Vücut geliştirme ve Protein tozu hakkında

nazmi bilmez

Forum Demirbaşı
Tepki
157
Öncelikle herkese merhaba. Başlıkta da belirttiğim gibi bisikletin yanında bir de vücut geliştirmeyle uğraşmak istiyorum. Spor salonuna gittiğimde genelde hocalar yaklaşık 1 saat bisiklete koşu bandına bindirirlerdi ve bu beni sıkardı. Onların üzerinde sıkıntıdan geberiyordum ve bir de zaten yoruluyordum ağırlık kaldırmaya halim kalmıyordu. Antakya'da doğru dürüst spor salonu yok maalesef. Salonda hiç ilgilenmiyorlar yardım etmiyorlar. O yüzden bende evde çalışacağım.

Ağırlık Sehpası olarak ;

(link)

Bunu almayı planlıyorum.Bir de takviye olarak protein tozu almam gerekiyor. Besinlerden yeteri proteinimi alamıyorum pek fazla yemek seven biri değilim.

Boyum 1.77 Kilom 80 Yaşım 19. Bana uygun önerebileceğiniz protein tozu var mı ? Yardım edecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler iyi pedallar.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Aferin o hocalara gerçekden süper hocalarmış size cardio yaptırıp aynı gün içinde bir de ağırlık'mı çalıştırıyorlardı gerçekden proflarmış:) bu iş sadece sehpa ile olmaz benç press yaptınız diyelim bunun decline presi var,İncline Barbell Press (Üst göğüs bar press) var kısaca var oğlu var eğer komple yapacaksanız bu iş sadece tek sehpa ile olmaz ama biraz kol ve göğüs yapayım azcık şekil olsun derseniz oda zamanla sizi tatmin etmez.daha sırt var,bacaklar var???hemen protein tozu ne alaka daha durun bakalım en az bir 6 ay aletsiz olarak vücudun temelini oluşturun.

Gökhan S.

Aktif Üye
Tepki
127
Bisiklet
Cannondale
boy kilo orantısına göre birazcık fazlanız var o yüzden saf bir protein tozu sizin için daha iyi olur. ''dymatize iso 100'' ü araştırın. ayrıca hedefiniz kilo vermek ise kardiyo antremanı yapacaksanız birde ''BCAA'' aminoasidini alabilirsiniz.Bu sizin yağ yakarken kas kaybınızı önlemeye yardımcı olur. Bence spora başlamadan önce bol bol makale okuyun supplementler hakkında biraz araştırın ,daha sonra amacınız kilo vermek mı irileşmek mi karar verdikten sonra hedefinize uygun antreman ve beslenme programını oluşturursunuz. Çok geniş bi konu fitness ..

hakan64

Forum Bağımlısı
Tepki
543
İsim
hakan
buna hiç gerek yok. dışarda yarım saat koşu yap, üstüne açma germe ve şınav-mekik,barfiks yaparsan daha iyi olur. ağırlık çalışmaya daha sonra başla, ilk önce fit ve atik bir vücudun olsun

nazmi bilmez

Forum Demirbaşı
Tepki
157
@Oğuzhan k

Buradaki hocalar direk protein tozu satma meraklısı oldukları için maalesef düzgün bir şey öğretmediler :D ya bir halter ve dambıl aldıktan sonra belli bölgeleri çalışsam yeter yani illa çok süper vücudum olsun istemiyorum sadece şekillensin yeter abartıya gerek yok bence

nazmi bilmez

Forum Demirbaşı
Tepki
157
yardımlarınız için teşekkürler. Evet yaklaşık 8-9 kg fazlam var. Onları bisikletle eritmeyi planlıyorum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Spor salonundaki adamın gözünde sen ''''PARASIN VE BU İŞİN KAYNAĞISIN'''Zaten başka bir şey beklemeyin ama çok doğru düzgün bu işi yapan insanlar ayrı mevzu.sehpayı alırken hem düz hemde eğimli olan bir model seçinki alt kısım gelişirken üst kısım yavan kalmasın.2 adet dumbell bir uzun bar hatta birde z-bar alın ve yeterli ağırlıkda olsun hatta evde mümkünse sağlam bir barfiks kısmıda olsun satılan ve kolay monte edilen basit çelik bir boruda aynı işi görür hiç değilse zamanla geniş tutuş barfiks yapar iyi ve geniş bir sırtın temelini atarsınız.

İlbey Yağcı

Aktif Üye
Tepki
136
Bisiklet
b'Twin
Konuyu takipteyim :)

Benim de hocalarla sorunum var, 40 dakika kardiyo ardından ağırlık çalıştırıyorlar nasıl yapacağım bilmiyorum kafam atacak ben de alacağım bi sepha-ağırlık seti-mat başlayacağım evde.

Arkadaşlar, abiler, yaş 23, kilo 76, boy 1.80. Vücuttaki tek sorun göbek. Bildiğin göbeğim var ve benden bir parça oldu, kopmuyor, kopamıyoruz :D Nasıl yapacağız nasıl edeceğiz bilmiyorum kollar-bilekler pek kalın değil falan.

