsim
Berke
Başlangıç
2022—23
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben Landayı merak ediyorum bu seneki giroda çok iyiydi bence tabi domestic olarak bakarsak baya bi kötüydüde :) e şimdi nibali aru Landa 3de geliyormuş ilginç olabilir

anıl şentürkk

Daimi Üye
Tepki
500
İsim
anıl şentürk
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@amatör ruhlu astana sanki bütün yokuşçuları götürüp "hadi bakalım napabiliyorsanız yapın" diyor. Bana kalırsa nibali tdfde çok iyi bir performans koyamadığı için burada bir şeyler yapmaya çalışacak , aru nibaliye yardım + etap landa yine aynı şekilde nibaliye yardım + etap için uğraşacak gibi. Landa giro'da yaptığını burda yapamaz bence çünkü karşısında tdf şampiyonu var (nibali). Kontrat yenilemediyse bir kaç etap zaferi onun için iyi bir koz olacaktır aynı zamanda , bilemiyorum açıkcası biraz arka planda neler döndüğünü öğrenmek lazım net konuşmak için bence.

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
MTN Qhubeka da açıkladı; Natnael Berhane, Stephen Cummings, Louis Meintjes, Sbaragli, Van Zyl, Jim, Venter, Thomson ve Reguigui. TDF'ye gelen kadroya göre baya zayıf bir kadro ile geliyorlar; sprinterlerden biri gelir diyordum ama Bos ve Goss form olarak rezalet durumdalar, Boassan Hagen de çok yoğun bir sezon geçirdi onu da beklemiyordum ama Ciolek gelmeliydi bence :harika:

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
@Cem Unden İlk 2 haftadaki etapları bırakmazlar bu genç kardeşimize de 3.haftada diri kalabilirse (Ki TDF'de kalamadı) ona uyan etaplar var, ben merakla bekliyorum performansını :harika::komik:

Bu arada Dan Martin, Etixx'e yakın diye dedikodular çıktı :p

• Beğen
Tepkiler: Cem Unden

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
@taner07 etixx'te ne yapacak dan martin. Gc'ye mi oynayacak?

Ben olsam barguil'i alırım etixx'e. Dan martin iyi bir bisikletçi ama bir türlü istikrar tutturamadı. 28 yaşınada gelmiş.

Hoş iyi bir all rounder olmanın yarısı da genetik.

• Beğen
Tepkiler: taner07

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
@Cem Unden Etixx onu bir sisteme oturtur ama takımda zaten çok fazla lider var, ne yapacak orada gerçekten ben de bilemiyorum, sanırım büyük turlarda etap falan kovalayacak kendi çapında :komik:

Giro ve TDF'de izlediğimiz FDJ'nin genç tırmanışçısı Geniez Tour de l'Ain'in bugünkü etabını kazandı. Norveç'te de Tinkoff, Katusha trenini sıkıştırınca Bora'dan Sam Bennett aldı etabı :harika:

• Beğen

Murat Eren

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
b'Twin
Kraliçe etap son haftada değil.Son hafta biraz kolay olmuş önceki senelere göre

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
@Cem Unden Kamişev falan baya iyi gözüküyorlar dün etap sprint olduğu için erken atak yapmıştı ama bugün etap biraz daha zorlu olduğu için toplu sprinte girdi ve 7. bitirmiş. Böyle yarışlarda tecrübe kazanırlarsa iyi bir rulör olabilir gibi, potansiyeli var :harika:

• Beğen

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
Katusha, Caja Rural, Cofidis ve FDJ de kadrolarını açıkladı. Şuana kadar açıklanan resmi kadroları birleştirdim :D

upload_2015-8-15_12-20-18.png

Katusha'da Rodriguez lider geliyor, ona uygun bir yarış profili var, ilk başta genel klasmana gidebilir ama daha çok Valverde ile etaplar için savaşacaktır :harika: Rodriguez'in uzun yıllar sağ kolu olan Dani Moreno ile sözleşme uzatılmadı, Moreno kendi yarışını koşabilir burada ve performansı yeni takımını ve sözleşmesindeki rakamın kaç haneli olacağını belirleyecek.

Caja Rural yine güzel bir kadro getiriyor, yıllardır herkesin bildiği ama hiç büyük kontrat imzalayamayan Amets, Orica'ya transfer oldu ve Vuelta'da hep iyi yarışır, yine eğlenceli işler yapacaklardır ve etaplar, kaçışlar ve dağ mayosuna odaklanacaklar :kyfmyrn:

Cofidis, lider olarak TDF'de hayalkırıklığı yaratan Bouhani'yi getirdi ve sprinterler arasında en güçlü isim olarak ön plana çıkıyor eğer Vuelta'nın ufak(!) tepelerini aşabilirse Degenkolb'e zor anlar yaşatacaktır :komik: TDF'de çok formsuz olan Dani Navarro kendini topladıysa o da ilk 10 ve etap kovalayacak :ckskc:

FDJ'nin kadrosuna bakınca bu takım nasıl World-Tour takımı diye düşünmeden edemiyor insan :komik: Sanırım genç yokuşçu Kenny Elissonde lider olarak geldi, onun için önemli bir tecrübe olacak. FDJ herhalde en yavan takımlardan biri şu Vuelta'da :D

Kazuya

Forum Bağımlısı
Tepki
1.480
İsim
Emrah
Bisiklet
Specialized
@taner07 etixx açıklamadı halen değil mi?
Gözlerim cavnedishi arıyor da:)

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
@Kazuya Yok, Etixx, Tinkoff, Sky, Lampre, Lotto-NL, AG2R, Orica, Garmin, Trek ve Kolombiya hala açıkladı :( Ama Cavendish'in geleceğini sanmıyorum öyle ona uygun bir yarış değil ve alabileceği etap pek gözükmüyor :komik: Ama Dünya Şampiyonası'na hazırlık için falan gelirse bilemem :hasta:

• Beğen
Tepkiler: Kazuya

Kazuya

Forum Bağımlısı
Tepki
1.480
İsim
Emrah
Bisiklet
Specialized
@taner07 doğru söylüyorsun aslında ama bir umut bekliyorum:) şuanda velodromda sanırım, dünya şampiyonası için puan toplamak istiyormuş ama vueltada hem sıfır çekip hem de yorulmak var dedğin gibi:)

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
Movistar; Valverde, Quintana, Amador, Visconti, Rojas, Sutherland, Ventoso, Erviti ve Moreno :harika:

EuropeCar: Rolland, Sicard, Gautier, Arashiro, Hurel, Engoulvent, Cousin, Duchesne ve Jeandesboz :harika:

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
SKY: Froome, Thomas, Henao, Nieve, Kriyenka, Knees, Boswell, Puccio ve Roche :harika:

Kolombiya: Cano, Duarte, Duque, Quintero, Morales, Ramirez, Rubiano, Torres ve Valencia :harika:

SKY'ın şu kadrosu Astana'yı bile geride mi bıraktı acaba? :komik::komik:

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
@taner07

Kness,Boswell,Rubiano dışında iyi takım gelmiş. Kriyenka zamana karşıya oynar,düz yolda çeker,Thomas,Henao,Roche bence asıl yokuş domestikleri olacaklar. Nieve aynen Konig gibi SKY gelince göze giremedi,duvara toslar gibi zaten yorgunluk da biraz var. Henao eğer iyi bir iş çıkarırsa seneye TDF'de domestik olur. Thomas zaten ilk dağlık etaplar çeker Froome farkı açarsa diğer etaplar salar kendini.
Ama ben yinede Astana daha güçlü diyorum. 3 lider tipli adama sahip Astana.