Var mı bana yardım etmek isteyen antreman konusunda ? Hacı sevabı valla :)

• Beğen
Tepkiler: nazmi bilmez

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@ilbey666

Sevgili dostum bu iş çoook ama çok geniş bir mevzuu bana yarayan ve geliştiren bir çalışma stili sana yaramaz ambale olursun mesela bunlar çok derin mevzular.bu işin diyeti var,irileşme kısmı var sonra definisyon ve fit olma kısmı yanii uzun ve yorucu bir durum:) ve tabiki çok sağlam bir '''SABIR'''Lazım yani 1-2 ay içinde 50 cm kol olmuyor 140-150 cm göğüsler olmuyor.ondan sonra yüklen aminoya yüklen proteine ilaca allah korusun gitti niyaziii.

İlbey Yağcı

Aktif Üye
Tepki
136
Bisiklet
b'Twin
@Oğuzhan k

Aman abi sakata gelmeyelim dediğin gibi :)

Az çok bilgim var yani nasıl ısınılır nasıl kardiyo yapılır falan ama iş kas çalıştırmaya gelince kafam karışıyor, herkes en iyisini biliyor bu konuda ve sıkıntı burada başlıyor.

• Beğen

nazmi bilmez

Forum Demirbaşı
Tepki
157
@Oğuzhan k

150 tl'ye o seti alacağım onların hepsini belirledim yardımların için çok teşekkür ederim

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Önce kendini ve vücudunu tanıyacaksın ve dürüst olacaksın Endomorf,mezomorf yada ektomorf'musun amaç ne dev gibi bir cüssemi'ki öyle doğal yolla olmaz bu işler diyende yalan söyler.yani sadece protein ve amino asitlede olmaz ama normal bir fit adam olacağım dersen crossfit benzeri çalışma'lar güzel olur.

nazmi bilmez

Forum Demirbaşı
Tepki
157
@Oğuzhan k

Pek anlamıyorum da buradan da milletin kafasını şişirmek istemiyorum skype vs bir yerden konuşabilir miyiz müsait olduğunuzda ?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Herşeyden önce kas yapacağım yürüüüü salona kayıt olmaya hopp orda duracaksın.önce bir doktor kontrolünden geçeceksin kalp ve damar sorunların yoksa zaten sıkıntı yok troidler ne durumda iyimi çalışıyor azmı yoksa fazlamı.ve en önemli mevzuuu nefes alma bunun muhakkak üstünde durun bu çok önemli ve imkan varsa yüzün kaslarını esnek ve seri olur illa salonda yüzme havuzunda değil denizde gölde artık imkan ve zaman varsa yüzün yüzme hem boyu hem kasları hemde kemikler için birebirdir.

nazmi bilmez

Forum Demirbaşı
Tepki
157
@Oğuzhan k

Küçüklüğümden beri yüzerim. Yüzmek kadar güzel bir şey yok. Sonra bisiklet sürmek geliyor :) özel olarak ulaşacağım teşekkürler

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
benim sana tavsiyem önce fazla kilonu ver sonra ağırlık çalışarak vücudunu sıkılaştır.ben 85 kg idim spor salonlarında saatlerce çalışırdım ama bir türlü eritemezdim göbeği sonra bisiklete başladım şuan da 65 kiloyum

nazmi bilmez

Forum Demirbaşı
Tepki
157
@Melih Çolak

bende bisikleti hem spor yapmak için hemde göbek için aldım :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Protein tozu ve diğer hap toz içecek vesaire bir amatörün sağlığını bozmaktan başka bir işe yaramaz. Bu tip şeylerden uzak durun. Protein ağırlıklı beslenme ağırlık çalışmaları nda gereklidir. Bu ihtiyacınızı et tavuk ve balık yiyerek alabilirsiniz. Genellikle bu tip tozları satanlar fakirlere çorba dağıtan iyiliksever gönüllüleri aynı psikolojide değillerdir. :) onlar da laf boldur kandırır lar. Dikkat li olun

Emrah Özşahin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.745
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
işin içine bu toz moz olayları girince hemen vücut geliştirmeden soğuyorum. hep bilgi kirliliği var internette. Ayrıca çevrede gerçekten bu işi bilip sizi yönlendirebilecek birileri yok. Yeni moda fitness salonu açmak oldu ellerine vermişler bir program hepsine aynısını uygulattırıyorlar. Ben de kilo vermek için gittiğimde diğerlerine nasıl program yapmışlarsa bana da aynısını verdiler. 10 gün gittim bıraktım. Evde trainer eşliğinde bisiklete biniyorum. Eve bir kaç tane dumble aldım. Barfiks çubuğu da almayı planlıyorum ileride. Plates topu ayak kasları için çeşitli güçlendirmeler yaptırıyor. Birde mekik sehpası falan aldık mı tamamdır.

• Beğen